Debiut BUKS-u Pruszków na piątkę!!

top feature image

Debiut BUKS-u Pruszków na piątkę!!

BUKS Pruszków w minioną niedzielę rozpoczął ligowe zmagania w rozgrywkach B klasy prowadzonych przez MZPN.

Miejsce: Stadion MOS Pruszków

Czas: niedziela 27 sierpnia 2017 godz. 17:00

Mecz w rozgrywkach B klasy, IV grupa Warszawa.

Stało się to, na co tak bardzo czekali kibice futbolu w Pruszkowie. BUKS Pruszków w minioną niedzielę rozpoczął ligowe zmagania w rozgrywkach B klasy prowadzonych przez MZPN. Zespół, zbudowany w głównej mierze w oparciu o ludzi mających przede wszystkim ogromne chęci do gry w piłkę, zadebiutował udanie pokonując rezerwy Teresina 5:3.

Od początku meczu BUKS przejął inicjatywę na boisku i prowadził grę. Wynik otworzył i jednocześnie zapisał się w historii klubu, jako zdobywca pierwszej ligowej bramki Sebastian Chodycz.

Po zdobyciu gola zespół BUKS-u dalej kontynuował swoją grę. Pozwoliła ona na zdobycie kolejnych bramek. Najpierw Sebastian podwyższył na 2 do 0, a trzecią bramkę z lekką pomocą obrońcy gości zdobył kapitan zespołu – Mateusz Lada. Czwartą bramkę strzelił Miłosz Nosal. Dopiero przy wyniku 4 do 0, dla zespołu z Pruszkowa goście „odgryźli się” i pod koniec pierwszej połowy, po dość dużym zamieszaniu w polu karnym, strzelili bramkę na 1 do 4.

W drugiej połowie goście pokazali swoje umiejętności piłkarskie i korzystając z lekkiego rozprężenia w zespole gospodarzy, spowodowanego zapewne zmęczeniem oraz mniejszą koncentracją zmienników, strzelili jeszcze dwie bramki, w tym jedną z karnego.

Gracze BUKS-u nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Dość nerwową sytuację na boisku uspokoił piękną bramką z dystansu na 5 do 3 Damian Jałowiecki.

Debiut w rozgrywkach ligowych zespół BUKS Pruszków zaczął od zwycięstwa, jednakże to nie wygrana jest najważniejsza. Liczy się sam fakt powstania klubu – stworzenia miejsca do rozwijania pasji dla wszystkich tych ludzi, którzy chcą pograć amatorsko w piłkę nożną na pełnowymiarowym boisku. Barwy drużyny BUKS Pruszków reprezentują bowiem zarówno zawodnicy mający doświadczenie w grze w okolicznych klubach, jak również ludzie młodzi, którzy uczyli się grać w piłkę na pruszkowskich boiskach i podwórkach, a do profesjonalnej piłki z różnych powodów się nie dostali. BUKS łączy poprzez piłkę jednych i drugich, mieszkańców Pruszkowa i całego regionu.

Wszystkich kibiców, gorąco zachęcamy do przybycia na stadion MOS Pruszków i kibicowania drużynie w kolejnych meczach. Do zobaczenia !!!

Skład BUKS-u Pruszków: Besiński Kamil (Mateusz Wójciuk), Biliński Kamil (Kamil Piotrowski), Budzaj Damian, Chodycz Sebastian (Żak Damian), Czebatul Patryk (Paweł Rzosiński), Deczewski Patryk (Damian Jalowiecki), Fabisiak Damian, Jakubowski Adrian, Kuropatwa Sławomir, Lada Mateusz (Adran Kęska), Nosal Miłosz (Barański Jakub). Trener Dariusz Zieliński

Comments are closed.

Post navigation

  Next Post :