Jedna połowa to za mało

top feature image

W 9 kolejce B klasy zespół BUKS-u zmierzył się na wyjeździe z liderem i faworytem do awansu Józefowianką Józefów. Mecz odbył się na naturalnym boisku w Płochocinie.

To było spotkanie z determinacją, walką i sportową złością. Niestety większość tych atutów było po stronie gospodarzy czyli Józefowianki.

W pierwszej połowie zespół z Pruszkowa starał się i jak to mówią nie odstawiać nóg. Dzięki walce, koncentracji, BUKS po pierwszej połowie przegrywał, ale jedynie 1:0. Było to z pewnością dość duże osiągnięcie dopiero co ogrywającego się i nie w pełni kadrowo pełnego zespołu z Pruszkowa.

W przerwie trener i zawodnicy zwracali uwagę by z początkiem drugiej połowy nie stracić szybko gola. Niestety gadanie , a granie to nie to samo i rywal po 3 minutach 2 połowy prowadził już 3 do 0. Najpierw brak zdecydowania zawodników BUKS-u przy wybiciu piłki z własnego pola karnego co skutkowało bramką, a następnie karny za zagranie ręką i kolejna bramka dla Józefowianki. Zawodnikom BUKS-u te ciosy podcięły skrzydła i delikatnie powiedziawszy przestali grać w piłkę, ograniczając się jedynie do prostych środków oddalających piłkę od własnego pola karnego. Jednak Józefowianka dalej miała chęci do strzelania bramek i nie czuła już presji . Grała na luzie strzelając kolejne trzy bramki.

Honorową bramkę dla BUKS strzelił Bilu z karnego po faulu na Ladzi. Wynik 6 do 1 boli, ale niech będzie to lekcja dla zespołu BUKS jak powinno się być z determinowanym do zwyciężania. Zespół Józefowianki to dobitnie pokazał .

Drużynie gospodarzy dziękujemy za spotkanie i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek.

Zagrali: K. Bąk, M. Call. S. Kuropatwa ( K. Jaciubek, ), P. Rzosiński (M. Stan), D. Budzaj, K. Jankiewicz, K. Besiński, K. Biliński, S. Chodycz, M. Lada, M. Nosal (K. Zyśk).