Nie od razu Rzym zbudowano

top feature image

Nie od razu Rzym zbudowano

W kolejnym sparingu BUKS-u nasz zespół zmierzył się z Orionem Cegłów. Mecz odbył się na boisku w Cegłowie.

Przeciwnik to mocny średniak z B klasy seniorów. To, że rywal jest typowym zespołem z ligi, w której BUKS planuje zadebiutować od nowego sezonu piłkarskiego, dało się zauważyć od początku meczu. Gospodarze górowali nad naszym zespołem tężyzną fizyczną oraz doświadczeniem boiskowym, wynikłym z wielu lat gry w piłkę seniorską. Do tego jak to zwykle bywa na tym poziomie rozgrywek ławka gospodarzy rosła w trakcie meczu.

Z punktu widzenia sportowego mecz BUKS-u z Orionem Cegłów był również typowym spotkaniem B-klasy czyli „wysoki poziom piłki”, dla mniej wtajemniczonych większość akcji rozpoczynało się długą piłką i kończyła walką fizyczną. W tego typu sposobie gry ci lżejsi – a do tych należą młodzi zawodnicy BUKS-u – najczęściej schodzą z boiska poobijani i niestety pokonani. Tak było i w tym przypadku. Orion wygrał z BUKS-em 4 do 2. Oczywiście BUKS miał swoje szanse i nawet strzelił 2 bramki. Na listę strzelców wpisali się: Mateusz Lada głową pokazując że ambicji i woli walki mu nie brakuje oraz Mateusz Wójcik po fantastycznym strzale z dystansu udowadniając , że można grać w piłkę inaczej niż w powietrzu.

Zespołowi BUKS-u zabrakło w tym spotkaniu umiejętności dostosowania się do gry na poziomie B klasowego rywala oraz wykorzystania swoich atutów, czyli szybkości i techniki. To jest doświadczenie, które przyjdzie po kolejnych grach.

Patrząc jednak na przyszłość można mieć nadzieje. Zespół BUKS-u zebrał się kadrowo (choć ledwie minimalnie i za to bura się należy dla tych, którzy mówią, obiecują i zostawiają zespół i kolegów) i zagrał kolejny sparing , do tego nie miał problemów z transportem na dość daleki wyjazd. Doświadczenie, jakie młodzi zawodnicy BUKS-u już zdobyli zaprocentuje jeśli tylko będą cierpliwi i wytrwali. Na dziś nieważne czy jest zwycięstwo czy porażka – to zawsze można odmienić poprzez trening, czy lepszą grę. Istotniejsze jest, że zespół BUKS-u rozwija się , a zawodnicy BUKS-u mają możliwość gry i satysfakcji ze wspólnej gry w prawdziwą piłkę.

Kolejny sparing i następne wyzwanie już w czerwcu.

Comments are closed.