Historia

Na wiosnę 2017r. z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego ZS nr 1 w Pruszkowie, powstał Uczniowski Klub Sportowy „Budowlanka” w Pruszkowie w skrócie BUKS Pruszków. Walne Zgromadzenie wybrało pierwszy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem Klubu został wybrany Dariusz Zieliński, zaś Wiceprezesem – Adam Sarnacki.

 

 

Klub powstał z myślą o młodych ludziach, którzy mają sportowe marzenia, jednak z różnych powodów, w tym braku wsparcia, czy odpowiednich do uprawiania sportu warunków, nie mogą ich zrealizować. Celem klubu jest realizowanie pasji sportowych oraz rekreacji ruchowej. BUKS rozpoczął swoją działalność od stworzenia sekcji piłki nożnej dla wszystkich – młodszych i starszych – mających chęci do gry na pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Planowane jest zgłoszenie zespołu BUKS do rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Mazowiecki ZPN począwszy od sezonu 2017/2018.

W dniu 22 kwietnia br. rozpoczęły się treningi piłkarskie.

W pierwszym treningu (na boisku MOS) uczestniczyło 18 zawodników. Pierwszą bramkę w grze treningowej strzelił Adrian Kęska! Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera z licencją UEFA A posiadającego wieloletnie doświadczenie w klubach piłkarskich.

W maju i czerwcu 2017r. treningi BUKS-u prowadzone będą regularnie raz w tygodniu w piątki o godz. 20.30. na boisku MOS Pruszków.

13 maja 2017r. BUKS Pruszków rozegrał pierwszy sparing z Piastem Piastów na wyjeździe.

Wynik 3:1 dla Piasta, jednak w tym spotkaniu nie zwycięstwo było najważniejsze, a potwierdzenie, że klub BUKS zafunkcjonował w życiu sportowym regionu. Stopniowo Klub rozrasta się pozyskując nowych członków i entuzjastów. Najważniejszym elementem w BUKS jest twórcza i przyjazna atmosfera. Wokół niej planowane jest budowanie wyników sportowych, kształtowanie charakterów, rozwijanie pasji, zawiązywanie przyjaźni boiskowych, a przede wszystkim radość i satysfakcja z mile spędzonego czasu.

Stopniowo Klub rozrasta się pozyskując nowych członków i entuzjastów.

Na jesieni 2017r. zespół BUKS-u zgłoszony został do rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Mazowiecki ZPN. W sezonie 2017/2018 zespół rozpoczął grę w B klasie seniorów grupa IV. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 37 zawodników.

W pierwszym meczu ligowym zespół BUKS-u wygrał z KS II Teresin 5:3. Pierwszą bramkę w lidze strzelił Sebastian Chodycz. Najważniejszym elementem w BUKS jest otwartość i przyjazna atmosfera. Wokół niej planowane jest budowanie rozwijanie pasji, zawiązywanie przyjaźni boiskowych, a przede wszystkim radość i satysfakcja z mile spędzonego czasu.

Najstarsze zdjecie BUKS