Pewne zwycięstwo w rewanżu z Legionem

top feature image

Wygrany 3:0 mecz rewanżowy BUKS Pruszków z Legionem Pruszków nie był wielkim widowiskiem, jednakże ani przez chwile nie podlegało dyskusji, że stroną , która bardziej chce wygrać był BUKS.

Kluczem do zwycięstwa BUKS-u była ….formacja defensywna. Szczególnie było to istotne, ze względu na fakt, że w dzisiejszym meczu ze względu na kartki pauzowało dwóch dotychczasowych liderów środka pola BUKS-u czyli Max i Filip. W efekcie musiały nastąpić zmiany pozycji i była możliwość sprawdzenia innych rozwiązań taktycznych. Rozgrywanie piłki wiąże się jednak bardzo z ograniem, doświadczeniem boiskowym, a w szczególności widzeniem zespołowym. Trzeba się tego nauczyć….

Dlatego też dziś większa ilość zadań spadła na stoperów Kubę, Franka. Musieli nie tylko bronić, ale również organizować i rozpoczynać akcje BUKS-u.

Nie można powiedzieć, że w tym meczu BUKS miał przewagę w środku boiska, jednakże z całą pewnością to nasz zespół był częściej przy piłce i starał, jak tylko umiejętności sportowe pozwalały, stwarzać sytuację pod bramką Legionu.

Pierwsza bramka dla BUKS padła dość szybko bo już w 10 minucie. Po akcji ze skrzydła piłkę przejął Piorun i podał do Kamila, który oddał niezbyt mocny strzał na bramkę i pewnie bramkarz złapałby futbolówkę, jednak obrońca Legionu chcąc wybić piłkę, niefortunnie zmienił lot piłki i …. ta wpadła do bramki. Prowadziliśmy 1 do 0 i wydawało się , że może być tylko lepiej.

A jednak do końca pierwszej połowy BUKS-owi nie udało się podwyższyć wyniku. Z ciekawych sytuacji był strzał z dystansu Michała, groźna dwójkowa akcja Pioruna i Kamila zakończona strzałem tego ostatniego oraz sytuacyjny strzał Mateusza. Na zakończenie połowy znów Michał próbował uderzania z wolnego. We wszystkich sytuacjach bramkarz Legionu wykazał się i nie dał się pokonać.

W drugiej połowie grę również prowadził  BUKS i starał się w zrównoważony, spokojny sposób grać piłką, choć często brakowało koncentracji, skupienia przy finalizacji akcji bramkowych, a tych było już całkiem dużo. Na usprawiedliwienie upał był niemiłosierny oraz większość chłopaków z zespołu BUKS-u miała wczoraj bal i tańce, co trochę nadszarpnęło siłami do biegania :).

W 48 minucie po podaniu zmiennika Adriana do Pioruna ten ostatni obił słupek gości.

Drugą bramkę dla BUKS-u zdobył w 52 minucie Kamil po świetnym strzale z dystansu. To była w ogóle jedna z ładniejszych akcji BUKS-u w tym meczu. Piłkę skierował Dominik do napastnika Pioruna a ten zagrał na ścianę do wybiegającego Kamila, który po przyjęciu uderzył z woleja. Piłka jeszcze przed bramkarzem skozłowała i ….bramkarz wyjmował z siatki.

W 69 minucie znów szarżował po skrzydle Adrian i podał jak na tacy do Pioruna, który ładnie złożył się do strzału, ale …..jedynie obił ……nie tym razem słupek a poprzeczkę :). Szczęście i celownik nastawi się z biegiem czasu, ważne że napastnik znajduje się w sytuacjach bramkowych.

Co się nie udało napastnikowi, udało się stoperowi Kubie , który w 76 minucie strzelił bramkę i ustalił wynik na 3 do 0. Bramka jak przystało na stopera ustrzelona została głową, po wrzutce Dominika z wolnego. Było w tej bramce całe piękno futbolu: cięta piłka wrzucana z boku na piaty metr i fantastyczny, wręcz koszykarski wyskok Kuby zakończony kontrującą piłką w kierunku bramki. Nic tylko klaskać!!!

Gratulacje dla całej drużyny za wytrwałość i walkę z upałem. Cieszy gra na zero z tyłu. To dodaje pewności siebie i spokojniej można zastanawiać się nad innymi formacjami niż defensywna :).

Za tydzień w niedzielę o godz. 16 BUKS rocznik 2002 kończy swoją debiutancką rundę ligową meczem z TUR Jaktorów. To będzie dość istotny mecz. Jeśli BUKS wygra, zdobędzie trzecie miejsce w lidze. Zapraszamy kibiców do wsparcia walczącego o swoje BUKS-u.

Pamiętajmy, że najważniejszy jest nie ten mecz, który graliśmy, ale zawsze ten, który jest przed nami, a w szczególności te mecze , które będą ….. w przyszłym sezonie.

Zagrali: Krzysztof Zalewski, Franciszek Tatar, Kuba Murza, Szymon Cegliński (Dominik Jakubik), Kacper Marciniak, Michał Łakasiak (Bartosz Szymanowski), Mateusz Szymański,  Kuba Konopka (Adrian Polkowski), Kamil Bujniewicz (Arek Łuczak), Bartek Wójcicki (Remigiusz Polak), Dominik Andrzejak (Arek Łuczak).