ORION Cegłów – BUKS Pruszków podział punktów

top feature image

ORION Cegłów – BUKS Pruszków podział punktów

Ten mecz nie przejdzie do historii piłki nożnej. Ot, po prostu mecz średniaków w B klasie, a jednak BUKS po niezłej pierwszej połowie, po której prowadził 2 do 0 liczył na przełamanie i zdobycie trzech punktów. Gra BUKS w pierwszej połowie jak rzadko w ostatnim czasie była naprawdę dobra. Przez większość czasu , to zawodnicy BUKS mieli inicjatywę , strzelili dwie bramki po dwóch stałych fragmentach gry najpierw karnym, a następnie rogu i mieli szansę na zamknięcie meczu czyli 3 bramkę. W sytuacji 1 na 1 z bramkarzem gości znalazł się nasz napastnik Baton, jednak ostatnia zapora Orionu okazała się nie do pokonania. Świetnie grający w tym meczu Kuba obił słupek bramki gospodarzy. Do przerwy było 0 do 2 dla BUKS i wyglądało wszystko bardzo pozytywnie dla naszego zespołu.

A jednak gospodarze zrobili wielki „comeback” i najpierw złapali kontakt po karnym, a następnie …..po kolejnym karnym był już remis. To było coś nieprawdopodobnego, patrząc jak z zespołu BUKS uchodzi pewność siebie i zdarzają im się proste błędy. Tak naprawdę, dopiero przy remisie 2 do 2 zespół z Pruszkowa się przebudził i znów walczył o zwycięstwo. Były szanse na zwycięstwo, które powinny skończyć się bramkami, jednak zabrakło skuteczności, celności. Strzelona szczupakiem przez Emila bramka nie została uznana przez sędziego. W mocno problematycznej sytuacji dopatrzył się spalonego.

Mecz skończył się remisem 2 do 2 . Niemniej musimy docenić wynik, bo Orion to zawsze trudny przeciwnik u siebie. Biorąc pod uwagę historię potyczek z Orionem na ich boisku, jest to pierwszy punkt zespołu z Pruszkowa jaki wywozimy z tego trudnego terenu. Może ten jeden punkt doda trochę wiary i nadziei na lepszy kolejny sezon . Oby.

BUKS za dwa tygodnie w Raszynie  gra z UKS Łady ostatni mecz sezonu 2018/2019 (dokładny termin i godzina będzie jeszcze ustalona).

Dziś zagrali:

Zbyszek Rakowski, Mateusz Call (1 bramka), Piotr Gudelski, Damian Fabisiak, Kuba Jankiewicz (1 bramka), Janek Jankowski, Wojtek Szataniak, Mateusz Wojciuk, Kacper Kaszuba (Krzysiek Protasiuk), Kamil Piotrowski, Adrian Langburn (Emil Błaszczyk).

Comments are closed.