top feature image

W sparingu znajomych , lepsi koledzy z MILAN-u

W sobotę 1 lutego juniorzy BUKS zagrali pierwszy sparing na wyjeździe. Rywalem był zespół MILAN-u z Milanówka, w którym pierwsze skrzypce grają ……koledzy z ławek szkolnych, z szatni poprzednich klubów

Oba zespoły chciały się pokazać i z tego względu mecz był bardzo emocjonujący. Już przed meczem ciekawie wyglądały oba zespoły: BUKS z ławką rezerwowych w ilości 12 zawodników, MILAN z 1 .

BUKS obecnie jest w fazie tworzenia drużyny na dziś i na przyszłość. Dużo nowych chłopaków, młodzi z niższych roczników uczą się piłki, podstawowych zasad piłkarskich. Przełożenie piłki podwórkowej, szkolnej na duże boisko , wymaga czasu, prób i wytrwałości.

Podstawowy skład BUKS-u całkiem nieźle radził sobie w wysokim pressingu, w ostrym podejściu pod obrońców MILAN-u, odcinając od podań gospodarzy, będąc blisko siebie, w grze bez piłki. Niestety jak powiada piłkarskie powiedzenie”piłka nie wybacza”. Przydarzył się jeden błąd w czytaniu gry, odpowiednim ustawieniu, asekuracji wzajemnym i gospodarze po kontrze ukarali BUKS bramką. Cóż jest lepiej – dzisiaj grały dwa w miarę wyrównane zespoły, choć grające w  całkiem innym stylu , ale jeszcze trzeba pracować i dalej rozwijać się. W szczególności poprawie wymaga gra w ofensywie. Strzały na bramkę rywala, tworzenie sytuacji pod bramką rywali po szybkich akcjach, po przechwycie piłki. Co może trochę śmiesznie brzmi, ale trzeba chcieć strzelać na bramkę i wierzyć w swoje możliwości.

W dzisiejszym meczu BUKS kolejny raz w polu karnym i przed samą szesnastką przeciwnika był mało dokładny i  mało zdecydowany w swoich akcjach.  W efekcie BUKS-iarzom nie udało się zdobyć bramki i MILAN wygrał 1 do 0 z juniorami BUKS Pruszków.

Zagrali w meczu: Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Roman Baleja, Max Koc, Remek Polak, testowany 1, Filip Figurski, Dominik Jakubik, Rasul Batsiev, Michał Łukasiak, Dominik Andrzejak, Filip Nuszkiewicz, Kacper Ludwisiak, Paweł Cegiński, Szymon Cegliński, testowany 2, testowany 3, Bartek Szymanowski, Wiktor Przygoda, Maciek Borkowski, testowany 4, testowany 5, testowany 6.

 

top feature image

A teraz Liga Zimowa rocz. 2011 w Pruszkowie

W związku z zakończeniem Ligi Zimowej w Brwinowie , w niedzielę 19.02 rozpoczęliśmy zmagania Ligi Zimowej w Arena Piłkarska Pruszków.

W pieszym meczu zmierzyliśmy się ze Zniczem. Jako mecz derbowy przyniósł emocje na najwyższym poziomie. Jak zawsze w wykonaniu Naszego bloku defensywnego gra pełna zaangażowania i poświęcenia dała się we znaki napastnikom rywali. Niestety Nasz były zawodnik również był w dobrej dyspozycji i zdecydowanie przyczynił się do końcowego wyniku.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze i boiskowe doświadczenia.

Heeej !!! BUKS 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych młodych piłkarzy urodzonych w 2011 roku i młodszych do przyłączania się do zespołu.

top feature image

Zakończenie VII edycji Brwinowskiej Ligi Zimowej

W ramach zaległej kolejki ligi w Brwinowie zmierzyliśmy się ze zwycięzcą KS Ożarowianka Ożarów Maz.
Mecz jak i cała liga spełniła Nasze założenia. Jako że były to pierwsze doświadczenia w formule Orlik występ oceniamy na +. Zebraliśmy tak drogocenne doświadczenie.

top feature image

Liga zimowa:żaki BUKS na koniec sezonu wygrały z Offensywą Książenice

Ostatnim tegorocznym meczem Naszych Żaków było niedzielne spotkanie z OFFernsywą Książenice.

Jako że Święta tuż tuż, atmosferę dało się odczuć na boisku. Jakoś tak sennie i powolnie, jakby już po świątecznych obfitych posiłkach Nasi zawodnicy „poruszali się” po boisku.

Pomimo szybkiego wyjścia na prowadzenie, kiedy to asystę Piotrka wykorzystał Patryk, pozwoliliśmy strzelać rywalom. Dopiero w końcówce ponownie Patryk doprowadził do remisu, tym razem asystę zaliczył Igor.

Druga polowa to koncert Pączusia, rajdy, kiwki, podania i strzały (kto go w pierwszej części ustawił na bramce ?!? 🤔). Kiedy już rozkręcił się na całego strzelił cztery gole, a także był bardzo aktywny w obronie. Wysokie wyjście w połączeniu z dobrą asekuracją pozwoliło nam całkowicie przejąc kontrole nad grą. Brakowało ciut precyzyjniejszych strzałów, także dobre próby strzałów z dystansu Wiktora czy Stasia nieznacznie mijały bramkę rywala. Brawo za decyzje !!!
Cieszy pierwszy „ligowy” mecz Krzysia – Juniora, pomimo tremy wynikającej chyba z bycia o rok młodszym i zwyczajnej grzeczności, Junior pokazał że daje rade.

💪👏🏟

top feature image

2011/2012: Football Academy Pruszków – BUKS Pruszków

W czwartek spotkaliśmy się z chłopcami reprezentującymi barwy FA Pruszków, do boju przystąpiliśmy w mieszanym składzie zawodników urodzonych w 2011 oraz 2012 roku.
Postawa Naszych chłopców napawa optymizmem, składne akcje, odważne strzały czy pewne interwencje Naszego bramkarza Jaśka. To wszystko składa się na miły dla oka spektakl piłkarski.
Do tego należy wspomnieć postawę bramkarza FA, który powstrzymał wiele Naszych akcji.

🏟👍💪

top feature image

Rocznik 2011/2012: V kolejka Ligi Zimowej w Brwinowie

 

V kolejka zapowiadała się problematycznie pod kontem zebrania składu meczowego. Choroby i wyjazdy spowodowały, że musieliśmy wesprzeć się kolegami z obozu. Ostatecznie zebraliśmy się, a spóźnialscy biegnąc na mecz mieli już rozgrzewkę za sobą.

Pierwsza połowa to popis całej drużyny.
Mecz rozpoczęliśmy mocnym, wysokim pressingiem, efektem było objecie prowadzenia. Rajdy Filipa dały kolejne trafienia, oj, to był zdecydowanie mecz Naszego kapitana, odwaga, zdecydowanie oraz jak zawsze przegląd pola na wysokim poziomie. Mamy także objawienie na tak ważnej pozycji nr 1, Piotrek pokazał że „ma to coś” i co najważniejsze mówi ze chce częściej zakładać rękawice bramkarskie.
Druga połowa to odrabianie strat przez AP Naprzód Brwinów, dopiero po chwili zdołaliśmy przejąć inicjatywę. Kiedy już to się stało obraz gry, kombinacyjnej i coraz bardziej zespołowej stał się bardzo atrakcyjny dla zebranych kibiców.
Co najważniejsze widać odwagę w poczynaniach Naszych Żaków, doskonałym przykładem był strzał Krzyska. Mało kto potrafi tak uderzyć „z pierwszej” z woleja, prawie jak Zidane.

💪🏟

top feature image

Dzieci rocznik 2012/2011: Football Academy Pruszków – BUKS Pruszków

W czwartek spotkaliśmy się z chłopcami reprezentującymi barwy FA Pruszków, do boju przystąpiliśmy w mieszanym składzie zawodników urodzonych w 2011 oraz 2012 roku.
Postawa Naszych chłopców napawa optymizmem, składne akcje, odważne strzały czy pewne interwencje Naszego bramkarza Jaśka. To wszystko składa się na miły dla oka spektakl piłkarski.
Do tego należy wspomnieć postawę bramkarza FA, który powstrzymał wiele Naszych akcji.

🏟👍💪

top feature image

II kolejka Brwinowskiej Ligi Zimowej rocz. 2011

W niedziele rozegraliśmy II kolejkę Ligi Zimowej, Naszym przeciwnikiem była drużyna Orlęta Mroków tym razem rocznik 2011/10.

Patrząc na dyspozycję małych orłów w pierwszej kolejce, spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, spotkanie faktycznie takie było.
Cios za cios, najlepiej oddaje przebieg tego meczu. Nasze prowadzenie, odpowiedź Orląt, kolejna bramka dla BUKS-u i znów obronione straty przez zawodników z Mrokowa. Cóż, przy lepszej skuteczności moglibyśmy ze spokojem zakończyć spotkanie z kompletem punktów.

Jednakże remis przyjmujemy z zadowoleniem.

http://liga_zimowa_2011.futbolowo.pl/

top feature image

Kolejne doświadczenia najmłodszych BUKS2012

Hala ZSP w Mrokowie była areną zmagań Naszych najmłodszych zawodników. Właśnie tam Żaki zmierzyły się z miejscowymi Orlętami, mecz przyniósł wiele emocji, oj wiele. Obie ekipy bardzo zaciekle walczyły o każdy centymetr boiska. Efektem tego były ciekawe akcje, super podania, ekstra strzały i parady jak z Ligi Mistrzów.

Brawo !!!