Juniorzy BUKS : Fatalne błędy indywidualne zadecydowały o przegranej z Pogonią Grodzisk Maz.

top feature image

Juniorzy BUKS : Fatalne błędy indywidualne zadecydowały o przegranej z Pogonią Grodzisk Maz.

W niedzielny poranek 18.10.2020 r. mocno zdekompletowany skład młodzieży BUKS Pruszków rozegrał mecz wyjazdowy z Pogonią Grodzisk Mazowiecką.

W związku z chorobami lub lękami przed wirusem, w każdej formacji BUKS brakowało do gry przynajmniej jednego podstawowego zawodnika . Dlatego też priorytetem w meczu nie był sam wynik, a nauka kilku zawodników zachowań na nowych pozycjach. Można powiedzieć , że nastąpiło przebranżowienie niektórych zawodników na inne pozycje :). I tak nasz skrzydłowy Ludwik w meczu był bocznym obrońcą, a nawet stoperem. Roman po raz kolejny po dłuższej przerwie wchodził w buty stopera. Rezerwowy bramkarz Budzik pełnił rolę podstawowego zawodnika. Ofensywny pomocnik Fir wziął na siebie zdobywanie goli za nieobecnego Adriana. Dodatkowo w meczu debiutował Paweł Janek na pozycji skrzydłowego/napastnika.

Pomimo tak mocnych zmian, gra BUKS się w miarę kleiła jeśli chodzi o środek pola, ale niestety pojawiły się błędy indywidualne w defensywie (Roman, Ludwik, Budzik). Błędy szkolne, sztubackie, które dawały prezenty w postaci bramek dla gospodarzy. To nie tak , że ma się pretensję o popełnione błędy, bo gracze ofensywni też błędnie podejmowali decyzje i nie pokazali się z najlepszej strony. BUKS w tym meczu pierwszy raz w tej rundzie bramki nie strzelił.

Bardziej istotne jest, że błędy zdarzające się po raz kolejny, w kolejnym meczu, trzeba w sposób systemowy eliminować, pracować by nie zdarzały się w kolejnych meczach. Nie tylko chodzi o bycie na treningu i poprawę formy sportowej, ale również o chęci pracy nad swoimi słabymi elementami. Trener choćby nie wiem jak krzyczał , albo wymyślał nowe ciekawe, motywujące ćwiczenia na treningach, nie zmusi nikogo do używania w meczu swojej słabszej nogi, nie napluje na rękawice bramkarza by łapał piłki , nie wceluje w piłkę za zawodnika…………….To musi zrobić zawodnik każdy sam

🙂
🙂

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3 – 0 BUKS Pruszków

Comments are closed.