Charakter BUKS-u daje zwycięstwo z Żyrardowianką II

top feature image

Charakter BUKS-u daje zwycięstwo z Żyrardowianką II

Gdyby mnie trenera ktoś zapytał o mecz BUKS – Żyrardowianka II powiedziałbym 🙂 :

Cieszę się z tego, że młody zespół BUKS-u pokazał wreszcie w tych zawodach swój charakter i wolę walki.

Nie daliśmy się złamać, przegrać mentalnie mimo, że prawie cały mecz graliśmy w 10 na 11. Od 23 minuty graliśmy o jednego zawodnika mniej (po nie słusznie pokazanej czerwonej kartce dla naszego bramkarza Emila – co można zobaczyć wyraźnie na filmie).

Do tego umieliśmy jako zespół podnieść się po straconej bramce i wyszarpać zwycięstwo, po fantastycznych kontratakach.

Takie mecze budują i pokazują charakter drużyny. Wszyscy widzieliśmy, że ciężko nam się grało, rywal nie pozwalał na zbyt wiele, korzystając z przewagi liczbowej na boisku grając wysokim pressingiem .

To, w jaki sposób piłkarze z Pruszkowa bronili, ile ambicji dawali z siebie, jakie wślizgi zrobili, naprawdę napawa optymizmem. Ta drużyna potrafi grać w piłkę i jest jeszcze dużo potencjału piłkarskiego, który jak na razie jedynie chwilami się objawia. Ponadto, mamy w zespole rywalizację, która sprzyja rozwojowi. Debiutujący w zespole Filip bronił na prawej stronie tak, że wybił z głowy przeciwnikom atakowanie tą stroną boiska. Drugi debiutant Konrad techniką użytkową był jak to mówią „z innej ligi”. Wchodzący dziś na boisko rezerwowi zawodnicy Ladzia, Tomek, Baton albo zdobywali bramki albo uczestniczyli aktywnie w ich zdobywaniu. A do tego przecież jest jeszcze kilku zawodników filarów drużyny , którzy akurat dziś nie mogli , ale przecież są i będą grać, bo chcą tutaj grać!!!

Uważam, że może nie od razu, ale z miesiąca na miesiąc  będziemy coraz lepszą drużyną i budowali swoją wartość jako BUKS:).
Najważniejsze jest jednak, że po trudnym meczu zeszliśmy z boiska jako zwycięzcy!!! Dziś również pokazaliśmy kibicom, że warto nas wspierać bo nudy u nas nie ma :). Zapraszamy chętnych i żądnych emocji kibiców BUKS-u do przejażdżki za tydzień w sobotę o 11 na mecz z zajmującym pierwsze miejsce Tajfunem Brochów. Oni są jedynie o 16 punktów wyżej przed nami….

Zagrali:

Emil Błaszczyk (Zbyszek Rakowski), Mateusz Call, Michał Stan, Filip Przybysz, Kuba Jankiewicz, Rafał Deczewski (1 bramka), Kamil Besiński (Kamil Piotrowski), Konrad Górski (Krzysztof Górski), Sebastian Chodycz (Tomek Wroński), Sławek Kuropatwa, Damian Fabisiak (Mateusz  Lada – 1 bramka).

Na zakończenie „wisienka na torcie” – bramki BUKS-u z Żyrardowianką.

Comments are closed.

Post navigation