Pierwsze bramki i pierwsza wygrana BUKS-u rocznika 2002

top feature image

Pierwsze bramki i pierwsza wygrana BUKS-u rocznika 2002

W ostatni dzień ferii zimowych , w niedziele 28.01.2018 r. młodzież BUKS-u z rocznika 2002 zagrała towarzysko z FDA Wieliszew. Mecz do końca nie był pewny, jako że jeszcze w sobotę pamiątką po zimowej aurze było mocno ośnieżone i zlodowacone boisko. Jednak kto nie ryzykuje , nic nie zyskuje:).  Nocny deszcz oraz tuż przed meczem kilka machnięć łopatą w celu pozbycia się resztek zlodowaciałego śniegu pozwoliła na grę.

Był to dopiero drugi mecz sparingowy zespołu (choć biorąc pod uwagę zimę nie jest to wcale taki zły wynik:) i znów wiele niewiadomych ze względu na konieczność eksperymentowania ze składem i złożenia wszystkiego w całość. Na szczęście poprzedni sparing pomimo że przegrany dał informacje, które pozwoliły na w miarę przyzwoite zestawienie obrony , w której rolę pierwszoplanową pełnił kapitan drużyny Franek. Uzupełniał go nowy bardzo uniwersalny i elastyczny zawodnik Piotr Stobiecki. To właśnie Piotr w drugiej połowie po zmianach w ustawieniach odwrócił losy spotkania i strzelił pierwsze – historyczne dwie bramki dla BUKS-u rocznika 2002. Można nawet powiedzieć, że ustrzelił hattricka z tym, że trzecia bramka była …do własnej bramki:). Ale nie było to zbytnio istotne jako , że koledzy z BUKS-u uratowali mu tyłek i ustrzelili jeszcze dwie bramki – Michał , Filip. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4 do 3 dla BUKS-u.

To było bardzo miłe i przyjemne oglądać młody zespół BUKS-u strzelający bramki i wygrywający mecz. Zasłużyliście by Wam młodzi piłkarze z BUKS-u kibicować.

A tak z punktu widzenia trenera widać było drobne postępy zespołu , choć w dalszym ciągu jest mnóstwo niedociągnięć i błędów, zarówno indywidualnych – te najtrudniej zlikwidować bo wiążą się  z nieodpowiednimi nawykami ruchowymi i w dużej mierze przygotowaniem fizycznym, jak i błędy taktyczne – te można zespołowo albo grupowo poprawić jeśli tylko będziemy uczyć się na błędach:). Najważniejsze by dalej były chęci i kontynuacja wysiłku i prób.

Na dziś wielkie gratulacje i czekamy na więcej!!! A może by tak na zero z tyłu????

 

Zagrali w drugim sparingu BUKS-u rocznika 2002 : Krzysztof Zalewski, Filip Nuszkiewicz, Karol Frej, Mikołaj Dynerowicz, Jakub Konopka, Franciszek Tatar, Dominik Andrzejak, Remek Polak, Grzegorz Ostrowski, Igor Siedlecki, Max Koc, Michał Łukasik, Piotr Stobiecki.

A teraz zapraszam na skrót meczu BUKS – FDA (nasze bramki)

Comments are closed.