BUKS2002:Bajkowy początek, dopasowana do możliwości gra, lecz końcówka ….z podwórka

top feature image

BUKS2002:Bajkowy początek, dopasowana do możliwości gra, lecz końcówka ….z podwórka

W niedzielę 16 maja 2021 roku juniorzy BUKS Pruszków zmierzyli się na własnym boisku w rewanżowym meczu z Unią Warszawa. Tym razem BUKS-iarze byli prawie w najmocniejszym skłądzie i chcieli bardzo zmazać plamę po klęsce w Warszawie.

Jednocześnie obydwa zespoły znały swoje możliwości , a BUKS swoje braki:). Dlatego też dla trenera BUKS istotne było dopasowanie sposobu gry zawodników z popularnej Budowlanki do umiejętności piłkarskich i motoryczno-koordynacyjnych. Główny nacisk przed meczem postawiony był na taktykę i całkiem inne niż zwyczajowe ustawienie. Celem w defensywie było ograniczenie gościom łatwości wchodzenia w nasze pole karne, zaś w ataku skoncentrowanie się na prostych środkach.

Od pierwszego gwizdka sędziego BUKS cierpiał:) grajac bez piłki, ale niewiele poza stałymi fregmentami gry z tego wynikało .

To co nie udawało się UNII, zespół BUKS zrobił przy swoim stałym fragmencie gry. Wrzutka popularnego Domina zamieniła się w bezpośredni strzał zaskakujący bramkarza gości i …..BUKS wygrywał 1 do 0 z UNIĄ.

Goście zdziwieni , pozwolili zespołowi BUKS na dwa szybkie ataki, w których wystarczyło Dominikowi tylko przyłożyć równo nogę do wrzutki z boku by były kolejne bramki, lecz zabrakło celnych strzałów.

Jeszcze w pierwszej połowie UNIA Warszawa wyrównała , strzelając gola po rogu.

W drugiej połowie BUKS znów wyszedł na prowadzenie , a bramkę strzelilismy po kolejnym stałym fragmencie gry. Wrzutka Domina i świetnie na piłkę wyszedł popularny Fir strzelając bramkę nogą z półwoleja.

Było pięknie , ciężko było uwierzyć….ale niestety to tyle co dobrego można było powiedzieć o grze zespołu BUKS. Oczywiście można uprościć sprawę i powiedzieć, bo sędzia gwizdnął dwa karne przeciwko BUKS i wyrzucił z boiska 2 zawodników BUKS. To tylko wynik, a sędzia też człowiek i nie ważne czy popełnił błąd dyktując kanego czy źle zagrał obrońca faulując gracza UNII…..Znaczenie ma, że złość nic konstruktywnego nie przynosi . Warto zwrócić uwagę , że panować nad emocjami (słownie i w czynach) trzeba zarówno jak się wygrywa, jak i przegrywa. Młodość , bycie w grupie z kolegami, nie może zahamować myślenia…… BUKS grając bez wyrzyconego z boiska bramkarza oraz napastnika, przegrał ostatecznie 2 do 5.

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :