B klasa: Tak blisko, a jednak lider ze Starych Babic zdobył 3 punkty

top feature image

B klasa: Tak blisko, a jednak lider ze Starych Babic zdobył 3 punkty

W sobotnie popołudnie 3.10.2020 r. do Pruszkowa przyjechał obecny lider B klasy grupy IV GKS NAPRZÓD II STARE BABICE . Niestety wyzwanie jakim jest gra przeciwko liderowi, nie wyzwoliła szczególnej ambicji u doświadczonych graczy BUKS i szansę na grę dostało 7 juniorów. Jak się okazało lider , może przez lekkie lekceważenie, a może przez grę pod wiatr nie był taki groźny i do przerwy BUKS prowadził 1 do 0. Bramka dla BUKS strzelił popularny Delpi po nieźle wykonanym rogu przez Dominika.

Oczywiście w pierwszej połowie goście atakowali i kilka razy byli o włos od naszej bramki , ale w najważniejszych momentach szybszy był nasz nowy stoper Kuba.

W drugiej połowie wszystko się rozstrzygnęło.  Po pierwsze BUKS zmarnował 4 tzw. 100% sytuacje na strzelenie bramki. To naprawdę były sytuację sam na sam z bramkarzem gości (2 razy Dominik, raz Delpi, raz Konrad). Po drugie w związku z kontuzją zszedł z boiska Kuba. Po trzecie błąd techniczny popełnił nasz bramkarz, co w efekcie dało rywalom bramkę wyrównującą – po strzale z metra. Po czwarte sędzia zawodów podyktował przeciwko BUKS karnego z kapelusza i dał gościom zwycięstwo.

Szkoda bo po sprawiedliwości należał się BUKS przynajmniej remis. Goście nawet próbowali pomóc BUKS i byli blisko samobója kiedy obrońca gości próbował głową podać do swojego bramkarza, ale go przelobował i piłka zmierzała do bramki Babic, ale obrońca gości zdążył wybić piłkę z linii. I w tym wypadku nie tylko szczęścia zabrakło BUKS, ale i wiary że można biec za piłką by dobić do pustaka…..

Na pewno można pogratulować młodzieży BUKS , że walczyła do końca, że robi postępy. Sam fakt, że z liderem w jednej połowie BUKS wykreował sobie 4 świetne sytuacje bramkowe, już jest dobrą bazą na przyszłość. Do tego lider ligi nie dominował w Pruszkowie jak można było się spodziewać po kilku wpadkach BUKS we wcześniejszych meczach. Widać, że juniorzy BUKS zaczynają co raz bardziej rozumieć grę seniorską i im się chce!!! . Jeszcze jest za mało doświadczenia u juniorów, umiejętności podejmowania najważniejszych decyzji by BUKS wygrywał w oparciu o kadrę juniorską, ale przecież jeszcze kilku diamencików juniorów BUKS może w niedługim czasie dołączyć do kadry B klasy  🙂.

Końcowy wynik:

BUKS Pruszków   1  – 2   GKS NAPRZÓD II STARE BABICE

Comments are closed.