Minimalna porażka juniorów BUKS z MILAN-em z Milanówka

top feature image

Minimalna porażka juniorów BUKS z MILAN-em z Milanówka

Pomimo porażki 0 do 1 z MILAN-em Milanówek, można być zadowolonym z postawy juniorów BUKS. W pierwszej połowie BUKS-iarze długo utrzymywali się przy piłce , budowali akcje od własnej bramki, wielopodaniowe , z wykorzystaniem skrzydeł.

Defensywa zespołu z Pruszkowa oparta o doświadczonych z piłki seniorskiej Termiego i Romana bezproblemowo radziła sobie z atakami rywali, a dodatkowo potrafiła regulować tempo gry, kierunki rozgrywania akcji.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Ponton , jednak jego strzał z bliska był za mało precyzyjny i mocny.
Bardzo dużo dawał (ale tylko w pierwszej części gry) kapitan Pitbull, który napędzał ataki BUKS po skrzydle, wielokrotnie wygrywając pojedynki 1 na 1.

W drugą połowę BUKS musiał wejść ze zmianami w linii obrony – Roman pozostał na ławie by dać z siebie maxa w meczu seniorów, Remek zgłosił kontuzję – co natychmiast odbiło się na pewności i jakości gry zespołu z Pruszkowa.

Jednocześnie z przodu zespołowi BUKS zabrakło sił i jakości, szczególnie w działaniach indywidualnych. Jedyna dla BUKS godna odnotowania sytuacja pod bramką MILAN-u, była efektem zespołowego pressingu na obrońcach i bramkarzu MILAN-u w efekcie czego Szymon dostał prezent blisko bramki, jednak nie zdecydował się na kończenie szybkim strzałem z dystansu.

Milan w drugiej połowie więcej atakował, głównie skrzydłami, jednak bramkę strzelił po dobrze zrealizowanej kontrze. Szkoda, bo wystarczyło BUKS-iarzom lepiej się ustawić, asekurować wzajemnie, przewidywać co może się stać i nie pozwolić na pojedynek szybkościowy 1 na 1 z naszym obrońcą.

Ogólnie był to dobry mecz juniorów BUKS, którzy pokazali wreszcie , że potrafią grać w piłkę a nie tylko walczyć. I o to właśnie chodzi o rozwój. Dziś był to kolejny krok na przód.

Zagrali w barwach BUKS:

Krzysztof Zalewski, Mateusz Pietrusiak, Roman Baleja (Krzysiek Tokarski), Remek Polak (Paweł Cegliński), Kacper Ludwisiak, Filip Figurski, Dominik Jakubik, Szymon Cegliński, Michał Łukasik (Jakub Konopko), Filip Nuszkiewicz, Maciek Borkowski.

Comments are closed.