Ambitna walka nie wystarczyła. Juniorzy BUKS przegrywają ze ZNICZ-em

top feature image

Pomimo walki, piłkarze BUKS musieli uznać wyższość ZNICZ-a w niedzielnych derbach miasta w  meczu juniorów starszych I ligi wojewódzkiej, przegrywając na boisku ZNICZ-a 3:0.

W związku z mocno ograniczoną kadrą na mecz, spowodowaną wyjazdami, kartkami, a  i niestety wybieraniem zarabiania ponad pasję, od początku spotkania drużyna BUKS skupiona była na szczelnej defensywie.

Drużynie gospodarzy nic nie przychodziło  łatwo. Chłopaki z BUKS dobrze się ustawiali, grali blisko siebie, kompaktowo i przesuwali w kierunku piłki. Do przerwy na picie wody było bezbramkowo. Niestety co się nie udało graczom ZNICZ-a z ataku pozycyjnego, udało się po stałym fragmencie gry przy dużej pomocy samych BUKS-iarzy. Bramkę BUKS stracił pod koniec pierwszej połowy po rogu, źle wybijając piłkę z pod własnej bramki i wystawiając ją na strzał zawodnikowi ZNICZ-a.

W drugiej połowie przez większość czasu gry wynik się utrzymywał , a  i sytuacja na boisku się nie zmieniała. W ostatnich 10 minutach meczu w grze graczy BUKS dało się we znaki zmęczenie, gorąco i brak zmian. Do tego BUKS musiał się bardziej otworzyć by powalczyć o bramkę. Większe przestrzenie pomiędzy zawodnikami, spowodowały błędy w grze BUKS i ZNICZ je wykorzystał strzelając pod koniec meczu 2 bramki . BUKS miał szansę na bramkę honorową ale w sytuacji 2 na 1 na bramkę gospodarzy, nasz grający w polu rezerwowy bramkarz strzelił ponad bramką ZNICZ-a.

ZNICZ wygrał jak najbardziej zasłużenie, aczkolwiek drużyna BUKS nie musiała się wstydzić swojej gry.

Mimo wszystko ambitna postawa BUKS z silnym rywalem i widoczna poprawa jakości względem meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki mogą dawać nadzieję, iż w najbliższym starciu o ligowe punkty, w ostatnim meczu w historii BUKS Pruszków rocznika 2002 z Jednością Żabieniec, podopieczni Dariusza Zielińskiego będą w stanie pokazać się z korzystnej strony. Wspomniana batalia zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę – 26 czerwca o godzinie 10:30 na stadionie MOS Pruszków. ZAPRASZAMY KIBICÓW!!