Pierwsze zwycięstwo młodzieży BUKS w lidze wojewódzkiej!!!

top feature image

Pierwsze zwycięstwo młodzieży BUKS w lidze wojewódzkiej!!!

Niedziela 25 pażdziernika 2020r. zapisze się w historii BUKS Pruszków. Po efektownej strzelaninie, hattricku Fira, BUKS wygrał pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej rocznika 2002. Brawa!!!!! BUKS sie rozwija!!!! 🤩

BUKS Pruszków 4 – 3 GKS Kraska Jasieniec.

Bramki: 3 Michał Wójcicki, Dominik Jakubik

To jest drużyna!!!!!

Taka radość była po meczu, a jednak zaczęło od …..straty bramki przez BUKS. Błąd w testowej defensywie BUKS (dzisiejszym najważniejszym celem meczu nie był wynik, a nauka gry na pozycji stopera przez Pontona i Ludwika jako bocznego obrońcy) dał prowadzenie gościom, a jednocześnie obudził zapał i ambicję chłopaków z BUKS-u.

Motorem napędowym walki był Filip Figurski. Wyśmienitą formą techniczno-taktyczną wykazywał się Szyna. Dwóch napastników Firu i Karol w pojedynkach indywidualnych co i rusz rozrywali defensywę gości. Jednak brakowało współpracy BUKS-iarzy.

Skoro nie można było z gry ….BUKS wyrównał ze stałego fragmentu gry. Róg ćwiczony przez Dominka Andrzejaka na trenigach czy wykonywany we wcześniejszych meczach seniorów , w dzisiejszym meczu był w punkt:). Jak to mówią: popularny Domino „zaserwował” z rogu na głowę Fira i było 1 do 1.

Do przerwy było 1 do 1.

W drugiej połowie BUKS od początku nie odpuścił. Chłopaki napędzani przez wychodzącego z siebie trenera 🤩, musieli pressować wysoko już na stoperach gości. W pewnym momencie stoper gości próbował okiwać naszą młodą gwiazdę Fira i się przeliczył. Firu zabrał mu piłkę , popędził na bramkę i słabszą nogą z dystansu nie dał szans bramkarzowi Kraski. BUKS wyszedł na prowadzenie i lekko się cofnął będąc jednak w stanie grać z kontry. I taka kontra poszła . Domino zagrał z powietrza podanie prostopadłe i wypuścił w bój …znów Fira , który strzelił na 3 do 1 . Hattrick Fira w meczu z zespołem walczącym o awans do wyższej ligi. Jest moc w nogach, oby była w głowie tego jeszcze …15 -stolatka 💪🤝.

BUKS prowadził 3 do 1 i….zaczął popełniać błędy. W efekcie po kilku minutach z dwubramkowej przewagi BUKS nic nie zostało. Szok!!!

Sił brakowało, goście rozpędzeni, a jednak BUKS wyszarpał zwycięstwo. I znów jak w pierwszej połowie róg dla BUDOWLANKI i kolejne dogranie Domina na nos , a właściwie głowę Pontona i bramkarz gości wyjmował piłkę z siatki. Piękny gol, bardzo ważny i zdobyty przez chłopaka , który zrobił olbrzymi postęp w grze w piłkę od momentu kiedy dołączył do BUKS. Fajnie Ponton, że jesteś z nami!!!!

Kraska dążyła do wyrównania , a o emocje i wysokie ciśnienie u trenera starali się defensorzy BUKS. Szyna grał cały mecz rewelację i pomyślał pod koniec meczu, że skoro jest tak dobrze , to może okiwa dwóch będąc ostatni:) przed bramkarzem BUKS. Jakimś cudem bramki nie straciliśmy w tej akcji gości.

Ludwik wykonywał długą piątkę przez cały mecz , a w ostatniej akcji meczu…..zamiast wykopu podał do napastnika gości i byłaby „kiła , mogiła”, ale bramkarz BUKS Budzik odpokutował wszystkie swoje błędy (z wcześniejszych meczy) i wygrał pojedynek 1 na 1 przywracając Ludwika do żywych:).

Wygrywamy !!!! 🔥🔥🔥
BRAWO DRUŻYNA!

Dziękujemy GKS Krasce Jasieniec za ciekawe spotkanie i życzymy powodzenia w kolejnych meczach! 🤝👏

Comments are closed.