Ciężka przeprawa seniorów BUKS-u w sparingu z Targówkiem

top feature image

Ciężka przeprawa seniorów BUKS-u w sparingu z Targówkiem

W drugim meczu kontrolnym na wiosnę seniorzy BUKS zmierzyli się z wiceliderem B klasy grupy III GKP Targówek. Goście, przybyli do Pruszkowa z mocnym postanowieniem „zmiażdżenia” naszej drużyny i podbudowania swojego ego przed ligą. Drużyna BUKS chciała podtrzymać dobrą grę zespołową z poprzedniego tygodnia.

 

Pierwsza połowa rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem, spowodowanym perturbacjami z dojechaniem sędziego na mecz. Od początku tej części gry, dało się zauważyć, że goście to zespół silny zarówno fizycznie jak i ograny, doświadczony, dobrze operujący piłką. BUKS dysponujący w tym meczu okrojoną kadrą zespołu oddał przeciwnikowi piłkę, ale całkiem efektywnie grał w obronie na własnej połowie. Jednocześnie przy nadarzających się warunkach BUKS wyprowadzał szybkie ataki.

Były co najmniej dwie 100% sytuacje dla BUKS – jedną miał nasz napastnik Damian, a drugą wracający do zespołu skrzydłowy Kuba Jankiewicz. By powiedzieć jak blisko było bramki dla BUKS, warto wspomnieć, że z metra udało się jednemu strzelić w słupek zamiast do pustej już bramki:). Widać, że bez kilku treningów i wysiłku różne cuda mogą się zdarzyć…..

Na nasze nieszczęście goście w tej części meczu po serii błędów naszej defensywy strzelili jedną bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się bez opóźnień. Po zmianie stron, to goście znowu „przycisnęli”, tak jakby chcieli już w pierwszych minutach rozstrzygnąć wynik spotkania na swoją korzyść. Drużyna BUKS znów stawiła jednak odpór atakom Targówka solidną grą w obronie, zaś w ofensywie grą z kontry. Scenariusz gry z kontry odpowiadał nam bardzo i znów były dwie szanse tzw. 100% . Jedną nasz napastnik Damian w piękny sposób wykorzystał , drugą niestety nie…….

 

Gościom w drugiej połowie meczu udało się dwa razy złamać nasza defensywę. W efekcie skończyło się 1 do 3 dla Targówka.

 

Mecz zdecydowanie mógł się podobać, była w nim walka, szybkie akcje i sytuacje bramkowe, oraz co istotne zorganizowana gra naszej drużyny dopasowana do potencjału. Tym razem zwycięstwa to nie dało, ale jest konsekwencja od początku do końca w realizacji taktyki. Z całą obiektywnością można powiedzieć, że w stosunku do jesieni jest „światełko w tunelu” w defensywie. Ona po prostu funkcjonuje, nikt nie jest z niej zwolniony i każdy rozumie , że od tego się zaczyna……….

 

Mając na względzie problemy z budowaniem składu przed sezonem, konia z rzędem temu, który stawiał by na to, iż nasza drużyna będzie w stanie postawić się tak mocnemu zespołowi. Ale jak widać można i chwała zawodnikom, którym się chce. Nie liczy się ilość, a jakość i chęci!!! Chociaż oczywiście z chęcią zapraszamy Nowych chętnych do trenowania!!! i grania w BUKS-ie:).

 

Za tydzień, w niedzielę, drużynę BUKS czeka ostatni sparing przed ligą . Spotkanie z GKS Dąbrówką rozpocznie się o godzinie 11:30 na naszym obiekcie. Wszystkich kibiców BUKS, zachęcamy do kibicowania . Do zobaczenia na trybunach !!!

Skład: Zbyszek Rakowski, Mateusz Pietrusiak, Mateusz Call, Krzysztof Protasiuk (Sławek Kuropatwa), Kamil Popławski (Arek Pawłowski), Mateusz Wojciuk, Damian Kordysz, Damian Fabisiak, Kuba Jankiewicz, Adrian Polkowski.

 

Comments are closed.

Post navigation