Bez rozstrzygnięcia w derbach Pruszkowa!

top feature image

Bez rozstrzygnięcia w derbach Pruszkowa!

W sobotę 1 maja 2021 roku zespół juniorów BUKS Pruszków rocznik 2002 i młodsi podejmował na boisku MOS Pruszków drużynę ZNICZ-a Pruszków. BUKS oficjalnie był gospodarzem, ale chłopaki ze ZNICZ-a na tym samym boisku trenują w klasie sportowej, zatem nawet ławkę rezerwowych przejeli jako gospodarze:). Można zatem śmiało powiedzieć, że BUKS w tym meczu nie był faworytem , a także publika, stadion, a tym bardziej sędzia spotkania nie był naszym 12 zawodnikiem:).

A jednak to BUKS Pruszków przez prawie cały mecz był bliżej zwycięstwa!!!

Najpierw po wyśmienitej wrzutce z rogu bramkę na 1 do 0 dla BUKS strzelił Michał Wójcicki. Dośrodkowywał popularny Domino.

W drugiej połowie Znicz strzelił bramkę na 1 do 1, ale BUKS odpowiedział dwoma bramkami jedną zdobytą po kolejnym dobrze wykonanym , a co ważne zaskakującym rogu oraz kontrataku. Strzelcami bramek byli Filip Figurski i Dominik Andrzejak. BUKS prowadził 3 do 1, ale siły fizyczne i energia były na wyczerpaniu….. Może i by BUKS podjął 3 punkty z boiska, gdyby….w ostatnich minutach podstawowego czasu gry sędzia tego spotkania nie chciał zostać NAJWAŻNIEJSZĄ POSTACIĄ MECZU……………. Dopatrzył się faulu zawodnika BUKS w polu karnym (jak sam mówił po meczu:”fifty fifty , że był faul”:). W efekcie karny dla ZNICZ-a, który na bramkę 2 do 3 zamienił zawodnik ZNICZ-a. By było bardziej emocjonująco i derbowo, mecz został przedłużony, aż…ZNICZ strzelił bramkę na 3 do 3 i jeszcze chwilę czyli jakieś 7 minut. Oj nie chce mówić, że remis w derbach jest niesprawiedliwy, ale BUKS zasłużył w tym meczu na zwycięstwo i to nawet pomimo, że pod koniec meczu BUKS-iarze grali tylko sercem:). Jednak, jak się porówna ilość treningów BUKS-u i ZNICZ-a, to ten remis jest jak zwycięstwo BUKS Pruszków!!!

Gratulacje dla juniorów BUKS Pruszków za wspaniały mecz i wielkie emocje! Na największe uznanie zasługują maturzyści BUKS-u Filip i popularny Termi , którzy wsparli BUKS swoją grą przez pełne 90 minut . Na boisku zdaliście egzamin z odpowiedzialności, życzymy Wam sukcesów i radości po maturze!

BUKS Pruszków – ZNICZ Pruszków 3:3

Bramki: Michał Wójcicki, Filip Figurski, Dominik Andrzejak.

Za tydzień 8 maja o godz 14 BUKS zagra na wyjeździe z Rysiem Laski. Liczymy , że tam BUKS nie będzie grał przeciwko 12 zawodnikom:):):).

Comments are closed.