Historia

Na wiosnę 2017r. z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego ZS nr 1 w Pruszkowie, powstał Uczniowski Klub Sportowy „Budowlanka” w Pruszkowie w skrócie BUKS Pruszków. Walne Zgromadzenie wybrało pierwszy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem Klubu został wybrany Dariusz Zieliński wieloletni trener piłki nożnej i nauczyciel wf w szkole Budowlanka.

Klub powstał z myślą o młodych ludziach, którzy mają sportowe marzenia, jednak z różnych powodów, w tym braku wsparcia, czy odpowiednich do uprawiania sportu warunków, nie mogą ich zrealizować. Celem klubu jest realizowanie pasji sportowych oraz rekreacji ruchowej. BUKS rozpoczął swoją działalność od stworzenia sekcji piłki nożnej dla wszystkich – młodszych i starszych – mających chęci do gry na pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Planowane było zgłoszenie zespołu BUKS do rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Mazowiecki ZPN począwszy od sezonu 2017/2018.

W dniu 22 kwietnia br. rozpoczęły się treningi piłkarskie.

W pierwszym treningu (na boisku MOS) uczestniczyło 18 zawodników. Pierwszą bramkę w grze treningowej strzelił Adrian Kęska! 

 

13 maja 2017r. BUKS Pruszków rozegrał pierwszy sparing z Piastem Piastów na wyjeździe.

Wynik 3:1 dla Piasta, jednak w tym spotkaniu nie zwycięstwo było najważniejsze, a potwierdzenie, że klub BUKS zafunkcjonował w życiu sportowym regionu.

Stopniowo Klub rozrasta się pozyskując nowych członków i entuzjastów.

Na jesieni 2017r. zespół BUKS-u zgłoszony został do rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Mazowiecki ZPN. W sezonie 2017/2018 zespół rozpoczął grę w B klasie seniorów grupa IV. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 37 zawodników. Pierwszym trenerem był Dariusz Zieliński.

W pierwszym meczu ligowym zespół BUKS-u wygrał z KS II Teresin 5:3. Pierwszą bramkę w lidze strzelił Sebastian Chodycz. Najważniejszym elementem w BUKS jest otwartość i przyjazna atmosfera. 

Historyczny skład BUKS z pierwszego sparingu.

Najstarsze zdjecie BUKS

Sekcja piłki nożnej w BUKS-ie dalej się rozwija. Na jesieni 2017 r. powstała drużyna młodzieżowa rocznik 2002/2003. Główny trzon drużyny stanowili uczniowie gimnazjum przy szkole Budowlance. BUKS rocznik 2002 został zgłoszony od wiosny 2018 r do ligi piłkarskiej organizowanej przez MZPN. Zespół rozpoczął grę od II ligi okręgowej, a następnie awansował do I ligi okręgowej by na koniec grać w I lidze wojewódzkiej.

Na jesieni 2018 r. BUKS ogłosił nabór dzieci do rocznika 2011/2012. Grupa dzieci trenuje pod okiem  trenera Sławomira Kuropatwy. Na wiosnę sezonu 2018/2019 rocznik 2011 rozpoczął ligę MZPN.

Po rocznej grze BUKS rocznik 2011 awansował z IV ligi do III ligi. Treningi dzieci prowadzone są na boisku MOS Pruszków oraz w szkołach na terenie Pruszkowa.

W 2018 r. powstała sekcja tenisa stołowego.

Pod kierunkiem instruktora i pasjonaty tenisa stołowego Dariusza Zielińskiego, na sali gimnastycznej szkoły Budowlanki  młodzież rozwija swoje indywidualne umiejętności w popularnego ping ponga.

Treningi prowadzone są w soboty i niedzielę oraz w dni wolne, przy czym harmonogram treningów tenisa stołowego dostosowywany jest pod  uczestników zajęć. Są to z reguły treningi indywidualne lub w małych grupach.

Treningi tenisa stołowego prowadzone na sali gimnastycznej Budowlanki

Zmiana trenera w B klasie

Z początkiem sezonu 2020/2021 nastapiła zmiana trenera piłki nożnej w BUKS Pruszków w zespole B klasy . Trenerem drużyny został grający zawodnik Rafał Zbiciak .

Powstawnie rocznika 2014/2015

W marcu ruszyła grupa naborowa 2014/2015. Treningi odbywają się na sali i boisku szkoły BUDOWALNKI. Trenerem jest Sławomir Kuropatwa.

Jeden z pierwszych sparingów BUKS2014 – gra z MILAN MILANÓWEK

Koniec funkcjonowania rocznika 2002 w BUKS Pruszków

W sobotę 26 czerwca 2021 roku około godziny 13 po meczu BUKS Pruszków – Jedność Żabieniec w związku z końcem rozgrywek młodzieżowych dla tego wieku zakończyła się historia rocznika 2002 w klubie BUKS Pruszków.

W czasie 4 lat historii BUKS Pruszków rocznika 2002 zagrali w oficjalnych/ligowych meczach następujacy zawodnicy:

Dominik Andrzejak, Roman Baleja, Maciek Borkowski, Bartek Budzaj, Kamil Bujniewicz, Paweł Cegliński, Szymon Cegliński , Jakub Dzido, Filip Figurski , Jakub Flis , Karol Frej, Dominik Jakubik, Kacper Kawałko, Max Koc , Kuba Konopka, Kuba Kosiński, Wenek Kostek , Kacper Marciniak, Cezary Matusiak, Kuba Murza, Filip Nuszkiewicz , Kacper Ludwisiak , Arkadiusz Łuczak, Michał Łukasiak , Jakub Ostrowski, Mateusz Pietrusiak , Remek Polak, Adrian Polkowski, Wiktor Przygoda, Batsiev Rusel, Łukasz Sot, Paweł Staciwa, Damian Sułek, Bartek Szymanowski, Mateusz Szymański, Franciszek Tatar, Krzysztof Tokarski, Bartek Wójcicki, Michał Wójcicki, Patryk Wyczawski, Krzysztof Zalewski .

W sumie 41 zawodników.

Kadra BUKS2002 z ostatniego meczu ; górny rząd od lewej: Kacper Ludwisiak, Kuba Flis, Dominik Jakubik, Filip Figurski, Szymon Cegliński, Mateusz Pietrusiak, Kuba Kosiński, trener Dariusz Zieliński, drugi rząd: Krzysztof Zalewski, Max Koc, Michał Łukasiak, Filip Nuszkiewicz, Bartek Szymanowski, Wenek Kostek.

Na koniec lipca 2021 r zarząd klubu BUKS Pruszków informuje, że w związku z rezygnacją trenera seniorów z prowadzenia drużyny, oraz wobec wysokich kosztów utrzymania amatorskiej drużyny seniorskiej , podjęta została decyzja o wyfoniu drużyny BUKS Pruszków z ligi B klasy , oraz z gry w Pucharze Polski.

W sezonie 2021/2022 klub BUKS Pruszków postanowił skupić się na zabezpieczeniu warunków do funkcjonowania piłkarskich drużyn dziecięcych z roczników 2011/2012 oraz 2014/2015.