Doświadczenie wzięło górę nad młodością

top feature image

Doświadczenie wzięło górę nad młodością

Miało być inaczej niż ostatnio, skończyło się tak jak zawsze. Po raz trzeci w ciągu roku (licząc dwa mecze ligowe i sparing) Orion Cegłów pokonał BUKS Pruszków. Tym razem po walce , jednak efekt ten sam czyli zawodnicy BUKS-u zeszli z boiska pokonani. Wynik 2 do 3 dla Orionu Cegłów.

O porażce zespołu z Pruszkowa zadecydowała pierwsza połowa, a właściwie pierwsze 25 minut w czasie, których goście strzelili 3 bramki. Zawodnicy z Cegłowa od początku meczu mieli plan na mecz, czyli długie piłki do napastnika lub skrzydłowego. Może nie było to piękne, ale skuteczne. Dodatkowo każdy róg gości był świetnie bity tzn. cięta ostra piłka. Niestety w pierwszej połowie zawodnicy BUKS-u bardzo ciężko sobie radzili z takim sposobem gry.

W pierwszej połowie BUKS odpowiedział jedną bramką Damiana. W drugiej połowie zespół z Pruszkowa szybko złapał kontakt z gośćmi, a autorem bramki znów był Damian. Niestety BUKS nie znalazł sposobu na zdobycie trzeciej bramki. Były okazje, choć chyba było ich znacznie za mało. Za szybko chcieliśmy przejść pod bramkę, za mało rozdzielana była piłka. Do tego nie testowaliśmy umiejętności bramkarza gości strzałami z dystansu.
Można było być wściekłym po tym spotkaniu. Wręcz niektórzy mówili „przegraliśmy frajersko ten mecz”. Żal przede wszystkich ostatnich 20 minut. Wtedy powinniśmy grać z ambicją, ciągiem na bramkę, grą kombinacyjną, my za to szukaliśmy najprostszych rozwiązań czyli wrzutek. Może to panika, może nerwy, a z pewnością brak ogrania młodych zawodników BUKS-u, którzy biorąc pod uwagę wiek …. mogliby być dziećmi zawodników gości -no może prawie:). Trzeba zatem być uczciwym , że jeszcze doświadczenie górą.
Szkoda, jednak zawsze trzeba widzieć pozytywy:). Odblokował się napastnik Damian, zatem może i skrzydłowi poczują wenę do strzelania bramek. Oby….
Szansę na rehabilitację i odbicie się od dna, pruszkowiacy mieć będą za tydzień w niedzielę z Ralaxem Radziwiłłów na wyjeździe. Początek spotkania 6.05 o godzinie 14.

Zagrali: Zbyszek Rakowski (Adrian Jakubowski), Patryk Jaworski (Kamil Piotrowski), Mateusz Call, Adam Kantaev, Filip Przybysz (Wojtek Czaplarski), Marcin Kozaczuk (Krzysztof Protasiuk), Michał Stan (Sebastian Chodycz), Kamil Besiński (Konrad Górski), Mateusz Lada, Damian Fabisiak (2 bramki), Rafał Deczewski (Mateusz Wojciuk).

Comments are closed.