top feature image

W kolejnym sparingu z KP Józefowianką lepiej, ale BUKS też na tarczy

Przegrywamy dzisiejszy sparing z KP Józefowianką 0:2. Był to pierwszy mecz po pandemii z kibicami na naszym  boisku MOS Pruszków. Przy licznie zgromadzonej publiczności, młoda drużyna BUKS powalczyła i nie dała się stłamsić gościom z A klasy (warto wspomnieć, że rywale to jeden z faworytów do awansu do okręgówki).

W dzisiejszym sparingu mieliśmy do dyspozycji 4 seniorów oraz kilku testowanych doświadczonych graczy.  Resztę składu uzupełniali juniorzy z roczników 2002-2004.  🔥

Drużynie KP Józefowiance dziękujemy za spotkanie oraz życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie .

A już w sobotę o godz 11 kolejny test mecz na naszym obiekcie. Zapraszamy kibiców na stadion MOS Pruszków do wsparcia BUKS-iarzy w starciu z GKS Dąbrówką.

top feature image

Juniorzy BUKS Pruszków rocznik 2002 będą doskonalić swoje umiejętności w lidze wojewódzkiej

Młodzi zawodnicy BUKS Pruszków na jesieni w sezonie 2020/2021 zagrają w I lidze wojewódzkiej. Cierpliwość, praca, wytrwałość i niezałamywanie się przeciwnościami losu , dało w efekcie dla chłopaków grających w większości dopiero od 3 lat w piłkę, nagrodę w postaci możliwości zmierzenia się z zespołami z całego województwa mazowieckiego: KS Mszczonowianka, GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki, MKS Agrykola Warszawa, AP Żyrardowianka, LKS Jedność Żabieniec, KS Warka, GKS Kraska Jasieniec.

Pierwszy mecz 15/16 sierpnia na wyjeździe z Jednością Żabieniec. Cały terminarz tutaj.

Gratulujemy i czekamy na więcej!!! Może awans do ekstraklasy…..

 

top feature image

Kolejny sparing BUKS na tarczy

W meczu sparingowym BUKS  Pruszków  przegrał 5-1  (1-0) z GROM Prace Małe. Mecz odbył się w Pracach Małych. Ze względu na okres wakacyjny w składzie BUKS zagrała duża ilość juniorów.

Pomimo, że wynik bardzo niekorzystny dla BUKS, było to ciekawe spotkanie. Można powiedzieć, że wynik nie do końca odzwierciedlał co działo się na boisku. BUKS prowadził grę, był więcej przy piłce, tworzył sytuację podbramkowe (szczególnie w pierwszej połowie) , a bramki strzelali gospodarze. Warto wyciągnąć wnioski i w następnym meczu zmniejszyć ilość prostych błędów indywidualnych powodujących szybkie ataki, szybciej kasować kontrataki rywali oraz poprawić skuteczność pod bramką przeciwnika.

Ważne , że młodość i doświadczenie BUKS zaczyna iść w parze. Jest czas na kolejne eksperymenty i próby by było lepiej w lidze.

Jedyną bramkę dla BUKS zdobył Stasiek Brzostowski.

 

Kolejny sparing BUKS zagra już w środę o godz. 19 na własnym boisku z Józefowianką. Zapraszamy kibiców. Już można wspólnie odpocząć i mieć dobrą rozrywkę na trybunach obiektu MOS Pruszków przy ul. Gomulińskiego 4.

 

 

top feature image

Sparing BUKS Pruszków- Naprzód Brwinów ciężkim doświadczeniem boiskowym

W meczu sparingowym BUKS Pruszków grający w B klasie przegrał 8-0 z Naprzodem Brwinów (A klasa).

W drużynie BUKS zagrało 7 młodzieżowców grających w zespole juniorów.

Zagrali w brawach BUKS: Zbyszek Rakowski, Max Koc, Mateusz Call, testowany 1, Kacper Ludwisiak, Krzysztof Protasiuk, Mateusz Wojciuk, Filip Figurski, testowany 2, Adrian, Kuba Jankiewicz, Paweł Dudkiewicz, Filip Nuszkiewicz, Dominik Andrzejak, Rasul Batsiev.

top feature image

Juniorzy BUKS na łopatkach w starciu z KOSĄ Konstancin

W niedzielne południe juniorzy BUKS Pruszków zmierzyli się na boisku MOS z KOSĄ Konstancin.

Goście to zespół z  wieloletnim doświadczeniem w piłce młodzieżowej na poziomie ekstraklasowym . Prowadzeni przez prezesa klubu , byłego wielkiego polskiego piłkarza Romana Koseckiego, pokazali futbol na tak, ofensywny i pomimo walki chłopaków z Pruszkowa, dali lekcje gry zespołowi BUKS.

BUKS przegrał z KOSĄ 1 do 4. Jedyną bramkę dla zespołu BUKS zdobyli również goście.

Zagrali w brawach BUKS:

Krzysztof Zalewski, FIlip Figurski, Roman Baleja, Max Koc, testowany 1, testowany 2, testowany 3, Remek Polak, Michał Łukasiak, Rasul Batsiev, Wiktor Przygoda, Dominik Jakubik, Filip Nuszkiewicz, Dominik Andrzejak, Szymon Cegliński, Maciej Borkowski, Bartek Szymanowski,

top feature image

Juniorzy BUKS powalczyli z Drukarzem Warszawa

Juniorzy BUKS z początkiem ferii zimowych rozegrali sparing z mocną ekipą Drukarza Warszawa . Mecz rozegrano w Warszawie na Praskim Wembley czyli na sztucznym boisku w Parku Skaryszewskim.

BUKS-iarze po dobrym meczu, szczególnie biorąc pod uwagę swoją grę w pierwszej połowie, ulegli młodym warszawiakom 1:2, a jedynego gola dla pruszkowian zdobył Dominik Andrzejak po asyście Filipa Figurskiego.

Pomimo przegranej , można być zbudowanym z poprawy organizacji gry zespołu BUKS. W pierwszej połowie dobrze wyglądało zarówno utrzymanie się przy piłce (duża ilość podań, szybka akcja bramkowa kilku podaniowa), jak również konsekwencja taktyczna w grze bez piłki (zakładanie wysokiego pressingu, powrót do defensywy, przesuwanie całych formacji).  Jednocześnie nowi zawodnicy BUKS zaczynają dobrze wprowadzać się do zespołu, rozumieć taktykę zespołu.

Szkoda straconej na 3 minuty przed końcem meczu bramki, jednak trzeba wziąć poprawkę, że rozwój zespołu to również konieczność dostosowywania jakości rezerwowych do poziomu podstawowych zawodników.

Następny kontrolny sparing juniorów BUKS czeka w niedzielę 1 marca o godz 12 u nas z KOSĄ Konstancin.

Zagrali w BUKS: Krzysztof Zalewski, Roman Baleja, Max Koc, Remek Polak, Paweł Cegliński, Szymon Cegliński, testowany 1, testowany 2, testowany 3, Filip Figurski, Filip Nuszkiewicz, Kacper Ludwisiak, Dominik Andrzejak, Michał Łukasiak, Wiktor Przygoda, Maciek Borkowski, Dominik Jakubik.

top feature image

W sparingu znajomych , lepsi koledzy z MILAN-u

W sobotę 1 lutego juniorzy BUKS zagrali pierwszy sparing na wyjeździe. Rywalem był zespół MILAN-u z Milanówka, w którym pierwsze skrzypce grają ……koledzy z ławek szkolnych, z szatni poprzednich klubów

Oba zespoły chciały się pokazać i z tego względu mecz był bardzo emocjonujący. Już przed meczem ciekawie wyglądały oba zespoły: BUKS z ławką rezerwowych w ilości 12 zawodników, MILAN z 1 .

BUKS obecnie jest w fazie tworzenia drużyny na dziś i na przyszłość. Dużo nowych chłopaków, młodzi z niższych roczników uczą się piłki, podstawowych zasad piłkarskich. Przełożenie piłki podwórkowej, szkolnej na duże boisko , wymaga czasu, prób i wytrwałości.

Podstawowy skład BUKS-u całkiem nieźle radził sobie w wysokim pressingu, w ostrym podejściu pod obrońców MILAN-u, odcinając od podań gospodarzy, będąc blisko siebie, w grze bez piłki. Niestety jak powiada piłkarskie powiedzenie”piłka nie wybacza”. Przydarzył się jeden błąd w czytaniu gry, odpowiednim ustawieniu, asekuracji wzajemnym i gospodarze po kontrze ukarali BUKS bramką. Cóż jest lepiej – dzisiaj grały dwa w miarę wyrównane zespoły, choć grające w  całkiem innym stylu , ale jeszcze trzeba pracować i dalej rozwijać się. W szczególności poprawie wymaga gra w ofensywie. Strzały na bramkę rywala, tworzenie sytuacji pod bramką rywali po szybkich akcjach, po przechwycie piłki. Co może trochę śmiesznie brzmi, ale trzeba chcieć strzelać na bramkę i wierzyć w swoje możliwości.

W dzisiejszym meczu BUKS kolejny raz w polu karnym i przed samą szesnastką przeciwnika był mało dokładny i  mało zdecydowany w swoich akcjach.  W efekcie BUKS-iarzom nie udało się zdobyć bramki i MILAN wygrał 1 do 0 z juniorami BUKS Pruszków.

Zagrali w meczu: Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Roman Baleja, Max Koc, Remek Polak, testowany 1, Filip Figurski, Dominik Jakubik, Rasul Batsiev, Michał Łukasiak, Dominik Andrzejak, Filip Nuszkiewicz, Kacper Ludwisiak, Paweł Cegiński, Szymon Cegliński, testowany 2, testowany 3, Bartek Szymanowski, Wiktor Przygoda, Maciek Borkowski, testowany 4, testowany 5, testowany 6.

 

top feature image

Kolejny sparing juniorów BUKS

W swoim drugim meczu kontrolnym juniorzy BUKS rocznik 2002/2003  zmierzyli się z zespołem występującym w lidze wojewódzkiej Jednością Żabieniec.

Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił nasz zespół. Po asyście Michała piłkę z najbliższej odległości wpakował do bramki gości popularny Pitbull.

Goście się nie poddali, wykorzystali lekkie rozluźnienie kilku naszych rezerwowych i zmienili losy meczu strzelając nam dwie bramki. Ostatecznie mecz się zakończył zwycięstwem gości 1 do 2.

Zagrali w barwach BUKS:

Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Max Koc, Roman Baleja, Remek Polak, testowany 1, Dominik Jakubik, Dominik Andrzejak, Filip Nuszkiewicz, Wiktor Przygoda, testowany 2, testowany 3, Michał Łukasiak, Szymon Cegliński, Maciek Borkowski.

Wielkie brawa za odwagę i zrozumienie potrzeby sytuacji należą się Pawłowi i Szynie, którzy przy braku składu gości, dzielnie i  bardzo efektywnie grali w barwach Jedności. Ważne jest by grać. O to chodzi!!!

top feature image

Na plus pierwszy sparing w 2020 roku juniorów BUKS 2002/2003

W rozegranym na boisku MOS Pruszków w sobotę 18 stycznia br. sparingu juniorzy BUKS rocznik 2002/2003 zremisowali  2-2  z CWKS Legia Bemowo. Był to pierwszy sparing z serii meczy przygotowujących do rundy wiosennej. Było widać, że zespół BUKS po długim okresie bez gier meczowych, ma głód piłki i z dużym zaangażowaniem podszedł do swoich zadań.

Dwie bramki dla BUKS strzelił Dominik Andrzejak, jedną z karnego , drugą z gry.

W pierwszej połowie nasz bramkarz Krzysztof obronił karnego.

W meczu testowanych było 3 nowych zawodników, którzy całkiem przyzwoicie zaprezentowali się i pokazali , że mogą wnieść dużo dobrego do zespołu.

Zagrali w barwach BUKS:

Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Roman Baleja, Max Koc, Szymon Cegliński, Remek Polak, Kacper Ludwisiak, Filip Nuszkiewicz, Dominik Jakubik, Filip Figurski, Dominik Andrzejak, Rasul Batsiev, Michał Łukasiak, Paweł Cegliński, Maciek Borkowski, Wiktor Przygoda, Bartek Szymanowski, testowany 1, testowany 2, testowany 3.

 

top feature image

BUKS zmierzył się z Ożarowianką

W zimny grudniowy piątek, na Mikołajki BUKS rozegrał w Kręczkach sparing z Ożarowianką.

To był ciekawy mecz, potwierdzający że BUKS  ma nie tylko potencjał piłkarski , ale również w co raz większym stopniu dorastającą do poziomu seniorskiego, stale rozwijającą się drużynę.