Pierwsze wyzwanie rocznika 2002

top feature image

Pierwsze wyzwanie rocznika 2002

W niedzielne południe 7.01.2018 r. nowo powstała drużyna BUKS-u Pruszków rocznik 2002 rozegrała pierwszy swój sparing w historii. Był to jednocześnie debiut drużyny na pełnowymiarowym boisku.

BUKS zmierzył się na boisku MOS Pruszków z doświadczonym i renomowanym zespołem rezerw Kosy Konstancin. Goście swoim ograniem, umiejętnościami piłkarskimi, a przede wszystkim przygotowaniem szybkościowym pokazali , że drużynę BUKS-u czeka duża praca w przyszłości, aby grać w piłkę na odpowiednim poziomie i nie wystarczą przy tym same chęci . Jednak biorąc pod uwagę, że dla wielu chłopaków grających dla BUKS-u były to pierwsze dotknięcia piłki na dworze , na boisku od kilku miesięcy , dla innych zaś była to próba powrotu do piłki po dłuższej przerwie , nie ma co się dziwić , że wyzwaniem było już podjęcie rywalizacji i stawienie się na boisku. Trzeba było pokonać wiele barier psychicznych i oporów typu „a co inni powiedzą, czy nie wyśmieją”. Za to wielkie brawa , dla wszystkich odważnych.
Oczywiście były błędy, chwilami chaos w szczególności w defensywie , trochę niedokładności i brak precyzji przy finalizacji akcji, jednak istotniejsze , że graliście i tworzyliście zespół.
Kosa wygrała 5 do 0, jednak BUKS pokazał w kilku akcjach , że jest potencjał i może być z tego fajnie grający zespół. Może ostateczny wynik tego nie pokazuje, ale jak na pierwszą grę kontrolną BUKS nie zaprezentował się źle.
BUKS strzelił nawet bramkę, ale sędzia-trener dopatrzył się wątpliwego spalonego. Można samemu ocenić na filmie.

Trzeba jednak być obiektywny i docenić klasę rywala oraz fakt, że początki z reguły są trudne, jednak właśnie dlatego późniejsze stworzenie, zbudowanie czegoś daje satysfakcje i radość. Zwycięstwo bez smaku porażki nie smakuje tak dobrze. Dlatego też z tą nadzieją podejdźmy do kolejnych treningów i sparingów.
Zagrali w pierwszym sparingu BUKS-u rocznika 2002 : Krzysztof Zalewski, Filip Nuszkiewicz, Karol Frej, Piotrek Maja, Jakub Konopka, Franciszek Tatar, Dominik Andrzejak, Mateusz Miszkurka, Grzegorz Ostrowski, Hubert Dąbrowski, Igor Siedlecki, Max Koc, Michał Łukasik, Dominik Kurpiewski, Damian Skłodowski, Kryspin Sobczyk.

Comments are closed.