B klasa: Przerwana passa

top feature image

Na sobotnie (19.06) popołudnie zaplanowano spotkanie BUKS-u z aktualnym wiceliderem tabeli KS II Raszyn. Różnica pomiędzy zespołami w tabeli jasno wskazywała faworyta tego spotkania.

Dla trenera BUKS-u mecz zaczął się dwa dni wcześniej… dziesiątki wysłanych smsów oraz wiadomości na Messengerze, a wszystko po to żeby skompletować meczową 11…

Finalnie się udało dzięki chęci gry juniorów Michałowi, Filipowi, Bartoszowi, Kacprowi, Szymonowi oraz Maksowi (pierwszy występ od jesieni 2020, a być może nawet pierwszy kontakt z piłką w tym roku).

Okazało się, że nawet w tak eksperymentalnym składzie  jesteśmy się w stanie postawić faworytowi z Raszyna. Sam mecz rozgrywany raczej w wolnym tempie przez obie strony na co niewątpliwy wpływ miał panujący ponad 30 stopniowy upał. Dobre przesuwanie w fazie obrony powodowało że drużyna z Raszyna miała spore problemy z wykreowaniem sobie czystych sytuacji strzeleckich. Tytaniczna praca wykonana w środku pola przez Matiego i Bartka powodowała, że przeciwnik nie miał pomysłu na sforsowanie naszego oporu.

Finalnie mecz zakończył się naszą porażką 2:0. Pierwsza bramka padła „chyba” po spalonym w pierwszej połowie, natomiast druga w końcówce meczu była już efektem bardziej ofensywnej gry z naszej strony i chęci odwrócenia losów spotkania.

Na wyróżnienie zasługuje gra juniora Bartosza , który rozegrał pierwszy mecz w seniorach zupełnie bez kompleksów.

A już w środę (po meczu Polski ze Szwecją około 20:45) druga połowa meczu z Komorowem (mecz z 12 czerwca 2021 roku pomiędzy FC Komorów – BUKS Pruszków został przerwany ze względu na ulewę i zły stan boiska przy wynik 0 do 0). Cel jasny: ZWYCIĘSTWO! Nadal mamy szansę na wyprzedzenie w tabeli zespoły z Borzęcina, Budek Piaseckich i Ołtarzewa. Żeby tego dokonać potrzebujemy kompletów punktów w dwóch ostatnich meczach. ZAPRASZMY kibiców BUKS PRUSZKÓW na stadion w Nowej Wsi w środę !!!