B klasa: Efektowne zwycięstwo z Guzovią Guzów na wyjeździe 5 do 1

top feature image

B klasa: Efektowne zwycięstwo z Guzovią Guzów na wyjeździe 5 do 1

W środowe słoneczne popołudnie piłkarze BUKS udali się do Guzowa na spotkanie z miejscowym KS. Nasza drużyna chciała podtrzymać passę spotkań bez porażki.

Sam mecz zaczął się dla naszej drużyny niezbyt dobrze ponieważ już w 2 minucie BUKS stracił bramkę. Można powiedzieć, że ta bramka pokazała z jaką taktyką drużyna z Guzowa wyszła na pierwszą połowę. Nasz bramkarz Tomek musiał walczyć nie tylko z strzałami drużyny gospodarzy, ale także z oślepiającym słońcem. Drużyna gospodarzy starała się właściwie strzelać z każdej pozycji i z każdej odległości. Na szczęście z każdą kolejną interwencją Tomek bronił coraz pewniej.

Naszą drużynę poderwał do ataku Karol Sz, który wykorzystał błąd obrońcy i wyrównał wynik już w 7 minucie meczu. Po zdobyciu wyrównującej bramki BUKS grał coraz lepiej. Akcje napędzane przez naszych środkowych pomocników (Bartka, Matiego i Michała W) siały popłoch w szeregach drużyny gospodarzy. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 14 min kiedy to znakomitym podaniem Mateusz obsłużył Michała W i było dwa do jednego, i tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej był jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej. Na drugą połowę wyszliśmy z chęcią potwierdzenia naszej przewagi w tym meczu. Akcje były składne, bramki poprzedzone ciekawymi kombinacjami podań. I tak na 3:1 w 58 min podwyższył Michał W po znakomitym podaniu od naszego kapitana w tym meczu, czyli Mateusza C. Podanie na głowę „palce lizać”. Na 4:1 w 85 min podwyższył Michał Ł wprowadzony na boisko 10 minut wcześniej po asyście Michała W. W 90 min na 5:1 to już bramka z cyklu „stadiony świata”. Takie bramki z 40 metrów stają się już znakiem firmowym Bartka, który zauważył że bramkarz gospodarzy wyszedł z bramki i wrzucił mu piłkę za kołnierz.

Można napisać jeszcze wiele dobrych rzeczy o tym meczu natomiast należy podkreślić dobre zgranie drużyny, płynność akcji, pewność w obronie, doborową mieszankę juniorsko-seniorską i na koniec znakomity doping naszych kibiców Bartka i Pawła, którzy cały mecz zdzierali gardła dopingując drużynę.

Guzovia Guzów – BUKS Prszków 1 : 5

bramki: Karol Szczepanek, Michał Wójcicki 2, Michał Łukasiak, Bartek Witasek.

A już w sobotę do Pruszkowa przyjedzie na mecz aktualny wicelider tabeli KS II Raszyn. Jeżeli BUKS zagra w swoim najmocniejszym składem emocje będą gwarantowane. Czekamy na kolejny dobry występ naszej drużyny.

Zapraszamy kibiców na mecz sobota 19.06.2021 godz 17:00 stadion MOS Pruszków.

Comments are closed.