top feature image

Na plus pierwszy sparing w 2020 roku juniorów BUKS 2002/2003

W rozegranym na boisku MOS Pruszków w sobotę 18 stycznia br. sparingu juniorzy BUKS rocznik 2002/2003 zremisowali  2-2  z CWKS Legia Bemowo. Był to pierwszy sparing z serii meczy przygotowujących do rundy wiosennej. Było widać, że zespół BUKS po długim okresie bez gier meczowych, ma głód piłki i z dużym zaangażowaniem podszedł do swoich zadań.

Dwie bramki dla BUKS strzelił Dominik Andrzejak, jedną z karnego , drugą z gry.

W pierwszej połowie nasz bramkarz Krzysztof obronił karnego.

W meczu testowanych było 3 nowych zawodników, którzy całkiem przyzwoicie zaprezentowali się i pokazali , że mogą wnieść dużo dobrego do zespołu.

Zagrali w barwach BUKS:

Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Roman Baleja, Max Koc, Szymon Cegliński, Remek Polak, Kacper Ludwisiak, Filip Nuszkiewicz, Dominik Jakubik, Filip Figurski, Dominik Andrzejak, Rasul Batsiev, Michał Łukasiak, Paweł Cegliński, Maciek Borkowski, Wiktor Przygoda, Bartek Szymanowski, testowany 1, testowany 2, testowany 3.

 

top feature image

BUKS zmierzył się z Ożarowianką

W zimny grudniowy piątek, na Mikołajki BUKS rozegrał w Kręczkach sparing z Ożarowianką.

To był ciekawy mecz, potwierdzający że BUKS  ma nie tylko potencjał piłkarski , ale również w co raz większym stopniu dorastającą do poziomu seniorskiego, stale rozwijającą się drużynę.

 

top feature image

Sparing z Legionem Warszawa

W sobotnie południe zespół BUKS zmierzył się w grze kontrolnej z Legionem Warszawa. Pomimo przejmującego zimna, na boisku było gorąco.

W pierwszej połowie przewagę w grze mieli przyjezdni, jednak w drugiej połowie BUKS przycisnął mocniej i w efekcie wypracował sobie mnóstwo wyśmienitych sytuacji ofensywnych. Co cieszy wiele z nich kończyło się realnymi szansami na strzelenie bramki.

Gra sparingowa po lidze pozwoliła na przetestowanie kilku nowych zawodników.

Dziękujemy zawodnikom Legionu Warszawa za przyjechanie i grę fair play. Życzymy sukcesów sportowych.

top feature image

Na koniec rundy B klasy BUKS przegrał 1 do 3 z FC Komorów

W ostatnim meczu rundy jesiennej B klasy, BUKS Pruszków zmierzył się na wyjeździe z FC Komorów.

Mecz dobrze rozpoczęliśmy doprowadzając szybko do kilku dobrych sytuacji strzeleckich. Trochę więcej zimnej krwi, więcej precyzji przy strzałach i cieszylibyśmy się z bramki.

Niestety w 6 minucie po faulu zawodnika gospodarzy boisko musiał opuścić nasz środkowy pomocnik Franek. Wymuszona zmiana w BUKS-ie, strata ważnego ogniwa w rozgrywaniu piłki mocno utrudniła nam grę. Największy problem był pod względem wsparcia defensywy przy wyprowadzeniu piłki.

Jeszcze w pierwszej połowie straciliśmy bramkę po karnym .

W drugiej połowie mocno się staraliśmy i stworzyliśmy kilka wyśmienitych , wręcz 100% sytuacji. Niestety z akcji nieudało się strzelić bramki BUKS-owi. A jednak strzeliliśmy bramkę na 1 do 1 po stałym fragmencie gry. Z rzut rożnego zagrywał Damian, a wyśmienicie znalazł się i uderzył piłkę głową Kuba. Gospodarze szybko odpowiedzieli po centro-strzale, który pechowo przelobował naszego golkipera . Przegrywaliśmy 2 do 1 i….kolejny karny dla FC Komorów. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas i  rywal trafił w poprzeczkę chcąc się zabawić i zagrać  a’la Antonin Panenka, a więc podcinką w środek bramki.

BUKS rzucił się do ataku, jednak po złym wyprowadzeniu piłki straciliśmy 3 bramkę.

Pod koniec meczu emocje na boisku, żółte i czerwone kartki zastąpiły grę w piłkę.

Szkoda przegranej bo wydaje się, że była szansa na więcej bramek dla BUKS , ale należą się brawa zawodnikom BUKS za podjętą grę. Było blisko, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zespół jest młody, w dużej części dopiero łapiący doświadczenie na poziomie seniorskim.

Zagrali w meczu w barwach BUKS: Krzysztof Zalewski, Roman Baleja, Mateusz Pietrusiak, Damian Fabisiak (Max Koc), Stasiek Brzostowski, Przemek Staniak, Kuba Jankiewicz (1 bramka), Adrian Langburne, Filip Nuszkiewicz ( Kacper Ludwisiak), Maciej Sachnowski, Franek Tatar (Maciek Sachnowski), Dominik Andrzejak.

 

top feature image

Na koniec rundy juniorzy BUKS nie dali się UKS Ołtarzew

W rewanżowym meczu z UKS Ołtarzew młodzież BUKS rocznik 2002 zawalczyła z sukcesem o punkt.

W pierwszej połowie BUKS prowadził grę i był stroną dominującą, jednak brakowało kropki nad „i” czyli bramki. Akcje BUKS-iarzy kończyły się głównie przed polem karnym gospodarzy. Tempo gry nadawał Franek, a co raz lepiej w ofensywie radził sobie Dominik.

W drugiej połowie to Ołtarzew przejął inicjatywę, jednak BUKS wyprowadzał groźne kontrataki. Czemu nie padła bramka w pojedynku 1 na 1 naszego popularnego „Pitbulla” z bramkarzem gospodarzy pozostaje zagadką.

Obrona BUKS na czele ze stojącym dziś na bramce Filipem (brawa dla Filipa, który swoją postawą jako bramkarz w ogóle nie dał po sobie poznać, że nie jest nominalnym bramkarzem:) , stanęła na wysokości zadania, efektywnie broniła i co ważne wzajemnie asekurowała się naprawiając indywidualne błędy. Dzięki temu, mogliśmy po raz pierwszy w tej rundzie cieszyć się z zagrania na zero z tyłu. Brawa dla zawodników BUKS za wspaniałą pracę na boisku i postęp w umiejętnościach gry w piłkę nożną.

Zagrali w meczu:

Filip Figurski, Roman Baleja (Kuba Konopka), Szymon Cegliński, Paweł Cegliński, Dominik Andrzejak (Filip Nuszkiewicz), Michał Łukasiak, Franek Tatar, Rasul Batsiev, Remek Polak, Dominik Jakubik, Max Koc.

top feature image

B klasa – Tylko razem możemy wyjść z kryzysu

W meczu 13 kolejki B klasy BUKS zmierzył się na wyjeździe z rezerwami GOSIR Zielonki.

Biorąc pod uwagę, że większość zawodników BUKS stanowili w tym meczu juniorzy BUKS, a do tego graliśmy bez nominalnego bramkarza, wynik 7 do 2 dla Zielonek można uznać za obiecujący na przyszłość. Tak oczywiście były błędy BUKS-iarzy, które kończyły się łatwymi bramkami dla rywala, ale były też oznaki dające nadzieję.

Po pierwsze po meczu nikt się nie obrażał w szatni BUKS na nikogo, nikt nie obwiniał nikogo i nikt się nie wywyższał przed innymi, po drugie walka BUKS była do końca, juniorzy nie odpuszczali o czym choćby świadczy fakt , że zaledwie 30 sekund przed ostatnim gwizdkiem, zawodnik BUKS dostał czerwoną kartkę za faul. Po drugie po pierwszej połowie wynik był 1 do 1 i dopiero w drugiej połowie gospodarze strzelili nam 6 bramek, a my odpowiedzieliśmy tylko jedną.

Dziś jeszcze się nie udało ambicję przełożyć na choćby punkt. Za tydzień w sobotę o 12 będzie kolejna szansa by się przełamać.

Zagrali w barwach BUKS:

Maciek Sachnowski, Mateusz Pietrusiak, Roman Baleja, Przemek Staniak, Kuba Jankiewicz (1 bramka) (Paweł Dudkiewicz), Jacek Szyszko (Kacper Ludwisiak), Filip Nuszkiewicz, Adrian Langburne (1 bramka), Dominik Andrzejak, Stasiek Brzostowski (Michał Łukasiak), Damian Fabisiak.

 

top feature image

Kolejna lekcja juniorów BUKS od Drukarza

W niedzielne przedpołudnie młodzież BUKS zagrała rewanż z Drukarzem Warszawa.

Goście z Warszawy okazali się zespołem lepszym pod każdym względem wbijając BUKS-iarzom 4 bramki. Przykre, ale taki był na dziś potencjał możliwości zespołu BUKS. Z tak ułożonym i zorganizowanym we wszystkich formacjach zespołem jak Drukarz, przegraną można wkalkulować w naukę gry w piłkę nożną.  Warto jednak przemyśleć i przeanalizować minusy i kilka plusów jakie dziś zespół BUKS pokazał na boisku. Wnioski przydadzą się na przyszłość…….

BUKS Pruszków – Drukarz Warszawa 0 – 4

Zagrali: Krzysztof Zalewski, Roman Baleja, Szymon Cegliński, Max Koc, Remek Polak, Dominik Jakubik (Maciek Borkowski), Dominik Andrzejak, Michał Łukasiak (Paweł Cegliński), Filip Nuszkiewicz (Kuba Konopko), Rasul Batsiev, Kacper Ludwisiak.

top feature image

Minimalna porażka juniorów BUKS z MILAN-em z Milanówka

Pomimo porażki 0 do 1 z MILAN-em Milanówek, można być zadowolonym z postawy juniorów BUKS. W pierwszej połowie BUKS-iarze długo utrzymywali się przy piłce , budowali akcje od własnej bramki, wielopodaniowe , z wykorzystaniem skrzydeł.

Defensywa zespołu z Pruszkowa oparta o doświadczonych z piłki seniorskiej Termiego i Romana bezproblemowo radziła sobie z atakami rywali, a dodatkowo potrafiła regulować tempo gry, kierunki rozgrywania akcji.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Ponton , jednak jego strzał z bliska był za mało precyzyjny i mocny.
Bardzo dużo dawał (ale tylko w pierwszej części gry) kapitan Pitbull, który napędzał ataki BUKS po skrzydle, wielokrotnie wygrywając pojedynki 1 na 1.

W drugą połowę BUKS musiał wejść ze zmianami w linii obrony – Roman pozostał na ławie by dać z siebie maxa w meczu seniorów, Remek zgłosił kontuzję – co natychmiast odbiło się na pewności i jakości gry zespołu z Pruszkowa.

Jednocześnie z przodu zespołowi BUKS zabrakło sił i jakości, szczególnie w działaniach indywidualnych. Jedyna dla BUKS godna odnotowania sytuacja pod bramką MILAN-u, była efektem zespołowego pressingu na obrońcach i bramkarzu MILAN-u w efekcie czego Szymon dostał prezent blisko bramki, jednak nie zdecydował się na kończenie szybkim strzałem z dystansu.

Milan w drugiej połowie więcej atakował, głównie skrzydłami, jednak bramkę strzelił po dobrze zrealizowanej kontrze. Szkoda, bo wystarczyło BUKS-iarzom lepiej się ustawić, asekurować wzajemnie, przewidywać co może się stać i nie pozwolić na pojedynek szybkościowy 1 na 1 z naszym obrońcą.

Ogólnie był to dobry mecz juniorów BUKS, którzy pokazali wreszcie , że potrafią grać w piłkę a nie tylko walczyć. I o to właśnie chodzi o rozwój. Dziś był to kolejny krok na przód.

Zagrali w barwach BUKS:

Krzysztof Zalewski, Mateusz Pietrusiak, Roman Baleja (Krzysiek Tokarski), Remek Polak (Paweł Cegliński), Kacper Ludwisiak, Filip Figurski, Dominik Jakubik, Szymon Cegliński, Michał Łukasik (Jakub Konopko), Filip Nuszkiewicz, Maciek Borkowski.

top feature image

Juniorzy BUKS rozpoczęli rundę rewanżową od porażki z Mszczonowianką

W sobotę 12 października juniorzy BUKS w ramach rozgrywek ligowych rozegrali rewanż z zespołem Mszczonowianki.
Pomimo wyrównanego meczu goście wygrali 0:2.
Warto zwrócić uwagę, że w zespole z Pruszkowa debiutował w podstawowym składzie Remek Polak. Znów potwierdziło się powiedzenie , że w piłce nożnej trzeba być cierpliwym :). Gratulujemy Remek progressu i życzy dalszych postępów.

To był również pierwszy mecz juniorów BUKS prowadzony przez trenera Kubę. Dziękujemy trenerze za pomoc w rozwijaniu klubu BUKS Pruszków.

Zagrali w barwach BUKS: Filip Figurski, Remek Polak, Szymon Cegliński, Max Koc, Kacper Ludwisiak, Dominik Jakubik, Franek Tatar, Kuba Konopko, Michał Łukasiak, Maciek Borkowski.

top feature image

UKS Ołtarzew zdecydowanie lepszy od BUKS2002

Osłabiony kadrowo zespół juniorów BUKS przegrał 0 do 5 z UKS Ołtarzew.

 

Przez pierwsze kilka minut meczu można było mieć nadzieje, że drużyna popularnych Budowlanych odrobiła lekcje sprzed 2 tygodni i ….będzie grała w piłkę, a nie wykazywała się innymi mało sportowymi umiejętnościami. A jednak, kiedy jeden z naszych zawodników dostał napomnienie za głupotę bo jakże można inaczej nazwać wyjęcie i odrzucenie tyczki z chorągiewką z narożnika, bo mu przeszkadzała, znów głównym celem trenera było wychowywanie a nie nauka gry w piłkę. By grać w komplecie w kolejnych meczach, konieczne było zdejmowanie najbardziej „zagrzanych” zawodników by nie zdążyli złapać kolejnej żółtej czy czerwonej kartki. W efekcie BUKS był w stanie jedynie przeszkadzać rywalom. Ostatecznie goście pokonali BUKS 0 do 5.

 

Pozostaje mieć już tylko nadzieję że chłopaki za tydzień w rewanżowym meczu z Mszczonowianką w końcu powalczą nogami :), lecz z głową , a najważniejsze, że udowodnią sobie i trenerowi, że chodzi im najbardziej o granie w piłkę.

Zagrali w barwach BUKS: Krzysztof Tokarski, Szymon Cegliński, Paweł Cegliński, Kacper Ludwisiak, Franek Tatar, Dominik Jakubik, Filip Nuszkiewicz, Filip Figurski, Kuba Konopko, Michał Łukasiak, Remek Polak, Kacper Kawałko