top feature image

Festyn Piłkarski dla przedszkolaków – rocznik 2012 i młodsi

W dniu 1 czerwca 2019 roku klub BUKS Pruszków zorganizował pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa Festyn Piłkarski dla przedszkolaków z rocznika 2012 i młodsi. Bawiło się ponad 60 dzieci na co dzień uczęszczających na treningi piłkarskie do klubów: BUKS Pruszków, ZNICZ Pruszków, FA Pruszków, KS MILAN Milanówek, KS Ursynów, Piast Piastów, a wraz z nimi rodzice.

Dzieci zagrały turniej piłki nożnej w systemie każdy z każdym. Jako , że to skrzaty i dopiero może za wiele lat zostaną gwiazdami piłki, w  dzisiejszym turnieju organizowanym przez BUKS Pruszków nie liczyło się kto z kim wygrał, ile punktów kto zdobył, jakie miejsce osiągnął, ale gra z kolejnymi nowymi rywalami i możliwość sprawdzenia się na ich tle. Wszystkie dzieci wygrały medale, puchary i nagrody!

Nie zabrakło również atrakcji takich jak rywalizacja 1 na 1 na małe bramki, zabawy strzeleckie, koordynacyjne place zabaw.

Na zgłodniałych i spragnionych czekały lody, napoje, słodycze i wiele innych może mniej zdrowych przekąsek, ale bardzo smacznych:).

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i sportową walkę, a rodzicom za doping i wspieranie miejmy nadzieje przyszłych reprezentantów kraju.

Szczególne podziękowania należą się również młodzieży BUKS-u za pomoc w organizacji Festynu. Pokazaliście, że nie tylko gracie w piłkę, ale również jesteście częścią klubu. Serdeczne dzięki !!!


top feature image

BUKS rocznik 2012 też gra i rozwija się

W ostatnim czasie najmłodsza grupa BUKS Pruszków rocznik 2012 uczestniczy w festynach piłkarskich. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczymy się poprzez grę i zabawę piłki nożnej.

 

W kolejną sobotę 18 maja o godz. 17  rywalem małych BUKS-iarzy będą chłopcy z STF CHAMPION Warszawa. ZAPRASZAMY NOWYCH CHĘTNYCH! MOŻNA DO NAS DOŁĄCZYĆ!

FA Pruszków

KS URSYNÓW

KS MILAN MILANÓWEK

top feature image

BUKS rocznik 2012 zagrał z MILAN-em

W niedzielę 31 marca najmłodsza grupa BUKS rocznik 2012 zagrała grę szkoleniową z zaprzyjaźnionym zespołem KS Milan. Było mnóstwo pięknych bramek, dużo gry w piłkę i fajna zabawa.

Najważniejsze, że chłopcy chcą uczyć się piłki i widać , że wszyscy grający robią postępy piłkarskie i to zarówno techniczne jak i taktyczne. Już była dyscyplina zespołowa, myślenie o zespole w ataku i obronie. Brawo BUKS2012

top feature image

BUKS rocznik 2011/2012 w pierwszym historycznym turnieju zajął 5 miejsce!!!

W sobotę 16.03.2019 roku grupa 2011/2012 BUKS Pruszków prowadzona po raz pierwszy przez trenera D. Zielińskiego rozegrała  swój pierwszy w życiu turniej piłkarski .

Na hali w Warszawie w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską ZINA rywalizowało 9 drużyn. Z punktu widzenia BUKS-u najważniejsza była nauka gry 4 na 4 z bramkarzem. Ważna była również atmosfera rywalizacji i emocje najmłodszych adeptów futbolu .

Początek turnieju to mecze z Deltą Warszawa i UKS Błyskawicą. W obydwu meczach próbowaliśmy, walczyliśmy i uczyliśmy się smaku porażki, jednak już w kolejnym z UKS Junak to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa!!! Pierwszą bramkę w barwach BUKS strzelił Staś Dzideczek, a kolejną strzelił Szymon Mika. Nie byłoby tego zwycięstwa bez bardzo dobrej gry naszego bramkarza Jasia Rędzikowskiego, który bronił z wielkim wyczuciem i poświęceniem,  wiele razy naprawiając błędy kolegów z drużyny.

W kolejnym meczu z AP ZINA II już pełnię swoich ofensywnych umiejętności piłkarskich pokazał Staś Dzideczek i po jego 2 bramkach znów cieszyliśmy się ze zwycięstwa BUKS Pruszków. Brawo Staś! Gratulacje dla zespołu.

Podsumowując dwa zwycięstwa , dwie porażki czyli 5 miejsce na 9 drużyn :). Ale tak obiektywnie, musimy jeszcze mocniej przyłożyć się do treningów i trenować, odrabiać prace domowe!!

Najważniejsze jednak, że chłopcy chcą piłki, rodzice się angażują i wspierają zespół BUKS. Wszyscy zawodnicy BUKS grający w turnieju byli zwycięzcami! Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Spotkanie zawodników z różnych stron, środowisk, daje możliwości wymiany doświadczeń nie tylko sportowych, ale również gwarantuje nawiązanie dłuższych znajomości oraz bezcenne przełamanie ograniczeń, co dodaje wiary w swoje możliwości i to nie tylko w kwestiach sportowych:).

 

Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play” uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej zabawie z piłką i może karierze piłkarskiej.

A że można mówić o Karierze Piłkarskiej…..niech świadczy fakt , że dziś 16 marca 2019 wychowanek trenera D. Zielińskiego były zawodnik ZNICZ-a Adam Ratajczyk, którego trener uczył od 7 roku do 13 roku życia, mając niecałe 17 lat debiutował w meczu o mistrzostwo I ligi w barwach ŁKS Lódź przeciwko Warcie Poznań (3:0 dla ŁKS). Adam Gratulujemy!!!!!

A zabawę z piłką , karierę piłkarską w barwach BUKS Pruszków zaczęli poprzez turniej AP ZIN-a CUP: Jaś Rędzikowski, Staś Dzideczek (3 bramki), Szymon Mika (1 bramka), Mateusz Mika, Jaś Wójcicki, Michał Świech, Julek Podlasiński, Olek Getke, Staś Stan.

top feature image

Dzieci z BUKS-u grali w weekend na trzech frontach!!!!

W sobotnie popołudnie w ramach V kolejki Ligi Zimowej BUKS rocznik 2011 zmierzył się z Unią Skierniewice.

Mecz z Unia był okazją do sprawdzenia nowych zawodników oraz tych z BUKS-u, którzy w meczach o tzw. stawkę , punkty, nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia.

Chłopcy próbowali stwarzać zagrożenie dla bramki przeciwnika i grali zespołowo. Niestety dla Buks-u zawodnicy Unii okazali się bardzo skuteczni w powstrzymywaniu Naszych zapędów.

Mecz można ocenić jako super doświadczenie dla młodych „budowlańców”, w kolejnych meczach będą już mniej stremowani i odważniejsi w boiskowych poczynaniach.

 

Unia Skierniewice – BUKS Pruszków 8:1 (4:0)

Dla BUKS-u strzelił: Adam – ⚽.

Zagrali: 1. Rakowski, 2. Mika Sz, 3. Mika M, 4. Jankowski, 5. Samsel, 6. Wójcicki, 7. Michałowski, 8. Chuchliński, 9. Świech, 10. Borowski.

W niedzielę rano, najbardziej doświadczona ekipa z BUKS-u 2011 zmierzyła się ze starszymi kolegami reprezentującymi barwy MKS PIAST Piastów 2010. Mecz rozegrany został na hali w Piastowie.

Gra szkoleniowa miała za zadanie sprawdzenie czy założone cele szkoleniowe są zrealizowane zgodnie z planem.

Należy stwierdzić, że w dużej części Nasi zawodnicy realizują plan szkoleniowy. Gra wygląda coraz bardziej „dorośle”, chłopcy rozwijają się indywidualnie oraz zespołowo. Dodatkowo sprawia to wszystkim dużo frajdy i radości. Brawo Panowie !!!

Po analizie video (taki Nasz Video Assistant Referee) wynik ustalono na 10:8 dla BUKS-u.

Również w niedzielę rano nasi najmłodsi BUKS-iarze grupa 2012 wsparta mniej ogranymi żakami zmierzyła się w Komorowie z tamtejszym FC Komorów. Nasi przeciwnicy okazali się bardzo dobrym zespołem . Nasi mali zawodnicy z BUKS-u uczyli się piłki, łapali podstawy gry.

Dziękujemy naszym wszystkim rywalom i do następnego weekendu!

top feature image

Z MILANem zagrał BUKS rocznik 2012

Tym razem w niedzielne popołudnie drużyna BUKS rocznik 2012 wspierana mniej grającymi chłopcami z rocznika 2011 gościła w Milanówku. Zagraliśmy historyczną drugą grę szkoleniową. Przeciwnikiem byli chłopcy  z MILAN-u. Gospodarze od razu pokazali, że nie marnują czasu na treningach i pod względem techniki indywidualnej bardzo ładnie się prezentowali. Nasi mali piłkarze z BUKS-u wykazali się za to wielkim zaangażowaniem, zespołowością i świetną zespołową obroną. Z czasem też zaczęli strzelać bramki i gra się wyrównała.

Dodatkowo chłopcy z BUKS-u dowiedzieli się dziś od trenera pierwszych uproszczonych zasad taktycznych (choć to może za duże słowa:) – co jako zespół trzeba robić w ataku i obronie.

Na koniec meczu chłopcy z obydwu zespołów doliczyli się wygranej, więc było miło i przyjemnie. Najważniejsze jednak, że można było grać, kiwać, bronić i strzelać bramki, a wszyscy chcieli i starali się jak mogli.  Radości, uśmiechów, satysfakcji z gry dzieci było tyle, że pewnie naładowały się „akumulatory energii” rodziców na cały tydzień:):).

 

A za tydzień będzie szansa na kolejne kroki w rozwoju piłkarskim. BUKS zagra z SP KOMORÓW. Jak ktoś chce do nas dołączyć i tez z nami grać, to zapraszamy na treningi BUKS .

Dziękujemy kibicom za wsparcie!!

top feature image

BUKS rocznik 2012 zaczyna grę w piłkę!!!!

Wielki debiut zaliczył rocznik 2012 BUKS Pruszków. W niedzielę 17 lutego 2019 o godzinie 8 rano , chłopcy z tego rocznika mieli okazję rozegrać swój pierwszy, historyczny mecz z zewnętrznym przeciwnikiem. Z niewielkim wsparciem rocznika 2011 rywalizowali z zawodnikami z klubu Piast Piastów. Spotkanie rozgrywane było na hali w Piastowie. Były emocje , mnóstwo radości zarówno na boisku jak i trybunach i szczera, wynikająca z chęci, gra w piłkę na całego. Umiejętności nie były ważne – to przyjdzie z czasem. Liczyło się samo zagranie pierwszego, POWAŻNEGO meczu :):).

Oficjalnie można powiedzieć, że rozpoczęła się piłkarska przygoda dla chłopców grających w BUKS-ie rocznik 2012 .  Już za tydzień kolejna gra z MILAN-em tym z Milanówka. Kto wie, może w BUKSie  już jest kolejny Piątek, albo za chwilkę do nas dołączy….

Zapraszamy do kibicowania naszym piłkarzom w kolejnych meczach i turniejach !

Zagrali: Grześ Sadowski, Staś Stan, Jaś Wójcicki, Staś Zwierzchowski, Olek Getke, Julek Podlasiński, Alan Górski, Szymek Mika, Mati Samsel, Alan Lubański, Michaś Świech.

 

Chciałbyś/-ałabyś, aby Twoje dziecko spędzało aktywnie czas z rówieśnikami i w atmosferze zdrowej rywalizacji zdobywało nowe umiejętności piłkarskie pod okiem profesjonalnych trenerów?

 

Jeżeli tak, ZAPRASZAMY do BUKS Pruszków.

Zapraszamy wszystkich chłopców z rocznika 2012 na treningi, które odbywają się w środy i piątki o godz. 17.30  na SP nr 3 w Pruszkowie (na halę lub, jak będzie ciepło,  na boisko)

Szczegółowych informacji udziela trener Darek Zieliński pod nr tel. 605-520-852.