Jest lepiej, ale ….jeszcze nie ten poziom

top feature image

Jest lepiej, ale ….jeszcze nie ten poziom

W niedzielne popołudnie, seniorzy BUKS Pruszków rozegrali grę kontrolną z zespołem A klasy Wrzosem Międzyborów.

Była to okazja do sprawdzenia się na tle dobrze poukładanego zespołu z wyższej ligi. Wcześniejsze wygrane BUKS-u w sparingach mogły u niektórych zrobić wrażenie, że już, już jest tak dobrze, że można odpuścić walkę o dalszy postęp. Na szczęście:) rywal z Międzyborowa ostudził gorące głowy BUKS-u i zespół z Pruszkowa zszedł z boiska pokonany.

Nie była to przegrana , której należałoby się wstydzić, jako że Wrzos wygrał 3 do 1 , jednak …. wydaje się , biorąc w szczególności  pod uwagę ambicje zespołu z Pruszkowa, iż jeszcze ……trzeba potrenować, by w szczególności poprawić grę w rozegraniu piłki .  Z zespołami, które są ułożone w defensywie, potrafią przesuwać w kierunku piłki całym zespołem, mogą nie wystarczyć indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników oraz ambicja, wola walki. Tym bardziej, jeśli te umiejętności nie są wybijające na tle B klasy, nie mówiąc już o porównaniu do wyższego poziomu. Niestety dzisiaj w składzie BUKS-u m.in. ze względu na nieobecność podstawowych graczy, zdecydowanie w większym wymiarze czasowym grało kilku mniej ogranych zawodników, w tym trzech całkiem testowanych zawodników.

Oczywiście cieszy zainteresowanie BUKS-em w Pruszkowie, tym bardziej jeśli nowi zawodnicy mogą podwyższyć poziom drużyny, a tak może być grając z Filipem . Ten niepozorny defensor, pokazał umiejętnościami piłkarskimi i przygotowaniem motorycznym, ile wnosi aktywny szybki boczny obrońca. Witamy w zespole!!! BUKS będzie miał z Ciebie duży pożytek:).

Podsumowując mecz: bierzemy się do pracy, jeszcze dużo przed zespołem by wnieść się na wyższy poziom!!!!!!

Kolejny mecz na etapie przygotowań do rundy wiosennej już w kolejną niedzielę z Walką Kosów. Zapraszamy do pokibicowania.

Zagrali: Emil, Daniel, Mateusz C, Marcin, Michał, Kamil, Mateusz W, Mateusz L, Kuba Barański (bramka), Sebastian, Patryk, Kamil P, Wojtek, Krzysiek, Sławek, testowany 1, testowany 2, testowany 3-Filip.

Comments are closed.