top feature image

Żaki BUKS-u prą do przodu!!!

W V kolejce IV LIGI OKRĘGOWEJ F2 ŻAK GRUPA 5 (RW) nasi najmłodsi ligowi zawodnicy zmierzyli się z liczącym już prawie 100 lat Warszawskim ŚWIT-em. Jak na zawodników klubu z 96-letnią tradycją przystało chłopcy ze Świtu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Pomimo szybko objętego przez Nas prowadzenia, za sprawą nominalnego obrońcy Wiktora i równie szybkiego podwyższenia przez Patryka, zawodnicy z Warszawskich Jelonek, stwierdzili że punkty oddadzą, ale tylko po ciężkiej i zaciętej walce. Wynik  5 do 6 dla BUKS. Ostatnia bramka zdobyta przez BUKS 2 minuty przed końcem.

Ważne punkty zdobyte na ciężkim terenie, zabraliśmy do Pruszkowa.

Emocje ogromne, huśtawka nastrojów jak na rollercoasterze, najważniejsze, że z Happy Endem.

Zagrali: Rakowski, Klocek, Nowak, Gajewski, Kowalik, Rosiński, Jankowski, Mika Sz, Mika M, Wójcicki, Nyc.

Bramki dla BUKS zdobyli: Wiktor x 2, Patryk x 2 oraz Dominik x 2.

top feature image

Pierwsze punkty ligowe BUKS rocznika 2011 na ZNICZ-u!!!!

BUKS rocznik 2011 w sobotę 13 kwietnia 2019 rozegrał 3 kolejkę ligi okręgowej Żaków. Rywalem była trzecia drużyna Znicza Pruszków. Jak na mecz ligowy przystało, chłopcy podeszli do niego maksymalnie skoncentrowani.

Po dobrej grze wygrali i zdobyli swoje pierwsze historyczne 3 punkty ligowe. Bramki zdobywali:

3 Staś,

3 Dominik,

1 Adam,

6 Patryk,

Gratulacje Chłopcy!!!.

top feature image

Rocznik 2011 liga: Na pierwsze punkty będziemy musieli jeszcze poczekać

W sobotę na własnym boisku Żaki BUKS-u podjęły PKS Mustangi Podkowa Leśna. Przeciwnik pomimo sąsiedztwa stanowił wielki znak zapytania. Dlatego początek meczu był swoistym zapoznaniem się z przeciwnikiem. Trwało to do 9 min, wtedy Patryk otworzył wynik spotkania. Rywale odpowiedzieli jednym trafieniem, a to na Naszą pchełkę podziałało to jak płachta na byka. I dołożył jeszcze dwie bramki.

W drugiej kwarcie do gry wzięły się Mustangi strzelając kolejne cztery bramki, a po przerwie jeszcze dwie. Nasi chłopcy próbowali się przeciwstawić, ale brakowało skuteczności, dokładności i piłkarskiego szczęścia.
W czwartej kwarcie defensywa pod przewodnictwem Wiktora dała pokaz solidnej obrony i nie dopuszczała napastników z Podkowy w pobliże Naszej bramki.
Natomiast ofensywny duet Filip i Dominik zaprezentował dobrą grę zespołową co zaowocowało trafieniem kapitana. Takie akcje i strzały można prezentować jako materiał szkoleniowy dla zawodników z wieloletni stażem na boisku. Fifi oddał „dorosły” strzał, po przyjęciu kierunkowym, „złamaniu” do środka, kontroli przestrzeni i ustawienia bramkarza, „pasem” posłał piłkę tuż przy dalszym słupku. Cóż była to już 54 min i na kolejne trafienia zabrakło czasu.

Dla BUKS-u strzelali: Patryk ⚽⚽⚽ oraz Filip ⚽.
Zagrali:
1. Rakowski,
2. Klocek ,
3. Michałowski,
4. Kowalik,
5. Gajewski,
6. Rosiński,
7. Nowak,
8. Rożek,
9. Jankowski,
10. Nyc.

Gratulacje chłopcy, za walkę, za ciężką prace i serce do gry. Spotkanie było bardzo emocjonujące, chwilami chyba nawet za bardzo.

top feature image

BUKS2011 zaczął grać w lidze

Inauguracyjna kolejka Warszawskiej IV ligi okręgowej F2 ŻAK Gr 5 (RW) sezonu 2018/2019 przechodzi do historii.
W ramach tych rozgrywek zadebiutowały Nasze Żaki prowadzone przez trenera Sławka Kuropatwe.

Pierwszym rywalem była ekipa o „dość” zbliżonej nazwie PUKS Ochota.
Rywal zgodnie z założeniem okazał się silnym zespołem, grającym dobrą, odpowiedzialną piłkę. Dodatkowo szybko stracona bramka samobójcza podcięła Nam skrzydła, a przeciwnik to wykorzystał i strzelił drugą bramkę. My wzięliśmy się do roboty, zaczęliśmy dobrze bronić i wyprowadzać groźne akcje ofensywne, niestety w końcówce drugiej kwarty natknęliśmy się na szybką kontrę i „klops”. Pierwsza połowa historycznego meczu 3:0 dla przeciwnika.

Druga połowa zapowiadała się lepiej, chłopcy bardzo zmotywowani weszli na boisko, czego efektem była bramka Patryka. Niestety Nasze zapędy gasili bramkarze gospodarzy którzy mieli „dzień konia”, czym przysporzyli trenerowi bólu głowy przy kolejnym wyborze „1”. Końcówka meczu wyglądała już dość wyrównanie. Nasi chłopcy wyciągnęli wnioski z początku meczu, a podpatrując dobrą grę taktyczną rywala zaczęli grac zespołowo. Dzięki takiej grze Dominik i Patryk dołożyli po bramce.
Mecz oceniamy jako super naukę i ważne doświadczenie. Cóż, na ligowe punkty przyjdzie nam jeszcze poczekać. Liczy się kolejne boiskowe doświadczenie i frajda z gry. Za tydzień 6 kwietnia o godz 13 zespół BUKS pokaże się przed swoją publicznością na boisku MOS Pruszków. Sprawdzi swoje umiejętności przeciwko zespołowi PKS Mustangi.

top feature image

Ostatni sprawdzian grupy 2011 przed startem w lidze

W sobotnie przedpołudnie Żaki BUKS-u rozegrali ostatni sprawdzian przed startem w lidze MZPN.

Na stadionie MOS Pruszków zmierzyli się z drugą ekipą Znicza 2011. Mecz można ocenić jako dobrą naukę i sprawdzian zmienników. Dzięki takim spotkaniom wiemy co mamy a nad czym powinniśmy pracować.

Z optymizmem i ekscytacją czekamy na start w rozgrywkach MZPN.

top feature image

BUKS rocznik 2011/2012 w pierwszym historycznym turnieju zajął 5 miejsce!!!

W sobotę 16.03.2019 roku grupa 2011/2012 BUKS Pruszków prowadzona po raz pierwszy przez trenera D. Zielińskiego rozegrała  swój pierwszy w życiu turniej piłkarski .

Na hali w Warszawie w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską ZINA rywalizowało 9 drużyn. Z punktu widzenia BUKS-u najważniejsza była nauka gry 4 na 4 z bramkarzem. Ważna była również atmosfera rywalizacji i emocje najmłodszych adeptów futbolu .

Początek turnieju to mecze z Deltą Warszawa i UKS Błyskawicą. W obydwu meczach próbowaliśmy, walczyliśmy i uczyliśmy się smaku porażki, jednak już w kolejnym z UKS Junak to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa!!! Pierwszą bramkę w barwach BUKS strzelił Staś Dzideczek, a kolejną strzelił Szymon Mika. Nie byłoby tego zwycięstwa bez bardzo dobrej gry naszego bramkarza Jasia Rędzikowskiego, który bronił z wielkim wyczuciem i poświęceniem,  wiele razy naprawiając błędy kolegów z drużyny.

W kolejnym meczu z AP ZINA II już pełnię swoich ofensywnych umiejętności piłkarskich pokazał Staś Dzideczek i po jego 2 bramkach znów cieszyliśmy się ze zwycięstwa BUKS Pruszków. Brawo Staś! Gratulacje dla zespołu.

Podsumowując dwa zwycięstwa , dwie porażki czyli 5 miejsce na 9 drużyn :). Ale tak obiektywnie, musimy jeszcze mocniej przyłożyć się do treningów i trenować, odrabiać prace domowe!!

Najważniejsze jednak, że chłopcy chcą piłki, rodzice się angażują i wspierają zespół BUKS. Wszyscy zawodnicy BUKS grający w turnieju byli zwycięzcami! Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Spotkanie zawodników z różnych stron, środowisk, daje możliwości wymiany doświadczeń nie tylko sportowych, ale również gwarantuje nawiązanie dłuższych znajomości oraz bezcenne przełamanie ograniczeń, co dodaje wiary w swoje możliwości i to nie tylko w kwestiach sportowych:).

 

Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play” uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej zabawie z piłką i może karierze piłkarskiej.

A że można mówić o Karierze Piłkarskiej…..niech świadczy fakt , że dziś 16 marca 2019 wychowanek trenera D. Zielińskiego były zawodnik ZNICZ-a Adam Ratajczyk, którego trener uczył od 7 roku do 13 roku życia, mając niecałe 17 lat debiutował w meczu o mistrzostwo I ligi w barwach ŁKS Lódź przeciwko Warcie Poznań (3:0 dla ŁKS). Adam Gratulujemy!!!!!

A zabawę z piłką , karierę piłkarską w barwach BUKS Pruszków zaczęli poprzez turniej AP ZIN-a CUP: Jaś Rędzikowski, Staś Dzideczek (3 bramki), Szymon Mika (1 bramka), Mateusz Mika, Jaś Wójcicki, Michał Świech, Julek Podlasiński, Olek Getke, Staś Stan.

top feature image

VI kolejka Ligi Zimowej w Brwinowie

W niedzielne popołudnie rozegraliśmy mecz w ramach rozgrywek Brwinowskiej Ligi Zimowej.

W VI kolejce zmierzyliśmy się z KS Ożarowianką Ożarów.
Mecz przebiegał po dyktando Naszych małych piłkarzy. Szybko zdobyte prowadzenie i sukcesywne powiększanie zdobyczy bramkowej, przerwane było tylko jednym trafieniem dla KS-u. Zadowoleni z gry i zdobyczy punktowej czekamy na ostatni mecz Ligi z Naprzodem.

 

KS Ożarowianka Ożarów – BUKS Pruszków 1:10
Dla BUKS-u strzelali: Patryk – , Dominik – ,,,, Mateusz S – , Krzysztof – , Adrian –,,.

Heeeeej, BUKS !!!

top feature image

XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Biorąc udział w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zawodnicy BUKS-u Pruszków poszli śladami Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego.

W czwartek rano Nasi mali piłkarze wzięli udział w ogólnopolskim turnieju organizowanym przez PZPN, zawody miały na celu wyłonienie mistrza powiatu Pruszkowskiego w kategorii wiekowej U-8, co premiowane było wyjazdem na finały wojewódzkie i wejściówkami na mecz Pierwszej Reprezentacji Polski z Łotwą.
W Naszej kategorii zgłoszonych było aż osiem zespołów, w losowaniu trafiliśmy do grupy A wraz z MKS PIAST Piastów, ZSO Brwinów oraz GLKS Nadarzyn.

Po dłuższej chwili oczekiwania na rozpoczęcie zawodów w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Piastem. Mecze z Piastem zawsze są dla Nas dość emocjonujące. Taki tez był i ten, rozpoczęło się od szybkiej straty bramki, następnie odrobiliśmy to i odskoczyliśmy przeciwnikowi o trzy trafienia, żeby w ostatecznie zremisować 5 : 5. Cóż koncentracja i walka do końca to konieczność.
W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z ZSO Brwinów, w którego składzie wystąpili chłopcy trenujący w LLS Brwinów. Przeciwnik postawił zacięty opór i ciężko było Nam się przebić przez obronę. Ostatecznie udało się nam dokonać tego trzy razy (raz po rajdzie naszego nominalnego napastnika, który w tym meczu zagrał na bramce). Mecz dał dużo uśmiechu ale i lekkiego niedowierzania, szczególnie przy opisanej wcześniej sytuacji z naszym napastniko-bramkarzem. Po ostatnim gwizdku sędziego na „tablicy wyników” widniało 3 : 1 dla BUKS-u.
Nie marnując czasu rozpoczęliśmy ostatni grupowy mecz. Chłopcy podbudowani zwycięstwem szybko rozpoczęli strzelaninę na bramkę kolegów z Nadarzyna. W tym meczu zdarzyło się to aż osiem razy, raz po karnym Nasz bramkarz wyjmował piłkę z siatki. 8 : 1 dla BUKS-u i wyjście na pierwszym miejscu z grupy stało się faktem.

Na finał czekał już zespół Naprzodu Brwinów z chłopcami z LLS – u w szeregach.
Jak mawia Nasz Prezes BUKS-iarze stwierdzili że idziemy za ciosem i gramy. Finał jak to finał, rządzi się swoimi prawami. W takim meczu ma znaczenie wiele czynników, a podstawowym wymogiem jest optymalna dyspozycja wszystkich zawodników. My takiego komfortu nie mieliśmy, Adaś musiał zejść z boiska żeby miła Pani ratownik wspierając go na duchu zbadała podkręcony nadgarstek. Wiktor zaś borykał się ze stłuczeniem barku.
Ale dość wymówek, pierwsza połowa wyglądała bardzo wyrównanie i zakończyła wynikiem 2:1 dla Naprzodu. W drugiej brakło już sił i możliwości zmian, przeciwnik widząc to grał bardzo zespołowo i wykorzystał okazje do podniesienia wyniku a dokładniej o siedem trafień. My zdołaliśmy zdobyć jeszcze jedno.
Cóż, tytuł mistrza powiatu pojechał do Brwinowa. My zajmując drugie miejsce w pierwszym takim występie, wracaliśmy z lekką nutką goryczy, ale zadowoleni ze zdobytego doświadczenia, boiskowych emocji i mile spędzonego czasu.

Chłopcy wracając z Ursusa do Pruszkowa szybko się zregenerowali i już po małej przerwie postanowili zagrać dogrywkę, co prawda na mniejszym boisku ale zabawy było przeogromnie dużo.

Podsumowując, spędziliśmy fajny dzień, ciesząc się grą w piłkę i zacieśniając boiskowe przyjaźnie.

Heeej !!! BUKS !!!!

top feature image

Dzieci z BUKS-u grali w weekend na trzech frontach!!!!

W sobotnie popołudnie w ramach V kolejki Ligi Zimowej BUKS rocznik 2011 zmierzył się z Unią Skierniewice.

Mecz z Unia był okazją do sprawdzenia nowych zawodników oraz tych z BUKS-u, którzy w meczach o tzw. stawkę , punkty, nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia.

Chłopcy próbowali stwarzać zagrożenie dla bramki przeciwnika i grali zespołowo. Niestety dla Buks-u zawodnicy Unii okazali się bardzo skuteczni w powstrzymywaniu Naszych zapędów.

Mecz można ocenić jako super doświadczenie dla młodych „budowlańców”, w kolejnych meczach będą już mniej stremowani i odważniejsi w boiskowych poczynaniach.

 

Unia Skierniewice – BUKS Pruszków 8:1 (4:0)

Dla BUKS-u strzelił: Adam – ⚽.

Zagrali: 1. Rakowski, 2. Mika Sz, 3. Mika M, 4. Jankowski, 5. Samsel, 6. Wójcicki, 7. Michałowski, 8. Chuchliński, 9. Świech, 10. Borowski.

W niedzielę rano, najbardziej doświadczona ekipa z BUKS-u 2011 zmierzyła się ze starszymi kolegami reprezentującymi barwy MKS PIAST Piastów 2010. Mecz rozegrany został na hali w Piastowie.

Gra szkoleniowa miała za zadanie sprawdzenie czy założone cele szkoleniowe są zrealizowane zgodnie z planem.

Należy stwierdzić, że w dużej części Nasi zawodnicy realizują plan szkoleniowy. Gra wygląda coraz bardziej „dorośle”, chłopcy rozwijają się indywidualnie oraz zespołowo. Dodatkowo sprawia to wszystkim dużo frajdy i radości. Brawo Panowie !!!

Po analizie video (taki Nasz Video Assistant Referee) wynik ustalono na 10:8 dla BUKS-u.

Również w niedzielę rano nasi najmłodsi BUKS-iarze grupa 2012 wsparta mniej ogranymi żakami zmierzyła się w Komorowie z tamtejszym FC Komorów. Nasi przeciwnicy okazali się bardzo dobrym zespołem . Nasi mali zawodnicy z BUKS-u uczyli się piłki, łapali podstawy gry.

Dziękujemy naszym wszystkim rywalom i do następnego weekendu!