Gratulacje dla zawodników pomimo porażki

top feature image

Gratulacje dla zawodników pomimo porażki

W 11 kolejce jesiennej zespół BUKS-u zmierzył się na wyjeździe z Orionem Cegłów.

Rywal to doświadczony zespół tej klasy rozgrywek, słynący z ……bardzo ostrej gry fizycznej, w szczególności na własnym boisku. Z racji tej „sławy” młody zespół z Pruszkowa miał pewne obawy, co przełożyło się na uszczuploną kadrę zespołu na mecz, jednakże nie było to decydujące na wynik meczu. Orion wygrał z BUKS-em 5 do 2 przy czym do przerwy prowadził 5 do 0. Jednak to nie wynik był przytłaczający, a błędy indywidualne jakie przytrafiły się naszemu bramkarzowi Adrianowi. Ciężko to pisać, ale na 5 bramek 4 były prezentami dla gospodarzy. W tym temacie najlepiej powiedzieć błąd pierwszy spowodował ciśnienie i kolejne błędy. Na szczęście po przerwie wrócił stary ale jary bramkarz Adrian i pokonał własne słabości. W drugiej połowie nie puścił żadnej bramki.

Jeśli chodzi o grę zawodników BUKS-u z pola, to zacząć trzeba , że dość mocno przemeblowany zespół opierający się o zawodników dotychczas mniej grających pokazał ambicję, determinację i długimi fragmentami gry całkiem niezłą grą. To nie był jednostronny mecz, wręcz przeciwnie drugą połowę meczu zespół BUKS-u całkiem zasłużenie wygrał 2 do 0 – obydwie bramki zdobył kapitan Ladzia – i miał jeszcze kilka świetnych sytuacji pod bramką Orionu. Widać było, że pomimo przegrywania zespół grał co raz lepiej i tworzył się team spirit na boisku. Każdy biegał, walczył na prawie każdym metrze boiska i aż miło było patrzeć jak chłopaki z BUKS-u pokazują charakter angażując się w grę. Brak tzw. zera z tyłu nie pozwoliło zespołowi z Pruszkowa wywieźć jakichkolwiek punktów z Cegłowa, ale dzięki lepszej niż w poprzednim meczu grze w ofensywie było zadowolenie i satysfakcja. O to właśnie chodzi, aby dawało to radość i nawet gorycz porażki łatwiej jest przełknąć.

Potrzeba czasu by zbilansować zespół i skomponować kadrę chcącą się zmęczyć i walczącą o wyższe cele. Ważne jednak, że są symptomy, iż jakość zespołu BUKS-u się poprawia.

Gratulację za postawę !!! Głowy do góry, dziś pokazaliście że może być lepiej.

Zagrali: A. Jakubowski, M. Stan. A. Sarnacki, S. Kuropatwa, K. Protasiuk, K. Jankiewicz, M. Lada, K. Besiński, S. Chodycz, K. Piotrkowski (D. Ślusarczyk), K. Barański.

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :