Jeszcze Teresin za mocny!!!

top feature image

Jeszcze Teresin za mocny!!!

Młodzież BUKS-u rocznik 2002 po raz kolejny dostała lekcje skuteczności gry w piłkę nożną. Korepetycji udzielili zawodnicy z Teresina. Co prawda chłopaki z Pruszkowa walczyli i nawet strzelili bramkę, jednak przeciwnicy strzelili pięć bramek.

Już po 16 minutach po trzech błędach indywidualnych zawodników z Pruszkowa , gospodarze prowadzili trzema bramkami. Dopiero wtedy BUKS zaczął operować piłką i dzięki temu zagrażać bramce Teresina. Tak naprawdę powinniśmy strzelić bramkę wykorzystując rzut rożny, jednak strzał głową Arka minął bramkę. W kolejnej sytuacji Filip jak w slalomie minął kilku rywali przed bramką rywali i dograł w pole karne do Szymona , lecz ten strzelił panu Bogu w okno:).

Widać było w tym fragmencie gry, że pewna poprawa w grze BUKS-u, w szczególności w stosunku do tego co było zaledwie tydzień temu w meczu ligowym , nastąpiła. Jak to mówią coś tam pruszkowiacy grali, lecz brakowało jakości pod bramką gospodarzy. Było widać , że Teresin spasował i nie walczył o kolejne bramki, ale chłopaki z BUKS-u nie mają jeszcze takiej kultury gry by tą sytuacje wykorzystać.

W drugiej połowie Mateusz po asyście Franka strzelił bramkę honorową. Gospodarze odpowiedzieli dwiema bramkami , w tym ostatnią piątą tuż przed końcem meczu. Szkoda tylko , że olbrzymi udział przy niej miał nasz stoper , który można powiedzieć zaliczył asystę przy tej bramce:). Również i w tym wypadku błąd naszego zawodnika wynikał z braku spokoju, błędnej decyzji a nie jakiś totalnych braków umiejętności.

Po raz kolejny przeciwnik był lepszy, jednak widać światełko w tunelu. Trzeba dalej pracować i ogrywać się, być cierpliwym a piłka i nam przyniesie radość.

Zagrali: Krzysztof Zalewski, Max Koc, Kuba Murza, Kuba Konopko (Szymon Cegliński), Franek Tatar (Remek Polak) , Czarek Matusiak, Filip Nuszkiewicz , Mateusz Szymański (1 bramka), Arek Łuczak ( Dominik Jakubik),Kacper Marciniak.

Comments are closed.