Pierwszy sparing seniorów BUKS pozytywnym prognostykiem na przyszłość!

top feature image

Pierwszy sparing seniorów BUKS pozytywnym prognostykiem na przyszłość!

W pierwszym meczu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej zespół BUKS-u Pruszków zmierzył się na wyjeździe z Jednością Warszawa.  Gra sparingowa odbyła się na boisku Drukarza przy sztucznym oświetleniu.

Jako, że było to pierwsze wyjście na boisko od końca rundy jesiennej, nie było wielkich oczekiwań co do formy zespołu. Jednak jak to zwykle bywa kiedy się czegoś nie spodziewa, może się zdarzyć wiele pozytywnego. I tak też było i tym razem. Postawa zespołu, poziom gry, zaangażowanie było więcej niż zadowalające. Aż chciało się oglądać i bić brawa!!! Fantastyczny powrót do zespołu po zimowym letargu zaliczył kapitan zespołu Ladzia. Jego klasyczny hattrick w jednej połowie pokazał olbrzymie możliwości, można by się nawet zastanowić gdzie by był…… gdyby trenował.

Z punktu widzenia trenera, bohaterem spotkania był kto inny….

W meczu debiutowało dwóch testowanych zawodników Daniel i Sebastian. W szczególności Daniel pokazał grę, która przypadła do gustu wszystkim obserwującym jak również chłopakom z boiska. Sposób w jaki Daniel sterował zespołem od tyłu, czytał grę, był tam gdzie trzeba było asekurować kolegę, wybić piłkę słabszą nogą z powietrza, walczyć w powietrzu głową, barkiem, a nawet położyć się na tyłku przed strzelcem kiedy ten prawie cieszył się już z bramki, była wybitna. I jak tu mówić, że piłka nożna jest dla młodych, skoro pesel Daniela ma swoją wagę??? Nie ma co się zastanawiać, graj Daniel i pokazuj młodym jak to robić.

Drugim nowym w BUKS-ie zawodnikiem , który zagrał był Sebastian. Był to może krótki, ale pozytywny początek powrotu Sebastiana do przyjemności gry w piłkę. Tak, po grze Sebastiana widać było przerwę i ….. łatwość i radość z operowania piłką. Można powiedzieć jest potencjał, a czy będzie więcej…zależy od formy fizycznej. W każdym bądź razie dziś prostopadła piłka jaką zagrał do Czapli, który uderzył na bramkę była majstersztykiem!!! Z akcji tej padł gol, choć to nie Czapla zaskoczył wszystkich zdobywając bramkę , a niezawodny i świetnie grający na nowej pozycji nasz napastnik Damian . Zmierzającą w kierunku bramki gospodarzy piłkę, Damian dla pewności wpakował na wślizgu do pustaka. Ten gol zdobyty w drugiej połowie przy stanie 3 do 2 dla BUKS-u podciął skrzydła Jedności, która przez dwa indywidualne błędy obrońców BUKS-u marzyła o odwróceniu losów spotkania. Wynik 4  do 2 do końca nie uległ zmianie.

Podsumowując wreszcie BUKS stanowił kolektyw i obserwując grę zza linii bocznej wyglądało to bardzo przyzwoicie. Cała drużyna super dziś zagrała, w końcu była gra piłką , walka w środku boiska, gra skrzydłami  i świetna defensywa z grającym bardzo pewnie w bramce Emilem. Może to będzie baza dalszej dobry gry? Oby tak dalej!!!!

Jedność Warszawa – BUKS Pruszków  2 – 4

Zagrali: Emil, Paweł (Daniel), Michał (Adam), Marcin, Krzysiek, Kuba (Sebastian), Lada (3 bramki), Mateusz (Damian), Baran, Kamil (Wojtek), Damian.

Comments are closed.