top feature image

Pracowita niedziela Żaków

Zaczęło się od turnieju organizowanego przez GOSiR Stare Babice.

Na kompleksie sportowym w Zielonkach, spotkały się ekipy:
UKS Goliat Leoncin ll, Klub Sportowy Orlęta Czosnów, Akademia Talentów Piłkarskich – ATP Warszawa l, BUKS Pruszków, Naprzód Stare Babice I, Goliat I Leoncin, ATP II Warszawa, KS Partyzant Leszno, Naprzód Stare Babice II oraz UKS Borzęcin.

Nasi chłopcy wyszli na boisko z chęcią walki i dobrej gry.
I zaskakując wszystkich zagrali jak nigdy. W pierwszych trzech meczach zdobyli 9 pkt. Ale nie punkty są tu ważne, liczy się styl gry. Obrona jak ze stali, atak jak ze snu. W defensywie doskok pressing-owy do przeciwników, asekuracja i rozegranie. W ataku współpraca, wymiana pozycji, podań i to nawet w sytuacji kiedy większość zawodników by już strzelała. Oj, aż chce się jeszcze.
W kolejnym meczu to już tylko pech i ciut zbyt dużo doliczonego czasu.
Mecz o 3 miejsce to już inna historia. Kilka godzin w słońcu i długa przerwa spowodowały że Nasi zawodnicy byli już „wypompowani”.

Ostatecznie, 4 lokata dla Naszych chłopców. Ale pierwsze spotkania, oj, oj. W oceanie rodziców po prostu same ochy i achy.

Po południu przyszła pora na zmagania ligowe. 
W IX kolejce rozegraliśmy rewanżowe spotkanie zKS Przyszłość Włochy.

Niektórzy chłopcy mieli możliwość, ochotę i bardzo dyspozycyjnych rodziców więc wzięli udział w dwóch imprezach. 
Mecz z kolegami z Włoch, rozpoczął się bardzo dobrze. Za sprawą trafień Patryka szybko wyszliśmy na prowadzenie, pierwsza kwarta 2:1 dla BUKS-u. Druga na remis 2:2, należy wspomnieć że po indywidualnej akcji swojego pierwszego gola w lidze zdobył Szymek oraz że tej kwarcie rozpoczął swój koncert Nasz kapitan. W trzeciej części spotkania trafienie zaliczył Dominik. I nadeszła pora na ostatnią odsłonę. Wtedy na dobre rozszalał się Filip, po dokładnych podaniach otwierających drogę do bramki przeciwnika swoim kolegom (jak Zieliński do Grosickiego). Sam zabrał się do strzelania i zdobył kolejne bramki dla BUKS-u. Cóż, koncentracja, pokora i skupienie na treningach procentuje.

Dziękujemy bardzo zawodnikom KS-u za fajny mecz a wszystkim rodzicom za doping.

KS Przyszłość Włochy – BUKS Pruszków 5:7
Dla BUKS-u zagrali:
1. Nyc,
2. Rosiński,
3. Klocek,
4. Kowalik ,
5. Nowak ,
6. Gajewski 
7. Mika Sz ,
8. Mika M,
9. Chuchlinski,
10. Jankowski.

top feature image

BUKS rocznik 2011 ponownie lepszy w derbach Pruszkowa

W niedzielne popołudnie Nasze Żaki wyszły na boisko do walki o ligowe punkty.

Rywalizacja okazała się zacięta jak na derby przystało. Od pierwszych minut zawodnicy Znicza postawili zdecydowany opór i nie pozwalali na podejście pod ich bramkę. Dopiero po strzale z wolnego zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Chłopcy mieli wielkie apetyty na więcej, ale zawodnicy gości skutecznie powstrzymywali ataki, wynik utrzymał się przez pierwsze dwie kwarty.
W trzeciej części Nasi mali piłkarze zrozumieli że nawet najlepszą obronę można rozmontować grając zespołowo. Najlepiej wychodziło to Stasiowi i Patrykowi, ten duet zdobył razem 4 bramki w zaledwie osiem minut.
Ostatnia kwarta wyglądała już bardzo spokojnie, wszyscy byli bardzo zmęczeni trudami meczu, obie ekipy strzeliły po bramce i wyczekiwały ostatniego gwiazdka.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – Znicz III Pruszków 6:1 (1:0, 0:0, 4:0, 1:1)

Dla BUKS-u zagrali:

1. DZIDECZEK – ⚽️,
2. ROSIŃSKI,
3. NYC,
4. ROŻEK,
5. WOJCICKI,
6. JANKOWSKI,
7. NOWAK – ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️,
8. MIKA Sz,
9. MIKA M,
10. KLOCEK.

top feature image

W sobotę Liga Mistrzów, a w niedzielę liga Żaków

W niedzielę 26.05 na orliku w Żółwinie w ramach VII rundy ligi Żaków dzieci z BUKS rocznik 2011 rozegrali mecz z Mustangami Podkowa Leśna.

PKS Mustangi Podkowa Leśna – BUKS Pruszków 9:3.

Bramki dla BUKS zdobyli: Filip, Patryk i Dominik.

Dla BUKS-u zagrali:
1. Nyc,
2. Gajewski,
3. Michałowski,
4. Rożek,
5. Dzideczek,
6. Samsel,
7. Kowalik,
8. Nowak,
9. Chuchlinski.

top feature image

Nasze Żaki (rocznik 2011) zagrały w Lidze Mistrzów

W wersji mini, ale zakładając koszulkę Manchester City, wychodząc na murawę przy Hymnie który wywołuje ciarki na całym ciele. MOŻNA się poczuć jak elita piłkarskiego świata.

Tak właśnie wyglądało uroczyste otwarcie Mini Liga Mistrzów Raszyn 2019 organizowane przez Centrum Sportu Raszyn. Pod patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisław Sipiera, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pana Jana Widery, Starosty Pruszkowskiego Pana Krzysztof Rymuza, Wójta Gminy Raszyn Pana Andrzej Zaręba.

Na murawie zaprezentowało się 16 drużyn, które po losowaniu wcieliły się w drużyny światowego formatu, nam przypadł zaszczyt gry w barwach Manchester-u City.

Po podziale na grupy rozpoczęła się rywalizacja.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Juventus-em, mecz przyniósł nam dużo radości oraz komplet punktów po zwycięstwie 4:0.
W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z ekipą Schalke 04, jak stwierdziły Panie Trenerki …”ależ tempo”… dzięki determinacji, chęci pracy i grze zespołowej kolejne trzy pkt. dla The Citizens.
Na zakończenie fazy grupowej przyszła pora na pojedynek z Atletico Madryt. Cóż przy osłonieniu spowodowanym kontuzją Naszego Bramkarza, grając z tak dobrze prezentującym się zespołem, musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i cieszyć się z drugiego miejsca w grupie.

Druga lokata pozwoliła nam na grę w ćwierćfinale, w którym doszło do derby Manchesteru. Niestety potyczką z United, pożegnaliśmy się z Raszyńskim turniejem.

Odpowiadając na pytanie organizatorki Pani Kasia Klimaszewska czy impreza się podobała, chłopcy chórem odpowiedzieli TAAAAAAK !!!!!
Dzięki super organizacji, sprawnemu przebiegowi imprezy, przygotowaniu wszystkiego na super poziomie. Wracaliśmy do domów z uśmiechami i opalenizną na twarzach (nawet pogodę załatwili 😉).

Musimy także wspomnieć o pewnych debiutach, Nasi najbardziej medialni zawodnicy w trakcie turnieju udzielili swoich pierwszych wywiadów. W relacji POPradio dość niespodziewanie dla redaktorów zaprezentowali się Adrian i Patryk

https://www.facebook.com/POPradioPL/videos/447723776038394/?fref=gs&dti=155005791771860&hc_location=group

Całą imprezę poprowadził DJ Ucho – Darek Slezak, gier, zabaw i humory było co niemiara.

top feature image

BUKS rocznik 2011 musiał uznać wyższość lidera PUKS Ochota

W VI kolejce ligi Żaki BUKS-u zmierzyły się z liderem grupy, niezwyciężonym PUKS Ochota

Goście przyjechali po punkty i od początku walczyli o nie bardzo zaciekle. Nasz opór był zdecydowany i całkiem skuteczny, a że najlepszą obroną jest atak, postanowiliśmy wyjść „wysoko”. Niestety chęć posiadania piłki jest silniejsza od założeń taktycznych trenera i gry zespołowej która może owocować skutecznymi akcjami. Cóż taki już jest ten okres egocentryzmu. Nasi zawodnicy wyprowadzali dobrze zapowiadające się akcje ale brakowało decydującego podania. Natomiast akcje indywidualne kończyły się na super dysponowanych obrońcach, bądź na interwencjach bramkarza, przed którym respekt powinni czuć nawet starsi zawodnicy.

Podsumowując, dorosła gra PUKS-u dała wiele nauki dla BUKS-u.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – PUKS Ochota 3:12 (1:2,1:6,0:1,1:4)
Zagrali:
1. RAKOWSKI,
2. KLOCEK,
3. MICHAŁOWSKI,
4. KOWALIK,
5. NOWAK,
6. GAJEWSKI,
7. NYC
8. DZIDECZEK,
9. JANKOWSKI,
10. CHUCHLIŃSKI.

Za tydzień kolejny mecz, miejmy nadzieje ze nauka nie pójdzie w las.

top feature image

Żaki BUKS-u prą do przodu!!!

W V kolejce IV LIGI OKRĘGOWEJ F2 ŻAK GRUPA 5 (RW) nasi najmłodsi ligowi zawodnicy zmierzyli się z liczącym już prawie 100 lat Warszawskim ŚWIT-em. Jak na zawodników klubu z 96-letnią tradycją przystało chłopcy ze Świtu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Pomimo szybko objętego przez Nas prowadzenia, za sprawą nominalnego obrońcy Wiktora i równie szybkiego podwyższenia przez Patryka, zawodnicy z Warszawskich Jelonek, stwierdzili że punkty oddadzą, ale tylko po ciężkiej i zaciętej walce. Wynik  5 do 6 dla BUKS. Ostatnia bramka zdobyta przez BUKS 2 minuty przed końcem.

Ważne punkty zdobyte na ciężkim terenie, zabraliśmy do Pruszkowa.

Emocje ogromne, huśtawka nastrojów jak na rollercoasterze, najważniejsze, że z Happy Endem.

Zagrali: Rakowski, Klocek, Nowak, Gajewski, Kowalik, Rosiński, Jankowski, Mika Sz, Mika M, Wójcicki, Nyc.

Bramki dla BUKS zdobyli: Wiktor x 2, Patryk x 2 oraz Dominik x 2.

top feature image

Pierwsze punkty ligowe BUKS rocznika 2011 na ZNICZ-u!!!!

BUKS rocznik 2011 w sobotę 13 kwietnia 2019 rozegrał 3 kolejkę ligi okręgowej Żaków. Rywalem była trzecia drużyna Znicza Pruszków. Jak na mecz ligowy przystało, chłopcy podeszli do niego maksymalnie skoncentrowani.

Po dobrej grze wygrali i zdobyli swoje pierwsze historyczne 3 punkty ligowe. Bramki zdobywali:

3 Staś,

3 Dominik,

1 Adam,

6 Patryk,

Gratulacje Chłopcy!!!.

top feature image

Rocznik 2011 liga: Na pierwsze punkty będziemy musieli jeszcze poczekać

W sobotę na własnym boisku Żaki BUKS-u podjęły PKS Mustangi Podkowa Leśna. Przeciwnik pomimo sąsiedztwa stanowił wielki znak zapytania. Dlatego początek meczu był swoistym zapoznaniem się z przeciwnikiem. Trwało to do 9 min, wtedy Patryk otworzył wynik spotkania. Rywale odpowiedzieli jednym trafieniem, a to na Naszą pchełkę podziałało to jak płachta na byka. I dołożył jeszcze dwie bramki.

W drugiej kwarcie do gry wzięły się Mustangi strzelając kolejne cztery bramki, a po przerwie jeszcze dwie. Nasi chłopcy próbowali się przeciwstawić, ale brakowało skuteczności, dokładności i piłkarskiego szczęścia.
W czwartej kwarcie defensywa pod przewodnictwem Wiktora dała pokaz solidnej obrony i nie dopuszczała napastników z Podkowy w pobliże Naszej bramki.
Natomiast ofensywny duet Filip i Dominik zaprezentował dobrą grę zespołową co zaowocowało trafieniem kapitana. Takie akcje i strzały można prezentować jako materiał szkoleniowy dla zawodników z wieloletni stażem na boisku. Fifi oddał „dorosły” strzał, po przyjęciu kierunkowym, „złamaniu” do środka, kontroli przestrzeni i ustawienia bramkarza, „pasem” posłał piłkę tuż przy dalszym słupku. Cóż była to już 54 min i na kolejne trafienia zabrakło czasu.

Dla BUKS-u strzelali: Patryk ⚽⚽⚽ oraz Filip ⚽.
Zagrali:
1. Rakowski,
2. Klocek ,
3. Michałowski,
4. Kowalik,
5. Gajewski,
6. Rosiński,
7. Nowak,
8. Rożek,
9. Jankowski,
10. Nyc.

Gratulacje chłopcy, za walkę, za ciężką prace i serce do gry. Spotkanie było bardzo emocjonujące, chwilami chyba nawet za bardzo.

top feature image

BUKS2011 zaczął grać w lidze

Inauguracyjna kolejka Warszawskiej IV ligi okręgowej F2 ŻAK Gr 5 (RW) sezonu 2018/2019 przechodzi do historii.
W ramach tych rozgrywek zadebiutowały Nasze Żaki prowadzone przez trenera Sławka Kuropatwe.

Pierwszym rywalem była ekipa o „dość” zbliżonej nazwie PUKS Ochota.
Rywal zgodnie z założeniem okazał się silnym zespołem, grającym dobrą, odpowiedzialną piłkę. Dodatkowo szybko stracona bramka samobójcza podcięła Nam skrzydła, a przeciwnik to wykorzystał i strzelił drugą bramkę. My wzięliśmy się do roboty, zaczęliśmy dobrze bronić i wyprowadzać groźne akcje ofensywne, niestety w końcówce drugiej kwarty natknęliśmy się na szybką kontrę i „klops”. Pierwsza połowa historycznego meczu 3:0 dla przeciwnika.

Druga połowa zapowiadała się lepiej, chłopcy bardzo zmotywowani weszli na boisko, czego efektem była bramka Patryka. Niestety Nasze zapędy gasili bramkarze gospodarzy którzy mieli „dzień konia”, czym przysporzyli trenerowi bólu głowy przy kolejnym wyborze „1”. Końcówka meczu wyglądała już dość wyrównanie. Nasi chłopcy wyciągnęli wnioski z początku meczu, a podpatrując dobrą grę taktyczną rywala zaczęli grac zespołowo. Dzięki takiej grze Dominik i Patryk dołożyli po bramce.
Mecz oceniamy jako super naukę i ważne doświadczenie. Cóż, na ligowe punkty przyjdzie nam jeszcze poczekać. Liczy się kolejne boiskowe doświadczenie i frajda z gry. Za tydzień 6 kwietnia o godz 13 zespół BUKS pokaże się przed swoją publicznością na boisku MOS Pruszków. Sprawdzi swoje umiejętności przeciwko zespołowi PKS Mustangi.