top feature image

Wystartowała liga żaków!

Zmagania Naszych najmłodszych ligowców ruszyły pełną parą. W pierwszej kolejce zmierzyliśmy się z UKS Jaguar Michałowice, dość wczesna pora to spore wyzwanie po wakacjach ale nie daliśmy rade.

Mecz rozpoczął się dość ospale czego efektem był bezbramkowy remis po pierwszej kwarcie. Druga odsłona była już okraszona tak ważnymi dla zgromadzonych kibiców jak i samych zawodników golami. Niestety pierwsza bramka po szybkiej kontrze, padła łupem gospodarzy. To zmobilizowało Naszych piłkarzy do jeszcze zacieklejszych ataków. Efektem było trafienie samobójcze zawodników z Michałowic a następnie, pierwsze w tym sezonie bramki Stasia i Patryka. Trzecia odsłona znów dla gospodarzy, brak zdecydowania przy walce po stracie, dwie kontry i klops 3:3. Na całe szczęście zostało jeszcze 15 min gry. Sygnał do walki o komplet punktów dał Staś, swoim rajdem prawą stroną, „złamaniem” do środka i strzałem z lewej nogi po „długim” rogu. Ojjjj, warto było być i to zobaczyć. Wtedy do roboty zabrali się pozostali, Piotrek przypieczętował swój bardzo dobry występ, przebudzili się Dominik, kolejne trafienie dołożył Patryk a wynik zamknął Filip.
Do tego spokojna i pewna gra w defensywie, z szalejącymi Wiktorem i Bartkiem, czujnym jak ważka Adrianem na bramce oraz siejącymi postrach pod bramką rywala Krzysiem, Igorem i Matim dała Nam 3 punkty.

UKS Jaguar Michałowice – BUKS Pruszków 3:8
Dla BUKS- u: Staś , Patryk , Piotrek , Dominik  oraz Filip .

Zagrali:
1. Dzideczek,
2. Gajewski,
3. Klocek,
4. Kowalik,
5. Nowak,
6. Nyc,
7. Rosiński,
8. Rożek,
9. Chuchlinski,
10. Jankowski,
11. Samsel.

top feature image

Pracowita niedziela Żaków

Zaczęło się od turnieju organizowanego przez GOSiR Stare Babice.

Na kompleksie sportowym w Zielonkach, spotkały się ekipy:
UKS Goliat Leoncin ll, Klub Sportowy Orlęta Czosnów, Akademia Talentów Piłkarskich – ATP Warszawa l, BUKS Pruszków, Naprzód Stare Babice I, Goliat I Leoncin, ATP II Warszawa, KS Partyzant Leszno, Naprzód Stare Babice II oraz UKS Borzęcin.

Nasi chłopcy wyszli na boisko z chęcią walki i dobrej gry.
I zaskakując wszystkich zagrali jak nigdy. W pierwszych trzech meczach zdobyli 9 pkt. Ale nie punkty są tu ważne, liczy się styl gry. Obrona jak ze stali, atak jak ze snu. W defensywie doskok pressing-owy do przeciwników, asekuracja i rozegranie. W ataku współpraca, wymiana pozycji, podań i to nawet w sytuacji kiedy większość zawodników by już strzelała. Oj, aż chce się jeszcze.
W kolejnym meczu to już tylko pech i ciut zbyt dużo doliczonego czasu.
Mecz o 3 miejsce to już inna historia. Kilka godzin w słońcu i długa przerwa spowodowały że Nasi zawodnicy byli już „wypompowani”.

Ostatecznie, 4 lokata dla Naszych chłopców. Ale pierwsze spotkania, oj, oj. W oceanie rodziców po prostu same ochy i achy.

Po południu przyszła pora na zmagania ligowe. 
W IX kolejce rozegraliśmy rewanżowe spotkanie zKS Przyszłość Włochy.

Niektórzy chłopcy mieli możliwość, ochotę i bardzo dyspozycyjnych rodziców więc wzięli udział w dwóch imprezach. 
Mecz z kolegami z Włoch, rozpoczął się bardzo dobrze. Za sprawą trafień Patryka szybko wyszliśmy na prowadzenie, pierwsza kwarta 2:1 dla BUKS-u. Druga na remis 2:2, należy wspomnieć że po indywidualnej akcji swojego pierwszego gola w lidze zdobył Szymek oraz że tej kwarcie rozpoczął swój koncert Nasz kapitan. W trzeciej części spotkania trafienie zaliczył Dominik. I nadeszła pora na ostatnią odsłonę. Wtedy na dobre rozszalał się Filip, po dokładnych podaniach otwierających drogę do bramki przeciwnika swoim kolegom (jak Zieliński do Grosickiego). Sam zabrał się do strzelania i zdobył kolejne bramki dla BUKS-u. Cóż, koncentracja, pokora i skupienie na treningach procentuje.

Dziękujemy bardzo zawodnikom KS-u za fajny mecz a wszystkim rodzicom za doping.

KS Przyszłość Włochy – BUKS Pruszków 5:7
Dla BUKS-u zagrali:
1. Nyc,
2. Rosiński,
3. Klocek,
4. Kowalik ,
5. Nowak ,
6. Gajewski 
7. Mika Sz ,
8. Mika M,
9. Chuchlinski,
10. Jankowski.

top feature image

BUKS rocznik 2011 ponownie lepszy w derbach Pruszkowa

W niedzielne popołudnie Nasze Żaki wyszły na boisko do walki o ligowe punkty.

Rywalizacja okazała się zacięta jak na derby przystało. Od pierwszych minut zawodnicy Znicza postawili zdecydowany opór i nie pozwalali na podejście pod ich bramkę. Dopiero po strzale z wolnego zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Chłopcy mieli wielkie apetyty na więcej, ale zawodnicy gości skutecznie powstrzymywali ataki, wynik utrzymał się przez pierwsze dwie kwarty.
W trzeciej części Nasi mali piłkarze zrozumieli że nawet najlepszą obronę można rozmontować grając zespołowo. Najlepiej wychodziło to Stasiowi i Patrykowi, ten duet zdobył razem 4 bramki w zaledwie osiem minut.
Ostatnia kwarta wyglądała już bardzo spokojnie, wszyscy byli bardzo zmęczeni trudami meczu, obie ekipy strzeliły po bramce i wyczekiwały ostatniego gwiazdka.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – Znicz III Pruszków 6:1 (1:0, 0:0, 4:0, 1:1)

Dla BUKS-u zagrali:

1. DZIDECZEK – ⚽️,
2. ROSIŃSKI,
3. NYC,
4. ROŻEK,
5. WOJCICKI,
6. JANKOWSKI,
7. NOWAK – ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️,
8. MIKA Sz,
9. MIKA M,
10. KLOCEK.

top feature image

Festyn Piłkarski dla przedszkolaków – rocznik 2012 i młodsi

W dniu 1 czerwca 2019 roku klub BUKS Pruszków zorganizował pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa Festyn Piłkarski dla przedszkolaków z rocznika 2012 i młodsi. Bawiło się ponad 60 dzieci na co dzień uczęszczających na treningi piłkarskie do klubów: BUKS Pruszków, ZNICZ Pruszków, FA Pruszków, KS MILAN Milanówek, KS Ursynów, Piast Piastów, a wraz z nimi rodzice.

Dzieci zagrały turniej piłki nożnej w systemie każdy z każdym. Jako , że to skrzaty i dopiero może za wiele lat zostaną gwiazdami piłki, w  dzisiejszym turnieju organizowanym przez BUKS Pruszków nie liczyło się kto z kim wygrał, ile punktów kto zdobył, jakie miejsce osiągnął, ale gra z kolejnymi nowymi rywalami i możliwość sprawdzenia się na ich tle. Wszystkie dzieci wygrały medale, puchary i nagrody!

Nie zabrakło również atrakcji takich jak rywalizacja 1 na 1 na małe bramki, zabawy strzeleckie, koordynacyjne place zabaw.

Na zgłodniałych i spragnionych czekały lody, napoje, słodycze i wiele innych może mniej zdrowych przekąsek, ale bardzo smacznych:).

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i sportową walkę, a rodzicom za doping i wspieranie miejmy nadzieje przyszłych reprezentantów kraju.

Szczególne podziękowania należą się również młodzieży BUKS-u za pomoc w organizacji Festynu. Pokazaliście, że nie tylko gracie w piłkę, ale również jesteście częścią klubu. Serdeczne dzięki !!!


top feature image

W sobotę Liga Mistrzów, a w niedzielę liga Żaków

W niedzielę 26.05 na orliku w Żółwinie w ramach VII rundy ligi Żaków dzieci z BUKS rocznik 2011 rozegrali mecz z Mustangami Podkowa Leśna.

PKS Mustangi Podkowa Leśna – BUKS Pruszków 9:3.

Bramki dla BUKS zdobyli: Filip, Patryk i Dominik.

Dla BUKS-u zagrali:
1. Nyc,
2. Gajewski,
3. Michałowski,
4. Rożek,
5. Dzideczek,
6. Samsel,
7. Kowalik,
8. Nowak,
9. Chuchlinski.

top feature image

Nasze Żaki (rocznik 2011) zagrały w Lidze Mistrzów

W wersji mini, ale zakładając koszulkę Manchester City, wychodząc na murawę przy Hymnie który wywołuje ciarki na całym ciele. MOŻNA się poczuć jak elita piłkarskiego świata.

Tak właśnie wyglądało uroczyste otwarcie Mini Liga Mistrzów Raszyn 2019 organizowane przez Centrum Sportu Raszyn. Pod patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisław Sipiera, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pana Jana Widery, Starosty Pruszkowskiego Pana Krzysztof Rymuza, Wójta Gminy Raszyn Pana Andrzej Zaręba.

Na murawie zaprezentowało się 16 drużyn, które po losowaniu wcieliły się w drużyny światowego formatu, nam przypadł zaszczyt gry w barwach Manchester-u City.

Po podziale na grupy rozpoczęła się rywalizacja.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Juventus-em, mecz przyniósł nam dużo radości oraz komplet punktów po zwycięstwie 4:0.
W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z ekipą Schalke 04, jak stwierdziły Panie Trenerki …”ależ tempo”… dzięki determinacji, chęci pracy i grze zespołowej kolejne trzy pkt. dla The Citizens.
Na zakończenie fazy grupowej przyszła pora na pojedynek z Atletico Madryt. Cóż przy osłonieniu spowodowanym kontuzją Naszego Bramkarza, grając z tak dobrze prezentującym się zespołem, musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i cieszyć się z drugiego miejsca w grupie.

Druga lokata pozwoliła nam na grę w ćwierćfinale, w którym doszło do derby Manchesteru. Niestety potyczką z United, pożegnaliśmy się z Raszyńskim turniejem.

Odpowiadając na pytanie organizatorki Pani Kasia Klimaszewska czy impreza się podobała, chłopcy chórem odpowiedzieli TAAAAAAK !!!!!
Dzięki super organizacji, sprawnemu przebiegowi imprezy, przygotowaniu wszystkiego na super poziomie. Wracaliśmy do domów z uśmiechami i opalenizną na twarzach (nawet pogodę załatwili 😉).

Musimy także wspomnieć o pewnych debiutach, Nasi najbardziej medialni zawodnicy w trakcie turnieju udzielili swoich pierwszych wywiadów. W relacji POPradio dość niespodziewanie dla redaktorów zaprezentowali się Adrian i Patryk

https://www.facebook.com/POPradioPL/videos/447723776038394/?fref=gs&dti=155005791771860&hc_location=group

Całą imprezę poprowadził DJ Ucho – Darek Slezak, gier, zabaw i humory było co niemiara.

top feature image

BUKS rocznik 2011 musiał uznać wyższość lidera PUKS Ochota

W VI kolejce ligi Żaki BUKS-u zmierzyły się z liderem grupy, niezwyciężonym PUKS Ochota

Goście przyjechali po punkty i od początku walczyli o nie bardzo zaciekle. Nasz opór był zdecydowany i całkiem skuteczny, a że najlepszą obroną jest atak, postanowiliśmy wyjść „wysoko”. Niestety chęć posiadania piłki jest silniejsza od założeń taktycznych trenera i gry zespołowej która może owocować skutecznymi akcjami. Cóż taki już jest ten okres egocentryzmu. Nasi zawodnicy wyprowadzali dobrze zapowiadające się akcje ale brakowało decydującego podania. Natomiast akcje indywidualne kończyły się na super dysponowanych obrońcach, bądź na interwencjach bramkarza, przed którym respekt powinni czuć nawet starsi zawodnicy.

Podsumowując, dorosła gra PUKS-u dała wiele nauki dla BUKS-u.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – PUKS Ochota 3:12 (1:2,1:6,0:1,1:4)
Zagrali:
1. RAKOWSKI,
2. KLOCEK,
3. MICHAŁOWSKI,
4. KOWALIK,
5. NOWAK,
6. GAJEWSKI,
7. NYC
8. DZIDECZEK,
9. JANKOWSKI,
10. CHUCHLIŃSKI.

Za tydzień kolejny mecz, miejmy nadzieje ze nauka nie pójdzie w las.

top feature image

BUKS rocznik 2012 też gra i rozwija się

W ostatnim czasie najmłodsza grupa BUKS Pruszków rocznik 2012 uczestniczy w festynach piłkarskich. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczymy się poprzez grę i zabawę piłki nożnej.

 

W kolejną sobotę 18 maja o godz. 17  rywalem małych BUKS-iarzy będą chłopcy z STF CHAMPION Warszawa. ZAPRASZAMY NOWYCH CHĘTNYCH! MOŻNA DO NAS DOŁĄCZYĆ!

FA Pruszków

KS URSYNÓW

KS MILAN MILANÓWEK

top feature image

Żaki BUKS-u prą do przodu!!!

W V kolejce IV LIGI OKRĘGOWEJ F2 ŻAK GRUPA 5 (RW) nasi najmłodsi ligowi zawodnicy zmierzyli się z liczącym już prawie 100 lat Warszawskim ŚWIT-em. Jak na zawodników klubu z 96-letnią tradycją przystało chłopcy ze Świtu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Pomimo szybko objętego przez Nas prowadzenia, za sprawą nominalnego obrońcy Wiktora i równie szybkiego podwyższenia przez Patryka, zawodnicy z Warszawskich Jelonek, stwierdzili że punkty oddadzą, ale tylko po ciężkiej i zaciętej walce. Wynik  5 do 6 dla BUKS. Ostatnia bramka zdobyta przez BUKS 2 minuty przed końcem.

Ważne punkty zdobyte na ciężkim terenie, zabraliśmy do Pruszkowa.

Emocje ogromne, huśtawka nastrojów jak na rollercoasterze, najważniejsze, że z Happy Endem.

Zagrali: Rakowski, Klocek, Nowak, Gajewski, Kowalik, Rosiński, Jankowski, Mika Sz, Mika M, Wójcicki, Nyc.

Bramki dla BUKS zdobyli: Wiktor x 2, Patryk x 2 oraz Dominik x 2.