top feature image

II kolejka Brwinowskiej Ligi Zimowej rocz. 2011

W niedziele rozegraliśmy II kolejkę Ligi Zimowej, Naszym przeciwnikiem była drużyna Orlęta Mroków tym razem rocznik 2011/10.

Patrząc na dyspozycję małych orłów w pierwszej kolejce, spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, spotkanie faktycznie takie było.
Cios za cios, najlepiej oddaje przebieg tego meczu. Nasze prowadzenie, odpowiedź Orląt, kolejna bramka dla BUKS-u i znów obronione straty przez zawodników z Mrokowa. Cóż, przy lepszej skuteczności moglibyśmy ze spokojem zakończyć spotkanie z kompletem punktów.

Jednakże remis przyjmujemy z zadowoleniem.

http://liga_zimowa_2011.futbolowo.pl/

top feature image

Kolejne doświadczenia najmłodszych BUKS2012

Hala ZSP w Mrokowie była areną zmagań Naszych najmłodszych zawodników. Właśnie tam Żaki zmierzyły się z miejscowymi Orlętami, mecz przyniósł wiele emocji, oj wiele. Obie ekipy bardzo zaciekle walczyły o każdy centymetr boiska. Efektem tego były ciekawe akcje, super podania, ekstra strzały i parady jak z Ligi Mistrzów.

Brawo !!!

top feature image

Gra kontrolna najmłodszych BUKS-u

We wtorkowy wieczór chłopcy urodzeni w 2012 roku wspierani przez rok starszych kolegów rozegrali mecz sparingowy.

Naszymi konkurentami byli zawodnicy FA Pruszków. Mecz miał dać odpowiedz na kilka pytań, stało się tak że trener ma pozytywny ból głowy. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, zaangażowanie, wola walki, nieustępliwość, pomysł na rozegranie oraz skuteczność zaskoczyła przeciwników oraz zebranych kibiców.

 

Miło się patrzyło na mecz, na radość po zdobytych golach czy dobrych zagraniach.

Zawodnicy obu ekip mieli frajdę z gry, widać że sprawia im to szczerą dziecięcą przyjemność.

top feature image

Wystartowała liga żaków!

Zmagania Naszych najmłodszych ligowców ruszyły pełną parą. W pierwszej kolejce zmierzyliśmy się z UKS Jaguar Michałowice, dość wczesna pora to spore wyzwanie po wakacjach ale nie daliśmy rade.

Mecz rozpoczął się dość ospale czego efektem był bezbramkowy remis po pierwszej kwarcie. Druga odsłona była już okraszona tak ważnymi dla zgromadzonych kibiców jak i samych zawodników golami. Niestety pierwsza bramka po szybkiej kontrze, padła łupem gospodarzy. To zmobilizowało Naszych piłkarzy do jeszcze zacieklejszych ataków. Efektem było trafienie samobójcze zawodników z Michałowic a następnie, pierwsze w tym sezonie bramki Stasia i Patryka. Trzecia odsłona znów dla gospodarzy, brak zdecydowania przy walce po stracie, dwie kontry i klops 3:3. Na całe szczęście zostało jeszcze 15 min gry. Sygnał do walki o komplet punktów dał Staś, swoim rajdem prawą stroną, „złamaniem” do środka i strzałem z lewej nogi po „długim” rogu. Ojjjj, warto było być i to zobaczyć. Wtedy do roboty zabrali się pozostali, Piotrek przypieczętował swój bardzo dobry występ, przebudzili się Dominik, kolejne trafienie dołożył Patryk a wynik zamknął Filip.
Do tego spokojna i pewna gra w defensywie, z szalejącymi Wiktorem i Bartkiem, czujnym jak ważka Adrianem na bramce oraz siejącymi postrach pod bramką rywala Krzysiem, Igorem i Matim dała Nam 3 punkty.

UKS Jaguar Michałowice – BUKS Pruszków 3:8
Dla BUKS- u: Staś , Patryk , Piotrek , Dominik  oraz Filip .

Zagrali:
1. Dzideczek,
2. Gajewski,
3. Klocek,
4. Kowalik,
5. Nowak,
6. Nyc,
7. Rosiński,
8. Rożek,
9. Chuchlinski,
10. Jankowski,
11. Samsel.

top feature image

Festyn Piłkarski dla przedszkolaków – rocznik 2012 i młodsi

W dniu 1 czerwca 2019 roku klub BUKS Pruszków zorganizował pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa Festyn Piłkarski dla przedszkolaków z rocznika 2012 i młodsi. Bawiło się ponad 60 dzieci na co dzień uczęszczających na treningi piłkarskie do klubów: BUKS Pruszków, ZNICZ Pruszków, FA Pruszków, KS MILAN Milanówek, KS Ursynów, Piast Piastów, a wraz z nimi rodzice.

Dzieci zagrały turniej piłki nożnej w systemie każdy z każdym. Jako , że to skrzaty i dopiero może za wiele lat zostaną gwiazdami piłki, w  dzisiejszym turnieju organizowanym przez BUKS Pruszków nie liczyło się kto z kim wygrał, ile punktów kto zdobył, jakie miejsce osiągnął, ale gra z kolejnymi nowymi rywalami i możliwość sprawdzenia się na ich tle. Wszystkie dzieci wygrały medale, puchary i nagrody!

Nie zabrakło również atrakcji takich jak rywalizacja 1 na 1 na małe bramki, zabawy strzeleckie, koordynacyjne place zabaw.

Na zgłodniałych i spragnionych czekały lody, napoje, słodycze i wiele innych może mniej zdrowych przekąsek, ale bardzo smacznych:).

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i sportową walkę, a rodzicom za doping i wspieranie miejmy nadzieje przyszłych reprezentantów kraju.

Szczególne podziękowania należą się również młodzieży BUKS-u za pomoc w organizacji Festynu. Pokazaliście, że nie tylko gracie w piłkę, ale również jesteście częścią klubu. Serdeczne dzięki !!!


top feature image

BUKS rocznik 2012 też gra i rozwija się

W ostatnim czasie najmłodsza grupa BUKS Pruszków rocznik 2012 uczestniczy w festynach piłkarskich. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczymy się poprzez grę i zabawę piłki nożnej.

 

W kolejną sobotę 18 maja o godz. 17  rywalem małych BUKS-iarzy będą chłopcy z STF CHAMPION Warszawa. ZAPRASZAMY NOWYCH CHĘTNYCH! MOŻNA DO NAS DOŁĄCZYĆ!

FA Pruszków

KS URSYNÓW

KS MILAN MILANÓWEK

top feature image

BUKS rocznik 2012 zagrał z MILAN-em

W niedzielę 31 marca najmłodsza grupa BUKS rocznik 2012 zagrała grę szkoleniową z zaprzyjaźnionym zespołem KS Milan. Było mnóstwo pięknych bramek, dużo gry w piłkę i fajna zabawa.

Najważniejsze, że chłopcy chcą uczyć się piłki i widać , że wszyscy grający robią postępy piłkarskie i to zarówno techniczne jak i taktyczne. Już była dyscyplina zespołowa, myślenie o zespole w ataku i obronie. Brawo BUKS2012

top feature image

BUKS rocznik 2011/2012 w pierwszym historycznym turnieju zajął 5 miejsce!!!

W sobotę 16.03.2019 roku grupa 2011/2012 BUKS Pruszków prowadzona po raz pierwszy przez trenera D. Zielińskiego rozegrała  swój pierwszy w życiu turniej piłkarski .

Na hali w Warszawie w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską ZINA rywalizowało 9 drużyn. Z punktu widzenia BUKS-u najważniejsza była nauka gry 4 na 4 z bramkarzem. Ważna była również atmosfera rywalizacji i emocje najmłodszych adeptów futbolu .

Początek turnieju to mecze z Deltą Warszawa i UKS Błyskawicą. W obydwu meczach próbowaliśmy, walczyliśmy i uczyliśmy się smaku porażki, jednak już w kolejnym z UKS Junak to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa!!! Pierwszą bramkę w barwach BUKS strzelił Staś Dzideczek, a kolejną strzelił Szymon Mika. Nie byłoby tego zwycięstwa bez bardzo dobrej gry naszego bramkarza Jasia Rędzikowskiego, który bronił z wielkim wyczuciem i poświęceniem,  wiele razy naprawiając błędy kolegów z drużyny.

W kolejnym meczu z AP ZINA II już pełnię swoich ofensywnych umiejętności piłkarskich pokazał Staś Dzideczek i po jego 2 bramkach znów cieszyliśmy się ze zwycięstwa BUKS Pruszków. Brawo Staś! Gratulacje dla zespołu.

Podsumowując dwa zwycięstwa , dwie porażki czyli 5 miejsce na 9 drużyn :). Ale tak obiektywnie, musimy jeszcze mocniej przyłożyć się do treningów i trenować, odrabiać prace domowe!!

Najważniejsze jednak, że chłopcy chcą piłki, rodzice się angażują i wspierają zespół BUKS. Wszyscy zawodnicy BUKS grający w turnieju byli zwycięzcami! Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Spotkanie zawodników z różnych stron, środowisk, daje możliwości wymiany doświadczeń nie tylko sportowych, ale również gwarantuje nawiązanie dłuższych znajomości oraz bezcenne przełamanie ograniczeń, co dodaje wiary w swoje możliwości i to nie tylko w kwestiach sportowych:).

 

Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play” uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej zabawie z piłką i może karierze piłkarskiej.

A że można mówić o Karierze Piłkarskiej…..niech świadczy fakt , że dziś 16 marca 2019 wychowanek trenera D. Zielińskiego były zawodnik ZNICZ-a Adam Ratajczyk, którego trener uczył od 7 roku do 13 roku życia, mając niecałe 17 lat debiutował w meczu o mistrzostwo I ligi w barwach ŁKS Lódź przeciwko Warcie Poznań (3:0 dla ŁKS). Adam Gratulujemy!!!!!

A zabawę z piłką , karierę piłkarską w barwach BUKS Pruszków zaczęli poprzez turniej AP ZIN-a CUP: Jaś Rędzikowski, Staś Dzideczek (3 bramki), Szymon Mika (1 bramka), Mateusz Mika, Jaś Wójcicki, Michał Świech, Julek Podlasiński, Olek Getke, Staś Stan.

top feature image

Dzieci z BUKS-u grali w weekend na trzech frontach!!!!

W sobotnie popołudnie w ramach V kolejki Ligi Zimowej BUKS rocznik 2011 zmierzył się z Unią Skierniewice.

Mecz z Unia był okazją do sprawdzenia nowych zawodników oraz tych z BUKS-u, którzy w meczach o tzw. stawkę , punkty, nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia.

Chłopcy próbowali stwarzać zagrożenie dla bramki przeciwnika i grali zespołowo. Niestety dla Buks-u zawodnicy Unii okazali się bardzo skuteczni w powstrzymywaniu Naszych zapędów.

Mecz można ocenić jako super doświadczenie dla młodych „budowlańców”, w kolejnych meczach będą już mniej stremowani i odważniejsi w boiskowych poczynaniach.

 

Unia Skierniewice – BUKS Pruszków 8:1 (4:0)

Dla BUKS-u strzelił: Adam – ⚽.

Zagrali: 1. Rakowski, 2. Mika Sz, 3. Mika M, 4. Jankowski, 5. Samsel, 6. Wójcicki, 7. Michałowski, 8. Chuchliński, 9. Świech, 10. Borowski.

W niedzielę rano, najbardziej doświadczona ekipa z BUKS-u 2011 zmierzyła się ze starszymi kolegami reprezentującymi barwy MKS PIAST Piastów 2010. Mecz rozegrany został na hali w Piastowie.

Gra szkoleniowa miała za zadanie sprawdzenie czy założone cele szkoleniowe są zrealizowane zgodnie z planem.

Należy stwierdzić, że w dużej części Nasi zawodnicy realizują plan szkoleniowy. Gra wygląda coraz bardziej „dorośle”, chłopcy rozwijają się indywidualnie oraz zespołowo. Dodatkowo sprawia to wszystkim dużo frajdy i radości. Brawo Panowie !!!

Po analizie video (taki Nasz Video Assistant Referee) wynik ustalono na 10:8 dla BUKS-u.

Również w niedzielę rano nasi najmłodsi BUKS-iarze grupa 2012 wsparta mniej ogranymi żakami zmierzyła się w Komorowie z tamtejszym FC Komorów. Nasi przeciwnicy okazali się bardzo dobrym zespołem . Nasi mali zawodnicy z BUKS-u uczyli się piłki, łapali podstawy gry.

Dziękujemy naszym wszystkim rywalom i do następnego weekendu!