Kolejna lekcja dla rocznika 2002 w sparingu z TUR Jaktorów

top feature image

Kolejna lekcja dla rocznika 2002 w sparingu z TUR Jaktorów

W niedzielę 11 lutego młodzież z BUKS-u  zagrała 4 mecz przygotowawczy do startu w lidze.

Tym razem do Pruszkowa został zaproszony zespół z Jaktorowa. Nasz zespół jako, że jest na etapie powstawania, znów miał w składzie nowych zawodników i to aż pięciu. Cieszy, że jest zainteresowanie i chęć pogrania w składzie BUKS-u. Oczywiście poziom sportowy chłopaków grających po raz pierwszy jest różny w zależności od doświadczenia i ogrania. Wkomponowanie w drużynę wymaga czasu i prób. Dlatego też nie dziwi, że w dzisiejszym sparingu  najważniejszym celem…. było potrenowanie na dużym boisku  i złapanie pewnych przyzwyczajeń boiskowych. Braki w treningu u części zawodników, którzy mieli ostatnio dłuższą przerwę w piłce, były w szczególności widoczne w drugiej połowie meczu. W pierwszej części spotkania, szczerze można powiedzieć że był to całkiem niezły mecz w wykonaniu BUKS-u. Gracze z Pruszkowa wypracowali sobie dużą liczbę rzutów rożnych, które prawie zawsze kończyli uderzeniami głową. Brakowało celności, ale miło było patrzeć na w większości dobrze wykonywane rogi przez Dominika i strzały głową nowego zawodnika Kuby. Można w ogóle być podbudowanym niezłą grą Kuby na środku obrony, uzupełniając się świetnie z robiącym postępy Maxem. Jak to mówią znający się na piłce, budowę drużyny najlepiej zacząć od dobrych stoperów, dlatego też efektywna gra stoperów BUKS-u to największy plus i nadzieja na przyszłość.

W drugiej połowie meczu braki w przygotowaniu motorycznym zawodników z Pruszkowa dały się we znaki i  BUKS stracił 3 bramki. Nie ma co jednak robić z tego tragedii , lepiej zauważyć pozytywy a tych było kilka. Po pierwsze zawodnicy grający już kolejny sparing rozumieją co się od nich wymaga na określonych pozycjach i z grubsza dobrze wykonują swoje zadania. Po drugie był to pierwszy mecz , w którym zespół nie stracił bramki po stałym fragmencie gry, czyli zaczyna funkcjonować obrona blisko swojej bramki. Po trzecie jest kreowana spora liczba sytuacji podbramkowych w szczególności ze skrzydła.

Niestety są też w dalszym ciągu powtarzające się problemy jak odpowiedzialność za swoją grę – nie kiwać w obszarach boiskowych, które przy stracie piłki mogą przyczynić się do bardzo groźnych sytuacji dla przeciwników oraz wytrzymałość – czyli umiejętność takiego gospodarowania siłami by starczało na w każdej chwili konieczny szybki powrót pod bramkę i grę obronną.

Podsumowując: robimy postępy, zbieramy cenne doświadczenie meczowe – tym razem po niezłej pierwszej połowie przegrana z TUR-em Jaktorów 0 do 3; gramy a nie jedynie trenujemy czy oglądamy mecze innych; jest skład choć dalej jesteśmy otwarci na nowych chętnych  do zespołu. Zapraszamy tych z doświadczeniem piłkarskim a nawet bez, ale z chęciami, do spróbowania sił i pogrania w BUKS-ie Pruszków.

Zagrali: Krzysiek Zalewski, Filip Nuszkiewicz, Szymon Cegliński, Paweł Cegliński, Kacper Piorunowski, Franciszek Tatar, Dominik Andrzejak, Remek Polak, Grzegorz Ostrowski, Max Koc, Michał Łukasik, Kuba Murza, Dominik Jakubik, Kacper Marciniak.

Comments are closed.