BUKS2011 na Turnieju Wyżyn Deyna Cup w Warszawie

top feature image

BUKS2011 na Turnieju Wyżyn Deyna Cup w Warszawie

W dniu 25 września BUKS rocznik 2011 wziął udział w Turnieju Wyżyn Deyna Cup w Warszawie.

W  turnieju uczestniczyło sześć drużyn. Wszystkie zespoły rozegrały po pięć spotkań, grając każdy z każdym.

Z punktu widzenia BUKS turniej bardzo udany, pełen nauki piłkarskiej dla młodego zespołu z Pruszkowa.

Mimo , że początek turnieju  był trudny, to już w kolejnych meczach zespół BUKS  się rozkręcał. Było widać ,że toczą równorzędną walkę z przeciwnikami. Dobra gra z tyłu, pozwalała otwierać grę ofensywną. Były zwycięstwa i bramkowy remis. W ostatnim meczu, BUKS-iarze wyraźnie już zmęczeni natłokiem meczów i dłuższą przerwą pomiędzy meczami, zobaczyli w meczu z Varsovią (najlepszy zespół turnieju)….. jak powinno się grać i do czego dążyć.

Na koniec turnieju  malutki niedosyt, bo BUKS pokonał trzeci zespół turnieju Legia Soccer Schools, ale jednak w całym turnieju zajął miejsce tuż za podium.

Ogólnie podsumowując grę BUKS , widać że drużyna zaczyna łapać pomysł i sposób gry jaki pragnie wyuczyć nowy trener zespołu. Jeszcze nie wszyscy się dopasowali do gry, ale będą kolejne gry, turnieje i przy pracy wszystkich możliwy dalszy progres drużyny BUKS.

Indywidualnie nie ma potrzeby wyróżniać, bo każdy klocek układanki jest w drużynie tak samo ważny.

Cieszy rozwój drużyny. Chłopcy dorastają nie tylko fizycznie, ale i piłkarsko.

Widać coraz większą pewność siebie, umiejętności indywidualne i zespołu, jakość w grze. A kolejne kroki osiągniemy tylko poprzez jak najczęstszą, regularną grę z dobrymi rywalami , a przede wszystkim przy obecności wszystkich wybranych przez trenera zawodników.  

Chciałem podziękować organizatorom turnieju za zaproszenie i stworzenie miłej przyjaznej atmosfery ,która pozwalała młodym BUKS-iarzom uwierzyć i zobaczyć, że też mogą i umieją.

Comments are closed.