Budujący sparing młodzieży BUKS rocznika 2002

top feature image

Budujący sparing młodzieży BUKS rocznika 2002

Rozgrywki ligowe coraz bliżej, zatem zaplecze seniorów juniorzy BUKS rocznik 2002 rozegrali drugi sparing, już u siebie. Młodzież zmierzyła się Legionem Warszawa.

Wydarzenia boiskowe były zdeterminowane wąską kadrą BUKS oraz …dłuższym niż na jesieni czasem gry juniorów. Decyzją MZPN od wiosny 2019r. juniorzy mają grać już w pełnym 90 minutowym wymiarze czasu gry, zamiast tak jak było dotychczas 80 minut. Wydaje się , że 10 minut to niewiele, a jednak , to w tych ostatnich minutach najbardziej brakuje sił.

Z różnych przyczyn nasz zespół wystąpił z potężnymi osłabieniami kadrowymi – zarówno w defensywie jak i ofensywie, mając jedynie do gry 12 zawodników. W rezultacie kilku BUKS-iarzy zagrało właściwie po raz pierwszy w podstawowym składzie i w tak dużym wymiarze czasowym, będąc na jesieni jedynie zmiennikami. Sprawdziło się piłkarskie powiedzenie, brak jednego zawodnika , jest szansą dla innego. W dużej części Ci co zagrali w brawach BUKS pokazali , że może umiejętności, możliwości motoryczne nie są idealne, ale nadrabiają to charakterem i chce im się zostawić serce i siły na boisku.

Mimo, że w ostateczności BUKS przegrał 1 do 2, to był to dobry mecz Pruszkowian. W pierwszej połowie, kiedy sił starczało młodzieży BUKS na realizację założonej taktyki, ręce aż się składały do oklasków  dla naszych:). Prowadziliśmy po bramce Michała, który odnalazł się na skrzydle i potrafił celnie uderzyć z dystansu lewą nogą. Brawo! Do tego kilka innych sytuacji w ofensywie, cierpliwość w kolektywnej pracy defensywnej wszystkich zawodników była budująca. Było nieźle i to Wasza zasługa chłopaki!!

 

Dopiero w drugiej połowie , pod koniec meczu rywal zdominował mecz i najpierw wyrównał, a w tych dołożonych przez MZPN minutach strzelił bramkę na 2 do 1.

Dzisiaj było trudno wytrzymać fizycznie, jednakże taki wysiłek z pewnością poprawi wydolność na przyszłość i da efekty w kolejnych meczach.

Dziękuje chłopaki za walkę i pozostawione na boisku zdrowie!

Zagrali: Krzysztof Zalewski, Mateusz Pietrusiak, Kuba Flis, Paweł Cegliński, Szymon Cegliński, Roman Baleja, Filip Nuszkiewicz, Franek Tatar, Michał Łukasik (1 bramka), Dominik Jakubik, Dominik Andrzejak, Wiktror Przygoda.

Comments are closed.