top feature image

Żaki – Start Brwinowskiej Ligi Zimowej

Rozpoczęły się rozgrywki VII edycji Brwinowskiej Ligi Zimowej.
W ramach tych rozgrywek zmierzymy się z MKS Piast PiastówKlub Sportowy Błonianka BłonieUNIA SkierniewiceB.K.S. Naprzód BrwinówKS Ożarowianka Ożarów Maz. Orlęta Mroków, OFFensywa Książenice plan zakłada rozegranie spotkań z silnymi ekipami, zapoznanie się z systemem gry w systemie 6+1 oraz zdobywanie kolejnych boiskowych doświadczeń.

W pierwszej kolejce zmierzyliśmy się z MKS Piast Piastów. Mecz zapowiadał się ciężko, zawodnicy Piasta mają już doświadczenie w takim systemie, dodatkowo to silna ekipa która baaaardzo otarła się o II klasę rozgrywek.
Dziś przeciwnicy świętowali po wygranej.
Nas cieszą bramki Matiego S oraz Piotrka Z, brawo chłopcy.

top feature image

Gra kontrolna najmłodszych BUKS-u

We wtorkowy wieczór chłopcy urodzeni w 2012 roku wspierani przez rok starszych kolegów rozegrali mecz sparingowy.

Naszymi konkurentami byli zawodnicy FA Pruszków. Mecz miał dać odpowiedz na kilka pytań, stało się tak że trener ma pozytywny ból głowy. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, zaangażowanie, wola walki, nieustępliwość, pomysł na rozegranie oraz skuteczność zaskoczyła przeciwników oraz zebranych kibiców.

 

Miło się patrzyło na mecz, na radość po zdobytych golach czy dobrych zagraniach.

Zawodnicy obu ekip mieli frajdę z gry, widać że sprawia im to szczerą dziecięcą przyjemność.

top feature image

Żaki BUKS kończą sezon na pierwszym miejscu

W sobotnie popołudnie Nasze Żaki rozegrały mecz 10 kolejki w ramach rozgrywek MZPN.

Naszym przeciwnikiem była drużyna Legionu Pruszków.

Spotkanie rozpoczęliśmy z przytupem, bramki Patryka i Piotrka dały Nam prowadzenie w pierwszej kwarcie.

W drugiej wynik podwyższył Igor Ch oraz Mati S. Niestety goście wykorzystali Naszą nieuwagę, przeprowadzili szybką kontrę i zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu.

Ciężko opisać trzecią odsłonę meczu, chyba należy podkreślić Naszą nieskuteczność oraz dobrą postawę defensywy gości. Na domiar złego brak zdecydowania przy wyjściu od bramki skutkował przejęciem piłki przez zawodników Legionu, następnie dość szczęśliwe wbicie piłki w Nasze pole karne, piłkarski bilard i klops tzn. goście zdobyli gola nr 2.

Ostatnia kwarta to eksperymenty w ustawieniu oraz bramka marzenie Piotrka, po dośrodkowaniu Mateusza K z rzutu rożnego Piotrek niczym rasowy środkowy napastnik wypracował sobie pozycje i precyzyjnie uderzył nadlatującą piłkę i to w sposób dość rzadko spotykany w tych kategoriach wiekowych. Była to już 58 min spotkania i to właśnie taki strzał głową zamknął wynik w tym meczu.

 

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – Legion Pruszków 6:2 (3:0, 2:1, 0:1, 1:0)

Dla BUKS-u strzelali: Patryk, Piotr, Igor Ch oraz Mateusz S.

Zagrali:

1. Chuchliński
2. Klocek
3. Kozłowski
4. Michałowski
5. Nowak
6. Rosiński
7. Rożek
8. Samsel
9. Zelek

top feature image

Ciężki mecz Żaków BUKS-u zakończony zwycięstwem

We wtorkowy wieczór Żaki zagrały zaległy mecz 9 kolejki ligi MZPN.
Naszym rywalem była koleżanka i koledzy z FC Komorów. Od początku spotkania gospodarze postawili bardzo zacięty opór, zdecydowana obrona i szybkie kontry przypomniały nam mecz ósmej kolejki. Na nasze szczęście w tym spotkaniu znaleźliśmy na to receptę. Bardziej zespołowa gra dała możliwość przeniesienia ciężaru gry na połowę przeciwnika, a asekuracja w obronie skutecznie powstrzymywała zapędy napastników z Komorowa.

Bramki dla BUKS-u padły łupem Patryka, Filipa oraz Wiktora. Bartek wykazywał się refleksem i wysoką obroną, a Piotrek, Igor, Adaś czy Mateusze zaprezentowali miłą dla oka grę zespołową.

Ostatecznie:
FC Komorów – BUKS Pruszków 5:7

Zagrali:

1. Rosiński
2. Gajewski
3. Klocek
4. Kozłowski
5. Michałowski
6. Nowak
7. Samsel
8. Rożek
9. Zelek

top feature image

Smak porażki również u najmłodszych BUKS-iarzy

W 8 kolekcje ligi Żaków po serii zwycięstw nadeszła pora na zasmakowanie goryczy porażki.

W meczu z UKS Borzęcin zabrakło woli walki, zaangażowania w mecz a i chyba zwyczajnie odwagi. Na pewno zabrakło strzałów, po akcjach i dośrodkowaniach Filipa czy Igora wiele razy zamiast cieszyć się golem musieliśmy gonić za kontrą. Zdecydowana obrona i szybkie przeniesienie ciężaru gry w Naszą strefę obronną dały UKS – owi efekt w postaci prowadzenia. Pomimo Naszych ataków i wielu okazji do oddania strzału obraz gry się nie zmieniał. Zawodnicy z Borzęcina wykorzystywali swoje okazje, a My czekaliśmy i czekaliśmy i czekaliśmy na strzał. Kiedy już się doczekaliśmy to na posterunku stała bramkarka gości, Hania mówiąc żargonem „ma papiery na bramkarza”.

Cóż porażka boli.
Cieszy jednak kilka fajnych akcji. Zdobyte gole wynikały z dobrej, przemyślanej gry. Filip popisał się trzema asystami które wykorzystali Igor  i Adaś .

Cieszy także zapowiadany powrót Naszych długotrwałe pauzujących Adriana i Adasia, Stasia kostka też dobrze wygląda więc okres zimowych przygotowań zapowiada się ciekawie.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – UKS Borzęcin 3:8 (1:2,0:2,1:2,1:2)
Dla BUKS-u: Igor oraz Adaś.

Zagrali:
1. Gajewski,
2. Jankowski,
3. Michałowski,
4. Chuchlinski,
5. Klocek,
6. Samsel,
7. Kozłowski,
8. Zelek.

top feature image

Żaki BUKS dalej wygrywają

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z UKS Jaguar Michałowice
W tym meczu było wszystko co do gry w piłkę nożną potrzebne. Boisko, pogoda, uśmiech, zapał i chęć gry, do tego kibice i to jak na mecz Żaków w zaskakującej liczbie.

Mecz od 1 minuty układał się dla BUKS – u dość dobrze, właśnie w pieszej minucie strzelanie rozpoczął Patryk, później jeszcze wpisał się w protokół w 2 i 7. Dzięki pierwszej bramce Adama w barwach BUKS-u, kwarta zakończyła się z czterema trafieniami dla gospodarzy.
Druga odsłona to całkiem inna historia, zmiany, roszady, nowe pozycje spowodowały że nikt nie zdołał zmienić wyniku. Choć okazje były.
W trzeciej kwarcie drugą bramkę dołożył Adam, parząc na to (pomimo nietypowej dla siebie pozycji) na listę strzelców wpisał się Wiktor. Od tej chwili to Jaguar zaczął przeć do przodu, wykorzystując dobre podania od gościnnych gospodarzy.
Tak jak zakończyliśmy trzecią kwartę, tak i też czwartą. Dobre podanie od Naszego „bramkarza” na gola zamienili chłopcy z Michałowic.

Cóż, na pomeczowej konferencji mecz podsumowano …”jak reprezentacja z Łotyszami”…

Istotnie, pierwsza cześć super, zespołowo dla drużyny. Później już bardziej indywidualnie pod statystyki. Ale w tym wieku to zrozumiałe i wybaczalne, a nawet wskazane.

Liczy się dobra zabawa.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – Jaguar Michałowice 6:2 (4:0, 0:0, 2:1, 0:1)
Dla BUKS-u: Patryk, Adam, Wiktor.

Zagrali:
1. Jankowski
2. Gajewski
3. Klocek
4. Kozłowski
5. Michałowski
6. Nowak
7. Rosiński
8. Rożek
9. Samsel
10. Zelek

top feature image

Żaki po ciężkim meczu zainkasowały kolejny komplet punktów

Mecz zapowiadał się ciekawie, chłopcy znający się ze szkolnych ław czy podwórka bardzo cieszyli się na tą okazje.

Czując respekt przed rosłymi obrońcami, rozpoczęliśmy dość niepewnie i bojaźliwie. Efektem tego było dość szczęśliwe trafienie gospodarzy. My również odpowiedzieliśmy podobnym golem, Wiktor uderzył silnie po ziemi w środek bramki … cóż gol jest gol.
W drugiej kwarcie zaczęliśmy się rozkręcać, a dokładniej Igor. To po jego podaniu za sprawą Patryka wyszliśmy na prowadzenie.
Dzięki dobrej grze obronnej oraz „odważnej/szalonej” na bramce mogliśmy być spokojni w defensywie. Niestety w ofensywie ciężko było się przebyć. Dopiero kiedy Igor rozkręcił się na dobre, przejęliśmy kontrole nad wydarzeniami na boisku. A wspomniany nominalny obrońca pokazał że nawet o głowę wyższy przeciwnik nie jest mu straszny. Ten sygnał podziałał na cały zespół. Coraz odważniej wchodziliśmy pod bramkę rywala i zaczęliśmy oddawać strzały. Na początek w słupki bądź minimalnie obok bramki, aż w końcu właśnie Igor znalazł lukę w dotychczas szczelnym murze obrońców. W ostatniej kwarcie kolejnym golem przypieczętował zasłużone miano MVP tego spotkania.

Ciężko było ale 3 pkt. dla BUKS-u.

Ostatecznie:

PKS LEGION Pruszków – BUKS Pruszków 1:4 (1:1, 0:1, 0:1, 0:1)
Dla BUKS-u: Wiktor ⚽️, Patryk ⚽️ oraz Igor ⚽️⚽️.

Zagrali:
Chuchliński, Jankowski, Klocek, Michałowski, Nowak, Rosiński, Rożek, Samsel, Zelek.

top feature image

Udana sobota Żaków – kolejne 3 punkty!

W kolejnym ligowym meczu Żaki BUKS-u trochę sobie postrzelały.
Jako że kilku zawodników na boisku spotkało swoich szkolnych kolegów, a trenerzy znają się jak łyse konie, spotkanie zostało okrzyknięte „meczem przyjaźni”.
Pierwsze dwie kwarty to dość wyrównane spotkanie, cios za cios z lekką przewagą dla gospodarzy.
W trzecie i czwartej BUKS już tylko powiększał dorobek. Możliwość przeprowadzania wielu zmian oraz idąca za tym ogromna ochota do gry Naszych chłopców zaowocowała gradem goli.

BUKS Pruszków – UKS FC Komorów
13 : 3 (4:1, 1:2, 4:0, 4:0)
Strzelali: Piotr, Igor Ch, Patryk, Staś, Filip, Mateusz S, Wiktor.

Zgrali:
1. Chuchliński
2. Dzideczek
3. Gajewski
4. Jankowski
5. Kozłowski
6. Klocek
7. Michałowski
8. Nowak
9. Rosiński
10. Rożek
11. Samsel
12. Zelek

Brawo Panowie !!!!!

Hej !!!!! BUKS !!!!!!

top feature image

3 punkty dla Żaków !!!

W niedzielne południe żaki BUKS-u wybrały się do Borzęcina, celem była dobra gra oraz maksymalna zdobycz punktowa.

Chłopcy sprawili się dość dobrze, zgarniając wszystko.
Gra wyglądała dobrze, nawet kibice gospodarzy oklaskiwali Nasze akcje. To miłe.

Co do meczu:
Wynik w 2 min. otworzył Patryk z podania Filipa (przegląd pola jak Zieliński), kolejne trafienie po kolejnej asyście Filipa dołożył Piotrek. A jako trzeci strzelił Dominik, ach ta lewa noga !!!
Druga kwarta to popis strzeleckich umiejętności Staśka, oraz atomowe uderzenie Dominika.
Następne 15 min. już mniej efektywne ale wciąż efektowne. Zdobycz bramkową powiększył Staś oraz zazwyczaj asystujący Filip.
Czwarta odsłona była dość eksperymentalna, chłopcy mieli sami wybrać sobie pozycje na boisku. Trener jak i wszyscy spodziewał się „ hurrrrra i do przodu” no może nie bramkarz w role którego wcielił się przeważnie grający w obronie Wiktor. Bartek broniący w trzech pierwszych częściach meczu nie miał oporów z rajdami na połowę przeciwnika.
Więc gwizdek i poszło i zdziwienie, Panowie ustawieni na nominalnych pozycjach do ataku wszyscy ale do obrony też wszyscy, no szok. Klepka, klepka, kiwka, kiwka i wygląda że będą kolejne gole. A tu figa, mówiąc piłkarskim żargonem obiliśmy metal tak bardzo że będzie składka na pędzel i farbę. Śmiechu co niemiara a chłopcy z Borzęcina poszli z kontrą i zdobyli honorowe trafienie. My wciąż walczyliśmy z farbą na słupkach i poprzeczce. Dopiero Dominik wyregulował celownik zamykając wynik.

Ostatecznie:
UKS Borzęcin – BUKS Pruszków 1:9 (0:3, 0:3, 0:2, 1:1)
Dla BUKS-u: Patryk, Piotr, Dominik, Staś, Filip.

Zagrali:
Dzideczek, Gajewski, Klocek, Kowalik, Michałowski, Nowak, Rosiński, Rożek, Zelek.

top feature image

Żaki BUKS rocznik 2011 z kompletem punktów!

Przy przyjemnej ale bardzo wietrznej pogodzie przyszło Nam się zmierzyć z zawodnikami GKS Naprzód Stare Babice.

Mecz dość szybko zaczął się układać po Naszej myśli, wynik otworzył Patryk. Kolejne trafienia dołożyli wracający po długiej przerwie Adam oraz Igor, który był (słusznie) bardzo zadowolony ze swojego strzału.
W drugiej kwarcie Naprzód mocno wziął się do pracy, efektem tego było dwa trafienia. Nasz honor w tej kwarcie uratował Krzyś.
Trzecia część meczu była już bardziej pod dyktando BUKS-u. Pomimo szybko zdobytej bramki dla gospodarzy przejęliśmy inicjatywę i zdobyliśmy kolejne trafienia, autorami ich byli Patryk i Krzyś.
Ostatnie 15 min to popis strzelecki Adama, szalone rajdy Bartka (bramkarza) i ostatnie na dziś trafienie Patryka.

Na koniec 🤝🖐 z chłopcami z Babic i przyszedł czas na chwile celebracji po zwycięstwie.

Naprzód Stare Babice dzięki za fajny mecz i do zobaczenia.

Ostatecznie:
GKS Naprzód Stare Babice – BUKS Pruszków 3:10 (0:3, 2:1, 1:3, 0:3)
Dla BUKS-u: Patryk⚽️⚽️⚽️⚽️ , Adam⚽️⚽️ , Krzyś⚽️⚽️ , Igor⚽️ .

Zagrali:
1. Chuchliński,
2. Jankowski,
3. Rożek,
4. Rakowski,
5. Rosiński,
6. Dzideczek,
7. Nowak.

Wieje jak w Zielonkach, to nowe określenie siły wiatru.