B klasa: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

top feature image

B klasa: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

Na sobotę 26 czerwca została zaplanowana ostatnia kolejka B klasy grupy IV sezonu 2020/2021. Przeciwnikiem Budowlanki był zespół z Borzęcina.

Wydawać by się mogło że mecz dwóch drużyn z dołu tabeli jest meczem drużyn które już o nic nie walczą natomiast stawką meczu była zamiana miejscami w tabeli na koniec sezonu (zespół z Borzęcina zajmował wyższą pozycję od zespołu z Pruszkowa).
Sam mecz toczył się w dobrym tempie, zespół BUKS-u pokazał grę, która była kontynuacją poprzednich występów. Dobre wprowadzanie piłki od bramkarza, opanowanie środka pola, i do tego składne akcje w ataku sprawiały że raz za razem robiło się gorąco przed bramką gości. Zespół BUKS-u starał się zaznaczyć swoją przewagę bramkami natomiast zawodziła skuteczność. Przełamanie przyszło w 30 min gdy znakomita akcja dwóch skrzydłowych Damiana oraz Michała (powrót po 3 tygodniowej przerwie) zakończyła się bramką tego drugiego. Pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla naszej drużyny.


Druga połowa była podobna do pierwszej, gdzie goście z Borzęcina tego dnia byli tylko tłem dla drużyny gospodarzy. Doszło nawet do kłótni pomiędzy prezesem klubu, a jednym z piłkarzy po której obrońca drużyny gości został zmieniony. Dziwna to była decyzja ponieważ z boiska zszedł zawodnik który „trzymał” obronę drużyny z Borzęcina. 
Natomiast po tej sytuacji drużyna gości przeprowadziła składną akcję po której strzeliła bramkę wyrównującą. Nie podłamało to drużyny BUKS-u która była pewna zwycięstwa. Chwilę po bramce wyrównującej na prowadzenie znów wyprowadził naszą drużynę Michał Szmyd, trzecią bramkę dołożył Karol Szczepanek i cały mecz zakończył się zwycięstwem 3:1.
Można powiedzieć – szkoda że sezon już się zakończył, ponieważ drużyna Budowlanki zaczęła grać ładną piłkę dla oka i wreszcie zaczęła wygrywać. Z nadzieją czekamy na nowy sezon w którym drużyna będzie się starała utrzymać dobry poziom z rundy wiosennej.


Teraz zasłużony miesiąc przerwy i do treningów wracamy w sierpniu.

Bramki dla BUKS strzelili: Michał Szmyd – 2, Karl Szczepanek

Comments are closed.