Podsumowanie pierwszego sezonu BUKS-u seniorów

top feature image

Podsumowanie pierwszego sezonu BUKS-u seniorów

W sezonie 2017/2018 BUKS Pruszków występował po raz pierwszy w lidze seniorów w B klasie w grupie IV.

W lidze grało 12 zespołów. Po całym sezonie BUKS zajął 8 miejsce. Na 22 mecze BUKS wygrał 9, zremisował  1 i przegrał 12. Łącznie zdobył 28 punktów.

Do kadry BUKS zgłoszonych zostało 49 zawodników, zagrało 40.

W całym sezonie 2017/2018 BUKS strzelił 58 bramek a stracił 53. Najlepszym strzelcem zespołu był kapitan zespołu Mateusz Lada.

Najmłodszym graczem BUKS był Mateusz Lada – na koniec ligi 18 lat, najstarszym Daniel Wojtczak – 40 lat.

Najwięcej meczy rozegrali: Sławek Kuropatwa, Mateusz Call, Kamil Besiński, Michał Stan, Damian Fabisiak, Mateusz Lada, Kamil Piotrowski.

Najlepszy wynik w sezonie 10 : 0 z Pogonią Wiskitki – u nas , najgorszy występ z Józefowianką Józefów (awans do A klasy)  1  :  6 – na wyjeździe.

Pierwszy mecz w sezonie BUKS wygrał 5  do 3 z KS Teresin II już na początek rozgrywek. Niestety później było mniej różowo:). Na koniec rozgrywek wygrana  9  do  0   z KS Sokół Budki Piaseckie.

Reasumując BUKS Pruszków jako debiutant może uznać sezon 2017/2018 za dość udany. Zawsze jednak można liczyć, że z kolejnym będzie lepiej……

Okiem trenera : większość kadry, która pod koniec minionego sezonu reprezentowała nasz klub w B klasie prawdopodobnie zostanie na kolejne rozgrywki. Są jakieś zapytania ze strony innych piłkarzy, ale na razie bez konkretów. Do treningów, aczkolwiek raczej jeszcze nie na mecze będzie cały rocznik młodzieży juniorów starszych BUKS.

Chcę podkreślić, że chciałbym oprzeć drużynę seniorów BUKS-u na zawodnikach, którzy trenują i grają systematycznie . Chciałbym mieć w nowym sezonie do dyspozycji 18 stałych zawodników gotowych do gry w każdym meczu. Teraz była to liczba 13 – 15 zawodników. Jeśli udałoby się tak to wszystko zorganizować to  byłaby baza do grania o coś w kolejnym sezonie…..

Comments are closed.