Przerwany sparing rocznika 2002; fatalna kontuzja zawodnika z Lesznowoli

top feature image

Przerwany sparing rocznika 2002; fatalna kontuzja zawodnika z Lesznowoli

W niedzielę 4.02.2018 r do Pruszkowa na sparing z młodzieżą BUKS-u rocznika 2002 przyjechał zespół FC Lesznowola. Rywale to przemianowany zespół UKS Iwiczna posiadający kadrę już całkiem ogranych ligowców. FC Lesznowola w rundzie jesiennej wygrała swoją ligę –  będąc wyżej w tabeli niż goszczący 2 tygodnie temu na sparingu z BUKS-em zespół rezerw Kosy. Można zatem powiedzieć, że z tak mocnym zespołem BUKS jeszcze nie grał.

Zapowiadało się na bardzo trudne dla BUKS-u spotkanie, aczkolwiek z możliwością zdobycia dużego doświadczenia. Okazało się niestety, że tym razem to młodzi zawodnicy z Budowlanki mogli naocznie zdobyć inną wiedzę, przekonać się, że sport jakim jest piłka nożna to nie tylko przyjemność, ale również ryzyko może rzadkiej, ale jednak wkalkulowanej kontuzji.

Boiskowe wydarzenia jeszcze w pierwszej połowie, w 41 minucie przesłoniła koszmarna kontuzja napastnika gości Mikołaja. Przy szybkim biegu, próbując strzelić na naszą bramkę podwinęła mu się noga , kolano przybrało nienaturalny kształt i zawodnik padł na murawę krzycząc z bólu, chowając twarz w dłoniach. Rywale domagali się faulu, ale –  do czego sam się przyznał zawodnik gości – nie było kontaktu z przeciwnikiem. Niestety brak faulu dla gości nie był tak dramatyczny, jak stan kontuzjowanego kolana ich zawodnika. Sytuacja była od początku jasna, w kolanie Mikołaja doszło do przemieszczenia rzepki. Znalazła się ona w momencie wybicia piłki w zupełnie innymi miejscu, niż być powinna i już tam pozostała.

Mecz został przerwany, a następnie zakończony, zaś Mikołaj przewieziony został karetką do szpitala . Dokładne informacje o jego kontuzji nie są teraz znane, jednak my jako zespół BUKS-u szczerze mu współczujemy i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i na boiska. Trzymaj się Mikołaj !!!!

Gra i wynik sportowy stał się w tych okolicznościach mało istotny. Najważniejsze by jak najszybciej i najlepiej pomóc rywalowi z boiska Mikołajowi. Wierzymy że szybko się wykurujesz i będziesz jeszcze silniejszy. Do zobaczenia na boisku.

Zespół BUKS-u: Krzysiek Zalewski, Filip Nuszkiewicz, Karol Frej, Mikołaj Dynerowicz, Jakub Konopka, Franciszek Tatar, Dominik Andrzejak, Remek Polak, Grzegorz Ostrowski, Adrian Ostrowski, Max Koc, Michał Łukasik, Piotrek Borkowski, Kacper Marciniak.

Comments are closed.