Ostatni w tym roku sparing młodzieży BUKS dobrym prognostykiem na 2019!!!

top feature image

Ostatni w tym roku sparing młodzieży BUKS dobrym prognostykiem na 2019!!!

W sobotę 15 grudnia 2018 na zakończenie pierwszego roku funkcjonowania w klubie BUKS młodzieży rocznika 2002, odbył się sparing BUKS Pruszków z UKS Talent Warszawa.

Rywal to zespół z wyższej ligi, który właśnie awansował do ligi wojewódzkiej. Z takim rywalem uczący się gry zespół z Pruszkowa zagrał bardzo dobry mecz, bez kompleksów i do tego swoją piłkę. Chłopaki z BUKS przeciwstawili się dobrym technicznie i ogranym rywalom ambicję, wybieganie i prawie ciągły nacisk na rywala kiedy miał piłkę. Widać, że zawodnicy chcą uczyć się nowoczesnej piłki , z ograniczeniem rywalowi czasu na swobodną grę piłką, z wykorzystaniem kontr-pressingu.

Po przejęciu piłki chłopaki z BUKS przyśpieszali grę, szukali podań do przodu. Sytuacji podbramkowych, zmuszających bramkarza rywali nie udało się stworzyć dużo, jako że nasi napastnicy mają jeszcze małe doświadczenie i w tej formacji potrzeba jeszcze wiele cierpliwości i ….nauki (w szczególności jeśli nasza główna opcja w ofensywie dzisiaj wzmocniła bok obrony:). Pomimo tego …..  i tak BUKS-owi bramkę udało się strzelić. Fantastycznym instynktem strzeleckim, orientacją przestrzenną wykazał się Max, który strzelił bramkę z daleka do ….pustaka, wykorzystując, że bramkarz rywali wyszedł z bramki i dał się okiwać. Brawa za odwagę i gratulację Max za wykonanie!!!

Najbardziej jednak cieszy postawa defensywy BUKS w tym meczu. Do świetnej, równej gry Termiego dopasował się jako szybki i najważniejsze bardzo efektywny w defensywie grający jako środkowy obrońca Lisu . Bardzo równo i na wysokim poziomie  determinacji zagrali na bokach obrony Filip i Adrian . W efekcie było zero z tyłu i naprawdę BUKS miło skończył rok 2018. Oczywiście nie można wpadać w samo zachwyt jako, że jeszcze wiele pracy przed każdym z młodych piłkarzy BUKS. Trzeba poprawić się w wielu elementach i umiejętnościach jak np. wyprowadzenie piłki, zmiana ciężaru gry, gra 1 na 1 w ofensywie, gra głową i …..wiele innych. Można jednak powiedzieć, że jest postęp i są chęci do dalszej nauki 🙂

Po meczu, zawodnicy BUKS wspólnie zintegrowało się na wyjściu do co raz bardziej BUKS-owego SKM Cafe. Jak imprezowali , jak sportowo karmili się energią:) można zobaczyć w galerii zdjęć.

Zagrali:

Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, testowany Filip, Bartek Szymanowski, Filip Nuszkiewicz, Szymon Cegliński , Patryk Wyczawski, Paweł Cegliński, Max Koc (1 bramka), Franek Tatar, Remek Polak, Wiktor Przygoda, Michał Łukasiak, Dominik Andrzejak, Dominik Jakubik , Kuba Flis, Mateusz Pietrusiak, Adrian Polkowski , Wiktor Bogdan.

Comments are closed.