BUKS – Teresin 5 : 0, manita powraca na MOS!!

top feature image

BUKS – Teresin 5 : 0, manita powraca na MOS!!

BUKS Pruszków odniosł 1 zwycięstwo na wiosnę w rozgrywkach mazowieckiej B klasy grupa IV. W sobotnim meczu nasza pierwsza drużyna zasłużenie wypunktowała ekipę z Teresina. Dominacja doświadczenia i umiejętności na boisku nie podlegała dyskusji i została udokumentowana pięcioma celnymi trafieniami do siatki rywali.

BUKS rozpoczął grę bardzo agresywnie i dynamicznie . Duża chęć gry, walki i biegania do przodu jak zwykle objawiał nasz kapitan Calik i to właśnie on jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Znakomitym uderzeniem z dystansu zaskoczył bramkarza rywali.

Zawodnicy BUKS-u nie poprzestawali w swych próbach zdobycia kolejnych bramek i do gry włączył się….. debiutujący w naszym zespole Delpi czyli Damian Kordysz. Jak na zawodnika, który prawie 4 lata nie kopnął piłki na dużym boisko to…wejście miał iście smoka:). Przy dwóch stałych fragmentach gry znalazł się tam gdzie piłka miała spaść i podwyższył na 2 i 3 zero. Oby tak dalej, stać Cię na jeszcze więcej. Trener pamięta , że w każdym zespole , w którym grałeś czy w juniorach czy trampkarzach byłeś królem strzelców całych lig. Liczymy , że i w BUKS-ie założysz złotego buta:).

Dalej zawodnicy z Pruszkowa strzelali w drugiej połowie. Dołożyli bramki Baton i ustalił wynik na 5 do 0 lider i kapitan Calik.

Nie byłoby jednak tak efektownego zwycięstwa bez perfekcyjnej , pełnej zaangażowania gry defensywnej. Nasza czwórka obrońców Fabiś, Michał, Termi i kolejny debiutant Maciek oraz zarządzający nimi bramkarz Emil pokazali klasę. Było czytanie gry, szybkość, odpowiednie ustawianie, asekuracja i co ważne efektywność. Drużyna gości pomimo straconych bramek naprawdę mocno się starała by strzelić bramkę przy najmniej honorową. Nie dała jednak rady, bo super robotę wykonali nasi defensorzy i bramkarz.
Za dzisiejszą grę:
BRAWO PANOWIE!
BRAWO DRUŻYNA!!

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 15:30 , na stadionie MOS Pruszków, zamelduje się drużyna Sokół Budki Piaseckie, która będzie kolejnym rywalem BUKS. Jak bardzo przyjemnym rywalem są BUDKI, wiedzą wszyscy, którzy pamiętają worek bramek z poprzedniego sezonu (10:0), z tą właśnie drużyną. Miejmy nadzieję, że i tym razem wyjdzie zwycięsko nasz BUKS. Do boju BUKS!!! Zapraszamy kibiców do wsparcia zespołu z trybun stadionu MOS.
!

Z Teresinem zagrali: Emil Błaszczyk, Mateusz Pietrusiak, Michał Stan (Wojtek Szataniak), Maciek Sachnowski, Damian Fabisiak, Mateusz Call (2 bramki), Mateusz Wojciuk (Rafał Zbiciak), Janek Jankowski, Damian Kordysz (2 bramki), (Dominik Andrzejak), Kacper Kaszuba, Kamil Piotrowski (1 bramka) (Filip Nuszkiewicz).

Comments are closed.