MZPN zmienil terminarz rozgrywek dodajac w naszej grupie 2 spadkowiczow z A klasy: UKS OLTARZEW oraz FC PLOCHOCIN. W rezultacie w lidze jest 14 zespolow i liga zaczyna sie 24/25 sierpnia.

Pierwszy mecz pozostal bez zmian czyli z UKS LADY na wyjezdzie.

Gramy jeden mecz w srodku tygodnia z KS TERESIN II 18.09 na wyjezdzie!!!!

Podsumowanie sezonu 2018/2019 w wykonaniu seniorów BUKS

W sezonie 2018/2019 BUKS Pruszków zagrał po raz drugi  w lidze seniorów. Występował  w B klasie w grupie IV.

W lidze grało 13 zespołów, jeden po rundzie jesiennej się wycofał. Po całym sezonie BUKS zajął 9 miejsce. Na 22 mecze BUKS wygrał 7, zremisował  1 i przegrał 16. Łącznie zdobył 22 punkty.

W całym sezonie 2018/2019 BUKS strzelił 34 bramki (2 razy dostaliśmy walkower 3 :0). Najlepszym strzelcem zespołu był kapitan zespołu Mateusz Call – 7 bramek. Poniżej tabela kto kiedy zdobywal bramki.

Najwięcej meczy rozegrali: Damian Fabisiak, Zbyszek Rakowski, Mateusz Call, Kamil Piotrowski, Michał Stan, Emil Błaszczyk.

sezon 2018/2019 bramki
RUNDA WIOSENNA
UKS Łady – BUKSOrion Cegłów – BUKSBUKS – Relax RadziwiłłowKS Blizne – BUKSBUKS – KS PodolszynGuzovia Guzów – BUKSBKS – KS MilanOżarowianka – BUKSBUKS – Sokół Budki PiaseckieBUKS – KS Teresin IIKS Sarmata – BUKSSUMA NA RUNDE
RUNDA JESIENNA
BUKS – UKS ŁadyBUKS – Orion CegłówRelax Radziwiłłow – BUKSBUKS – KS BlizneKS Podolszyn – BUKSBUKS – Guzovia GuzówKS Milan – BUKSBUKS – OżarowiankaSokół Budki Piaseckie  – BUKSKS Teresin II  – BUKSBUKS – KS SarmataSUMA NA RUNDE
16

W ostatnim meczu sezonu 2018/2018 juniorzy BUKS-u zremisowali bezbramkowo z Jednością Żabieniec

W niedzielne popołudnie 16 czerwca 2019 r. juniorzy BUKS Pruszków zmierzyli się na własnym boisku z Jednością Żabieniec.

Choć mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to nie zmienił on miejsca, na którym kończymy sezon – zespół zajął 6 miejsce w swoim debiutanckim sezonie na poziomie I ligi okręgowej juniorów młodszych.

Od początku meczu zawodnicy BUKS robili dużo , aby zakończyć ten sezon zwycięstwem. W pierwszej połowie po świetnym podaniu Wiktora, sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Ponton, jednak nieczysto trafił w piłkę.
Jeszcze bliżej bramki dla BUKS było, kiedy Termi – grający na skrzydle w zastępstwie naszego super snajpera Adrian (jednak niestety dłużej kontuzjowanego po meczu z Partyzantem Leszno) dograł do Michała, który uderzył głową mimo wychodzącego agresywnie bramkarza. Reszta pierwszej połowy to walka i niestety dużo niedokładności i brak precyzji pod bramką gości…

W drugiej połowie również były szanse na strzelenie bramki dla BUKS. Najbliżej był Dominik, który z dystansu ustrzelił poprzeczkę….

Niestety nie udało się przełamać rywala, ale też i Jedność Żabieniec pomimo kilku podbramkowych sytuacji pod naszą bramką (głównie pod koniec meczu wynikłych z błędów indywidualnych zawodników BUKS) nie strzeliła bramki.
Można powiedzieć remis z delikatnym wskazaniem zespołu BUKS:).

Z boiska zespół BUKS mógł dzisiaj schodzić z podniesioną głową, bowiem większość zawodników zostawiła na placu bardzo dużo zdrowia i sił. Nie było odpuszczania!!! Ewentualne 🙂 braki w umiejętnościach w BUKS-ie nadrabia się wszystkim co się ma do dania drużynie, a spuszczanie głowy i brak walki, powrotu po stracie, nie jest w stylu BUKS!!!

Na szczególne słowa pochwały zasługuje czwórka defensorów BUKS: Max, Tokar, Filip, Roman. Chłopaki wykonali dziś tytaniczną pracę w odbiorze piłki, w asekuracji się wzajemnej i czytaniu sytuacji boiskowych. Cieszy to bardzo, bo w dużej mierze dzięki ich pracy wreszcie zagrał zespół BUKS na zero z tyłu i nie pozwolił na stratę bramki jak to często było w poprzednich spotkaniach pod koniec meczu. Brawa!

Sezon dla BUKS się skończył, teraz czas podsumowań i wyciągania wniosków. Na bazie doświadczeń będziemy pracować i rozwijać się dalej. Jest lepiej, ale ….jeszcze wiele rzeczy można poprawić, zarówno w technice , jak i motoryce oraz taktyce grupowej i zespołowej. Najważniejsze, że jest i chce być i grać drużyna BUKS rocznik 2002!!!!!!!

Jak było na meczu, można zobaczyć na zdjęciach naszego już stałego fotoreportera Artura Baleji w galerii(dziękujemy !).

Zagrali: Bartek Budzaj (Krzysiek Zalewski), Max Koc, Krzysztof Tokarski, Roman Baleja, Filip Figurski, Filip Nuszkiewicz, Franek Tatar. Dominik Jakubik , Mateusz Pietrusiak (Kuba Flis), Michał Łukasik (Kacper Ludwisiak), Wiktor Przygoda (Dominik Andrzejak),

Pracowita niedziela Żaków

Zaczęło się od turnieju organizowanego przez GOSiR Stare Babice.

Na kompleksie sportowym w Zielonkach, spotkały się ekipy:
UKS Goliat Leoncin ll, Klub Sportowy Orlęta Czosnów, Akademia Talentów Piłkarskich – ATP Warszawa l, BUKS Pruszków, Naprzód Stare Babice I, Goliat I Leoncin, ATP II Warszawa, KS Partyzant Leszno, Naprzód Stare Babice II oraz UKS Borzęcin.

Nasi chłopcy wyszli na boisko z chęcią walki i dobrej gry.
I zaskakując wszystkich zagrali jak nigdy. W pierwszych trzech meczach zdobyli 9 pkt. Ale nie punkty są tu ważne, liczy się styl gry. Obrona jak ze stali, atak jak ze snu. W defensywie doskok pressing-owy do przeciwników, asekuracja i rozegranie. W ataku współpraca, wymiana pozycji, podań i to nawet w sytuacji kiedy większość zawodników by już strzelała. Oj, aż chce się jeszcze.
W kolejnym meczu to już tylko pech i ciut zbyt dużo doliczonego czasu.
Mecz o 3 miejsce to już inna historia. Kilka godzin w słońcu i długa przerwa spowodowały że Nasi zawodnicy byli już „wypompowani”.

Ostatecznie, 4 lokata dla Naszych chłopców. Ale pierwsze spotkania, oj, oj. W oceanie rodziców po prostu same ochy i achy.

Po południu przyszła pora na zmagania ligowe.
W IX kolejce rozegraliśmy rewanżowe spotkanie zKS Przyszłość Włochy.

Niektórzy chłopcy mieli możliwość, ochotę i bardzo dyspozycyjnych rodziców więc wzięli udział w dwóch imprezach.
Mecz z kolegami z Włoch, rozpoczął się bardzo dobrze. Za sprawą trafień Patryka szybko wyszliśmy na prowadzenie, pierwsza kwarta 2:1 dla BUKS-u. Druga na remis 2:2, należy wspomnieć że po indywidualnej akcji swojego pierwszego gola w lidze zdobył Szymek oraz że tej kwarcie rozpoczął swój koncert Nasz kapitan. W trzeciej części spotkania trafienie zaliczył Dominik. I nadeszła pora na ostatnią odsłonę. Wtedy na dobre rozszalał się Filip, po dokładnych podaniach otwierających drogę do bramki przeciwnika swoim kolegom (jak Zieliński do Grosickiego). Sam zabrał się do strzelania i zdobył kolejne bramki dla BUKS-u. Cóż, koncentracja, pokora i skupienie na treningach procentuje.

Dziękujemy bardzo zawodnikom KS-u za fajny mecz a wszystkim rodzicom za doping.

Juniorzy BUKS wrócili z punktem z Leszna

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych BUKS Pruszków zremisował na wyjeździe z Partyzantem Leszno 2:2. Był to najlepszy mecz młodzieży BUKS  od początku powstania. Jednocześnie był to pierwszy mecz , kiedy zespół strzelił dwie bramki z akcji, pierwszy mecz w którym nasz super snajper Adrian nie strzelił żadnej bramki, a inni byli w stanie go wyręczyć (Adrian nie strzelił bramki bo już w 13 minucie po kolejnym jego rajdzie rywal tak go sfaulował, że musiał opuścić boisko z bardzo groźnie wyglądającą kontuzją kolana….trzymajmy kciuki by szczęście mu dopisało i skończyło się tylko na strachu).

Juniorzy BUKS dali radę bo grali zespołowo i całkiem dobrze taktycznie. W zespole nie było gwiazd – nie było filaru ofensywnego Adriana , filaru defensywy Termiego oraz podstawowego bramkarza Krzyśka – jednakże był sprawnie zorganizowany zespół. Większość zawodników wykonywało swoje zadania bez zbędnego myślenia o sobie , a z poświęceniem dla zespołu. Na pierwszym miejscu była taktyka zespołowa, pomoc wzajemna w defensywie, ustawienie względem piłki całej grupy zawodników.

W ofensywie zaś nie indywidualności, holowanie piłki i kiwki, a szukanie wyjścia na pozycję, wreszcie celność przy strzałach na bramkę. Obydwie bramki zdobył strzałami z dystansu Michał, jednak nie tylko on zasłużył na brawa. To kapitan Franek poszukał go podaniem, zagrał szybko i prostopadłe dając czas i miejsce napastnikowi na strzał.

Poza tym że dobrze było z przodu, duży plus należy zapisać naszemu młodemu bramkarzowi Budzikowi. W sytuacji kiedy było 2 do 2 i brakowało sił BUKS-iarzom pod sam koniec meczu, napór przeciwnika zmusił zespół z Pruszkowa do heroicznej defensywy, fantastyczną interwencją bramkarską wykazał się nasz golkiper wyciągając piłkę lecącą w okienko naszej bramki. Nic tylko gratulować i cieszyć się że jest z nami nie tylko pierwszy bramkarz, ale i drugi. Konkurencja buduje i daje wyniki!!

Gratulacje chłopaki za mecz!!! Zasłużyliście na ten remis, bo zrobiliście postęp. Pierwszy mecz z tym rywalem przegrany u siebie, a na wyjeździe strzeliście pierwsi bramkę, potem jednak goniliście wynik i wyrównaliście. To buduje i daje nadzieję , że może być jeszcze lepiej!!!!
W galerii więcej zdjęć autorstwa fotoreportera z meczu Artura Baleji  – widać , że artysta:)

Zagrali: Bartek Budzaj, Krzysztof Tokarski, Max Koc, Roman Baleja, Filip Figurski, Filip Nuszkiewicz, Dominik Jakubik (Szymon Cegliński), Franek Tatar, Adrian Polkowski (Michał Łukasiak (2 bramki)(Remek Polak), Dominik Andrzejak, Kacper Ludwisiak (Kacper Kawałko (Paweł Cegliński).

OSTATNI MECZ DRUGIEGO SEZONU BUKS B KLASY

W minioną niedzielę 9.06  ok godz 18 zespół BUKS grający w B klasie zakończył swój drugi historyczny sezon seniorów.

W ostatnim meczu sezonu 2018/2019 zespół z Pruszkowa zmierzył się w Raszynie na nowym pięknym obiekcie sportowym z UKS Łady.

To był trudny mecz dla BUKS jak cały drugi sezon istnienia amatorskiego zespołu w Pruszkowie. Biorąc pod uwagę wyniki całego sezonu obu zespołów, oraz fakt że UKS Łady wygrały w Pruszkowie, faworytem spotkania byli gospodarze . Dla zespołu z Pruszkowa granie przełożonego meczu z ostatniej kolejki niespodziewanie o tydzień wcześniej (w tzw. wolnym weekendzie) wiązało się z trudnościami ze skompletowaniem kadry na mecz. A jednak  BUKS jak to miał w zwyczaju od początku istnienia nie oddał walkowerem i podjął walkę. Pewnie niektórzy liczyli na mocne „bęcki” (szczególnie Ci którzy przyjechali z Pruszkowa zobaczyć jak innym się chce, zamiast grać z drużyną:) i mogły być chwile zwątpienia w BUKS-ie kiedy już w drugiej minucie UKS Łady strzeliły pierwszą bramkę…..

A jednak chłopaki z BUKS pokazali, że nie pękają i kiedy przegrywali już 3 do 0, pokazali tuż przed przerwą, że nie są chłopcem do bicia i strzelili bramkę na 3 do 1. Strzelcem bramki Dawid Marciniak a asystował mu Baton.

W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany choć inicjatywa była po stronie gospodarzy. Przed końcem meczu rywal ustalił wynik strzelając 4 bramkę.

Po meczu można szczerze powiedzieć, BUKS-iarze zostawiliście serce na boisku i było to widać, mogliście z podniesionymi głowami zejść z boiska. Jako trener i założyciel tego klubu  Dziękuję Wam za bycie częścią nowej jakości sportowej w Pruszkowie. Wszystko buduje się powoli, szczególnie amatorską drużynę seniorską w Pruszkowie!!! Wymaga to pracy, cierpliwości i powolnych zmian ku lepszemu. Może niektórzy chcieliby więcej, lepiej i w wyższej lidze. Ja też, ale doceniam i gratuluje za to co udało się wspólnie osiągnąć czyli większe doświadczenie zespołu, kilku lub nawet kilkunastu nowych BUKS-iarzy i 9 miejsce drużyny z Pruszkowa na 13 zespołów w sezonie 2018/2019.

Dziękuje!!! Do zobaczenia w nowym sezonie w Pucharze Polski w sierpniu!!!!

BUKS rocznik 2011 ponownie lepszy w derbach Pruszkowa

W niedzielne popołudnie Nasze Żaki wyszły na boisko do walki o ligowe punkty.

Rywalizacja okazała się zacięta jak na derby przystało. Od pierwszych minut zawodnicy Znicza postawili zdecydowany opór i nie pozwalali na podejście pod ich bramkę. Dopiero po strzale z wolnego zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Chłopcy mieli wielkie apetyty na więcej, ale zawodnicy gości skutecznie powstrzymywali ataki, wynik utrzymał się przez pierwsze dwie kwarty.
W trzeciej części Nasi mali piłkarze zrozumieli że nawet najlepszą obronę można rozmontować grając zespołowo. Najlepiej wychodziło to Stasiowi i Patrykowi, ten duet zdobył razem 4 bramki w zaledwie osiem minut.
Ostatnia kwarta wyglądała już bardzo spokojnie, wszyscy byli bardzo zmęczeni trudami meczu, obie ekipy strzeliły po bramce i wyczekiwały ostatniego gwiazdka.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – Znicz III Pruszków 6:1 (1:0, 0:0, 4:0, 1:1)