BUKS – Sarmata Warszawa 0 : 3 …czyli falstart na inaugurację

top feature image

BUKS Pruszków grający w B klasie seniorów, w swym pierwszym spotkaniu w sezonie 2018/2019, poległ z odrodzoną Sarmatą Warszawa 0:3. Wynik spotkania, odzwierciedla przebieg meczu w 100%.

Może to śmiesznie brzmi, aczkolwiek realna siła zespołu piłkarskiego na poziomie B klasy nie przejawia się w ilości treningów i historii istnienia, a w sile kadry zespołu , dlatego też obiektywnie można powiedzieć zwyciężył zespół dojrzalszy piłkarsko, potrafiący wykorzystywać nadarzające się okazje i lepiej radzący sobie w defensywie.

Spotkanie było dość wyrównane do pierwszej straconej bramki przez BUKS czyli do około 20 minuty. Zaraz po strzelonej bramce przez Sarmatę , BUKS miał tzw. setkę i szansę na wyrównanie. To była decydująca akcja w meczu. Niestety dla BUKS niewykorzystana co można na filmie zobaczyć.

Od tego momentu rywale z Warszawy poczuli się pewnie i zdominowali grę. Przed przerwą podwyższyli na 2 do 0, a po przerwie …..dalej biegali i grali w piłkę. Po jednej z wielu stworzonych przez siebie sytuacji, Sarmata podwyższyła na 3 do 0.

W drugiej połowie zespół BUKS miał szansę na bramkę honorową, jednak po strzale Marcina słupek pomógł gościom.

Podsumowując: wygrał zespół lepszy na dziś. BUKS po przerwie wakacyjnej ma szybką potrzebę złapania formy. Ważne, że porażka przyszła w pierwszym spotkaniu sezonu i to z przeciwnikiem bardzo silnym . Jest jeszcze czas by przeanalizować porażkę na spokojnie i wprowadzić korekty tak, by drużyna zagrała następne spotkania zdecydowanie lepiej.