Legion 1 – BUKS 5 czyli w derbach BUKS deklasuje!!!!

top feature image

Legion 1 – BUKS 5 czyli w derbach BUKS deklasuje!!!!

Dzisiejsze spotkanie, pomiędzy Legionem a BUKS-em było pierwszym, historycznym derbowym pojedynkiem w roczniku 2002 w mieście Pruszków  i pewnie dlatego cieszyło się bardzo wysokim zainteresowaniem. Wydaje się , że jeszcze nigdy w historii obiektu na MOS-ie podczas wieczornego meczu w środku tygodnia nie było na trybunach tak dużo kibiców. Pod koniec meczu ponad 100 osób wspierało jedną lub drugą drużynę.

 

Jednocześnie wysoka frekwencja, była świadectwem tego, że największe emocje wywołuje oglądanie i wspieranie swoich kolegów i znajomych grających na boisku, a za chwile…. wspólnie z kibicami spędzających wolny czas :).

 

Gramy przecież dla Was , dla kibiców i dlatego BUKS oparty jest o zawodników, którzy są z Pruszkowem i okolicami związani, bo stąd pochodzą.

Wracając do meczu to od początku BUKS grał zorganizowany futbol, cierpliwie od tyłu budował swoje akcje z przejściem od obrony do ataku. Od początku pachniało bramką dla naszej drużyny jednak pod bramką przeciwnika dominował stoper Legionu i do pewnego czasu wynik był bezbramkowy. W pewnym momencie jeden z obrońców Legionu nie zdążył przy szybkich nogach Mateusza i faulował w polu karnym. Sędzia wskazał karnego, którego pewnie na bramkę zamienił Dominik.

Kolejna bramka dla BUKS-u padła dość szybko, kiedy wyższy pressing BUKS spowodował błąd obrońcy Legionu, piłkę zabrał Mateusz i podał na 5 metr do Pioruna, który nie miał problemu z podwyższeniem na 2 do 0.

Przy wyniku 2 do 0 dla BUKS-u świetną sytuację z kontry wypracowali sobie zawodnicy Legionu, jednak nasz bramkarz Krzysztof pokazał refleks i obronił strzał z kilku metrów.

Po tym ostrzeżeniu zawodnicy BUKS-u znów wrócili do spokojnego rozgrywania i przechodzenia od linii obrony poprzez pomocników do napastnika. Chłopaki z Legionu nie mogąc sobie poradzić z naszą grą próbowali przerywać akcje faulami. Jeden z wolnych z bardzo dalekiego dystansu , Michał w swoim stylu zamienił na bramkę i podwyższył na 3 do 0.

Na przerwę BUKS schodził przy wyniku 3 do 0 i można było trochę pozmieniać i dać się pokazać na boisku innym zawodnikom ze składu Budowlanki.

Swój debiut w BUKS-ie zaliczyli Adrian i Kamil. Ten drugi zapisał się również w rubrykach strzelcy bramek. Obydwie bramki Kamil strzelił w drugiej połowie przy finalizacji szybkiego ataku BUKS-u. Raz strzelił bramkę lewą nogą, a raz prawą nogą pokazując wysokie indywidualne umiejętności techniczne. Widać było , że potencjał jest , jeśli dołoży do tego chęć pracy, pobiegania i nauczy się taktyki, może być i z niego kawał piłkarza :).

Przy wyniku 5 do 0  kolejne zmiany w BUKS-ie troszkę popsuły szyki i …..po jednej z akcji Legion strzelił honorową bramkę. Końcowy wynik meczu 1 do 5 dla BUKS.

Po meczu można powiedzieć jedno, a mianowicie „wreszcie BUKS zaistniał w Pruszkowie” :). Gra BUKS-u wyglądała w miarę OK, jednak to nie ekstraklasowy poziom zrobił wrażenie – to przecież tylko ostatnia liga juniorów młodszych choć od czegoś trzeba zacząć 🙂 – a duża liczba osób chętnych pokibicowania BUKS-owi. Za wspaniały , aktywny doping zespół dziękuje!!!!

 

Już w najbliższą sobotę  9 czerwca o godzinie 11, nasza drużyna rozegra kolejne bardzo ważne spotkanie z …… Legionem Pruszków. Rewanż odbędzie się również na MOS-ie, lecz tym razem gospodarzem spotkanie będzie BUKS. Mecz będzie miał dodatkowy smaczek, jako że obydwa zespoły już się poznały i znają swoje możliwości :). Liczymy na to, że nasi BUDOWLAŃCY po raz kolejny pokażą charakter i zejdą z boiska z tarczą. Niech kibice  będą z nami!!!

Skład BUKS:

Krzysztof Zalewski, Franciszek Tatar, Kuba Murza, Szymon Cegliński (Bartek Szymanowski), Kacper Marciniak (Paweł Cegliński), Max Koc (Domink Jakubik), Michał Łakasiak, Mateusz Szymański (Adrian Polkowski), Kuba Konopka (Kamil Bujniewicz), Bartek Wójcicki (Remigiusz Polak), Dominik Andrzejak (Arek Łuczak).

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :