Rocznik 2002: Perła – BUKS 2 : 0

top feature image

Rocznik 2002: Perła – BUKS 2 : 0

W sobotnie popołudnie młodzież BUKS rocznik 2002 rozegrała kolejny mecz ligowy. W Złotokłosie zmierzyliśmy się z tamtejszą Perłą.
Rywal to ograny I ligowiec, a nasz zespół w tym meczu ze względu na wypadki losowe i chorobowe wystąpił bez naszej głównej siły ofensywnej oraz kilku ważnych graczy. Ci co byli i zagrali pokazali jednak charakter, ambicję. Niestety, zeszliśmy z boiska pokonani 2 do 0 choć biorąc pod uwagę doświadczenie boiskowe obydwu drużyn (nasze to zaledwie lekko ponad rok gry w lidze ,a rywal rywalizuje od lat) to nie ma czego się wstydzić. Tym bardziej, że niektórzy nasi zawodnicy grają w piłkę ligową jeszcze krócej:) …..Dzisiaj w barwach BUKS zadebiutował Ludwik. Można być zadowolonym, że kolejni nowi zawodnicy zasilają szeregi BUKS i stawiają pierwsze kroki na pełnowymiarowym boisku piłkarskim.To daje nadzieję na przyszłość i rozwój drużyny poprzez rywalizację.

Wracając do meczu można go streścić: przegraliśmy , bo popełniliśmy tak naprawdę 2 błędy w defensywie – jeden indywidualny, a drugi wynikał z braku komunikacji, a to przecież gra błędów. Szkoda , ale to też lekcja na przyszłość…. Świadomość błędów może ułatwi zachowanie w przyszłości, tym bardziej że kolejne doświadczenia meczowe budują zespół i zwiększają umiejętności i pewność siebie ich poszczególnych zawodników. I było to dzisiaj widać po grze BUKS , jako że weszliśmy w mecz słabo, a pod koniec meczu mieliśmy swoją sytuację 100% choć bez efektu bramkowego.

W meczu z Perłą drużynie BUKS ewidentnie brakowało jakości z przodu oraz szybkości na skrzydłach. Miejmy nadzieje ze ten mecz to zaledwie lekki wypadek przy pracy, a nasi nieobecni piłkarze z BUKS wypełnią luki słabych punktów i pokażą, że potrafią grać w piłkę w kolejnych meczach. Za tydzień w sobotę o 11:30 dla odmiany znów wyjazd:) i całkiem inny rywal oraz nowe doświadczenie w Nowej Suchej z Promykiem.

Zagrali dzisiaj :
Krzysztof Zalewski, Mateusz Pietrusiak, Krzysztof Tokarski (Kacper Ludwisiak), Roman Baleja, Filip Figurski, Kuba Flis, Filip Nuszkiewicz, Dominik Andrzejak, Paweł Cegliński (Remek Polak), Dominik Jakubik, Kacper Kawałko.

Comments are closed.

Post navigation