top feature image

Sobotnie zmagania Żaków w lidze zimowej

W IV kolejce Brwinowskiej Ligi Zimowej spotkaliśmy się z Klub Sportowy Błonianka Błonie.
Z tego meczu wyniesiemy dużo nauki oraz wniosków na przyszłość. Silna drużyna z Błonia pokazała na czym już w tym wieku może polegać gra zespołowa z pewną finalizacją.

Tak więc, realizujemy założenia na udział w rozgrywkach.

Najszybciej wnioski wyciągnął Filip, który dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwników. Następne trzy trafienia dołożył Patryk. Kolejne próby Naszych chłopców były mniej skuteczne, jednakże wspomniane wnioski z zaobserwowanych rozwiązań taktycznych kolegów z Błonia szybko zaprocentowały okazjami bramkowymi.

Gramy, walczymy, uczymy się, a to wszystko jak widać z frajdą i uśmiechem.

top feature image

II kolejka Brwinowskiej Ligi Zimowej rocz. 2011

W niedziele rozegraliśmy II kolejkę Ligi Zimowej, Naszym przeciwnikiem była drużyna Orlęta Mroków tym razem rocznik 2011/10.

Patrząc na dyspozycję małych orłów w pierwszej kolejce, spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, spotkanie faktycznie takie było.
Cios za cios, najlepiej oddaje przebieg tego meczu. Nasze prowadzenie, odpowiedź Orląt, kolejna bramka dla BUKS-u i znów obronione straty przez zawodników z Mrokowa. Cóż, przy lepszej skuteczności moglibyśmy ze spokojem zakończyć spotkanie z kompletem punktów.

Jednakże remis przyjmujemy z zadowoleniem.

http://liga_zimowa_2011.futbolowo.pl/

top feature image

Kolejne doświadczenia najmłodszych BUKS2012

Hala ZSP w Mrokowie była areną zmagań Naszych najmłodszych zawodników. Właśnie tam Żaki zmierzyły się z miejscowymi Orlętami, mecz przyniósł wiele emocji, oj wiele. Obie ekipy bardzo zaciekle walczyły o każdy centymetr boiska. Efektem tego były ciekawe akcje, super podania, ekstra strzały i parady jak z Ligi Mistrzów.

Brawo !!!

top feature image

Żaki – Start Brwinowskiej Ligi Zimowej

Rozpoczęły się rozgrywki VII edycji Brwinowskiej Ligi Zimowej.
W ramach tych rozgrywek zmierzymy się z MKS Piast PiastówKlub Sportowy Błonianka BłonieUNIA SkierniewiceB.K.S. Naprzód BrwinówKS Ożarowianka Ożarów Maz. Orlęta Mroków, OFFensywa Książenice plan zakłada rozegranie spotkań z silnymi ekipami, zapoznanie się z systemem gry w systemie 6+1 oraz zdobywanie kolejnych boiskowych doświadczeń.

W pierwszej kolejce zmierzyliśmy się z MKS Piast Piastów. Mecz zapowiadał się ciężko, zawodnicy Piasta mają już doświadczenie w takim systemie, dodatkowo to silna ekipa która baaaardzo otarła się o II klasę rozgrywek.
Dziś przeciwnicy świętowali po wygranej.
Nas cieszą bramki Matiego S oraz Piotrka Z, brawo chłopcy.

top feature image

Gra kontrolna najmłodszych BUKS-u

We wtorkowy wieczór chłopcy urodzeni w 2012 roku wspierani przez rok starszych kolegów rozegrali mecz sparingowy.

Naszymi konkurentami byli zawodnicy FA Pruszków. Mecz miał dać odpowiedz na kilka pytań, stało się tak że trener ma pozytywny ból głowy. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, zaangażowanie, wola walki, nieustępliwość, pomysł na rozegranie oraz skuteczność zaskoczyła przeciwników oraz zebranych kibiców.

 

Miło się patrzyło na mecz, na radość po zdobytych golach czy dobrych zagraniach.

Zawodnicy obu ekip mieli frajdę z gry, widać że sprawia im to szczerą dziecięcą przyjemność.

top feature image

Ciężki mecz Żaków BUKS-u zakończony zwycięstwem

We wtorkowy wieczór Żaki zagrały zaległy mecz 9 kolejki ligi MZPN.
Naszym rywalem była koleżanka i koledzy z FC Komorów. Od początku spotkania gospodarze postawili bardzo zacięty opór, zdecydowana obrona i szybkie kontry przypomniały nam mecz ósmej kolejki. Na nasze szczęście w tym spotkaniu znaleźliśmy na to receptę. Bardziej zespołowa gra dała możliwość przeniesienia ciężaru gry na połowę przeciwnika, a asekuracja w obronie skutecznie powstrzymywała zapędy napastników z Komorowa.

Bramki dla BUKS-u padły łupem Patryka, Filipa oraz Wiktora. Bartek wykazywał się refleksem i wysoką obroną, a Piotrek, Igor, Adaś czy Mateusze zaprezentowali miłą dla oka grę zespołową.

Ostatecznie:
FC Komorów – BUKS Pruszków 5:7

Zagrali:

1. Rosiński
2. Gajewski
3. Klocek
4. Kozłowski
5. Michałowski
6. Nowak
7. Samsel
8. Rożek
9. Zelek

top feature image

Smak porażki również u najmłodszych BUKS-iarzy

W 8 kolekcje ligi Żaków po serii zwycięstw nadeszła pora na zasmakowanie goryczy porażki.

W meczu z UKS Borzęcin zabrakło woli walki, zaangażowania w mecz a i chyba zwyczajnie odwagi. Na pewno zabrakło strzałów, po akcjach i dośrodkowaniach Filipa czy Igora wiele razy zamiast cieszyć się golem musieliśmy gonić za kontrą. Zdecydowana obrona i szybkie przeniesienie ciężaru gry w Naszą strefę obronną dały UKS – owi efekt w postaci prowadzenia. Pomimo Naszych ataków i wielu okazji do oddania strzału obraz gry się nie zmieniał. Zawodnicy z Borzęcina wykorzystywali swoje okazje, a My czekaliśmy i czekaliśmy i czekaliśmy na strzał. Kiedy już się doczekaliśmy to na posterunku stała bramkarka gości, Hania mówiąc żargonem „ma papiery na bramkarza”.

Cóż porażka boli.
Cieszy jednak kilka fajnych akcji. Zdobyte gole wynikały z dobrej, przemyślanej gry. Filip popisał się trzema asystami które wykorzystali Igor  i Adaś .

Cieszy także zapowiadany powrót Naszych długotrwałe pauzujących Adriana i Adasia, Stasia kostka też dobrze wygląda więc okres zimowych przygotowań zapowiada się ciekawie.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – UKS Borzęcin 3:8 (1:2,0:2,1:2,1:2)
Dla BUKS-u: Igor oraz Adaś.

Zagrali:
1. Gajewski,
2. Jankowski,
3. Michałowski,
4. Chuchlinski,
5. Klocek,
6. Samsel,
7. Kozłowski,
8. Zelek.

top feature image

Żaki BUKS dalej wygrywają

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z UKS Jaguar Michałowice
W tym meczu było wszystko co do gry w piłkę nożną potrzebne. Boisko, pogoda, uśmiech, zapał i chęć gry, do tego kibice i to jak na mecz Żaków w zaskakującej liczbie.

Mecz od 1 minuty układał się dla BUKS – u dość dobrze, właśnie w pieszej minucie strzelanie rozpoczął Patryk, później jeszcze wpisał się w protokół w 2 i 7. Dzięki pierwszej bramce Adama w barwach BUKS-u, kwarta zakończyła się z czterema trafieniami dla gospodarzy.
Druga odsłona to całkiem inna historia, zmiany, roszady, nowe pozycje spowodowały że nikt nie zdołał zmienić wyniku. Choć okazje były.
W trzeciej kwarcie drugą bramkę dołożył Adam, parząc na to (pomimo nietypowej dla siebie pozycji) na listę strzelców wpisał się Wiktor. Od tej chwili to Jaguar zaczął przeć do przodu, wykorzystując dobre podania od gościnnych gospodarzy.
Tak jak zakończyliśmy trzecią kwartę, tak i też czwartą. Dobre podanie od Naszego „bramkarza” na gola zamienili chłopcy z Michałowic.

Cóż, na pomeczowej konferencji mecz podsumowano …”jak reprezentacja z Łotyszami”…

Istotnie, pierwsza cześć super, zespołowo dla drużyny. Później już bardziej indywidualnie pod statystyki. Ale w tym wieku to zrozumiałe i wybaczalne, a nawet wskazane.

Liczy się dobra zabawa.

Ostatecznie:
BUKS Pruszków – Jaguar Michałowice 6:2 (4:0, 0:0, 2:1, 0:1)
Dla BUKS-u: Patryk, Adam, Wiktor.

Zagrali:
1. Jankowski
2. Gajewski
3. Klocek
4. Kozłowski
5. Michałowski
6. Nowak
7. Rosiński
8. Rożek
9. Samsel
10. Zelek

top feature image

3 punkty dla Żaków !!!

W niedzielne południe żaki BUKS-u wybrały się do Borzęcina, celem była dobra gra oraz maksymalna zdobycz punktowa.

Chłopcy sprawili się dość dobrze, zgarniając wszystko.
Gra wyglądała dobrze, nawet kibice gospodarzy oklaskiwali Nasze akcje. To miłe.

Co do meczu:
Wynik w 2 min. otworzył Patryk z podania Filipa (przegląd pola jak Zieliński), kolejne trafienie po kolejnej asyście Filipa dołożył Piotrek. A jako trzeci strzelił Dominik, ach ta lewa noga !!!
Druga kwarta to popis strzeleckich umiejętności Staśka, oraz atomowe uderzenie Dominika.
Następne 15 min. już mniej efektywne ale wciąż efektowne. Zdobycz bramkową powiększył Staś oraz zazwyczaj asystujący Filip.
Czwarta odsłona była dość eksperymentalna, chłopcy mieli sami wybrać sobie pozycje na boisku. Trener jak i wszyscy spodziewał się „ hurrrrra i do przodu” no może nie bramkarz w role którego wcielił się przeważnie grający w obronie Wiktor. Bartek broniący w trzech pierwszych częściach meczu nie miał oporów z rajdami na połowę przeciwnika.
Więc gwizdek i poszło i zdziwienie, Panowie ustawieni na nominalnych pozycjach do ataku wszyscy ale do obrony też wszyscy, no szok. Klepka, klepka, kiwka, kiwka i wygląda że będą kolejne gole. A tu figa, mówiąc piłkarskim żargonem obiliśmy metal tak bardzo że będzie składka na pędzel i farbę. Śmiechu co niemiara a chłopcy z Borzęcina poszli z kontrą i zdobyli honorowe trafienie. My wciąż walczyliśmy z farbą na słupkach i poprzeczce. Dopiero Dominik wyregulował celownik zamykając wynik.

Ostatecznie:
UKS Borzęcin – BUKS Pruszków 1:9 (0:3, 0:3, 0:2, 1:1)
Dla BUKS-u: Patryk, Piotr, Dominik, Staś, Filip.

Zagrali:
Dzideczek, Gajewski, Klocek, Kowalik, Michałowski, Nowak, Rosiński, Rożek, Zelek.