Rocznik 2002 BUKS-u Pruszków gra w lidze pod patronatem MZPN!!!

top feature image

Rocznik 2002 BUKS-u Pruszków gra w lidze pod patronatem MZPN!!!

W niedzielne popołudnie drużyna BUKS-u rocznik 2002 zmierzyła się na boisku MOS Pruszków z KS Teresin. Był to debiut młodzieżowej drużyny BUKS-u w rozgrywkach ligowych.  

Chłopaki zaczynające naukę gry w piłkę w wieku 16 lat nie są codziennością, jako że z punktu widzenia szkoleniowego to już jest jeden z ostatnich etapów trenowania . Ominięte zostały etapy żaków, orlików, młodzików, trampkarzy………. A jednak chłopaki z Budowlanki się odważyli i jako juniorzy młodsi BUKS-u zapisali się w historii szkoły i Pruszkowa. To co wydawało się niemożliwe na jesieni, dziś funkcjonuje. Budowlanka ma swoją drużynę piłkarską grającą w lidze (większość chłopaków to uczniowie Gimnazjum nr 2 , włącznie z kapitanem Frankiem Tatarem)!!!!

Z punktu widzenia samej gry w piłkę, najlepiej powiedzieć….nie od razu Rzym zbudowano:). Ważne, że chłopaki chcą , próbują i robią postępy. Tak, może rezultat tego nie odzwierciedla – 0 do 4 dla KS Teresin, ale jak na pierwszą grę o punkty w walce przez 80 minut, podopieczni nauczyciela i trenera Dariusza Zielińskiego nie zaprezentowali się źle. Tak naprawdę rywal dopiero w ostatnich 10 minutach spotkania zdominował grę i był wyraźnie lepszy.

Braki w umiejętnościach technicznych, przygotowaniu motorycznym czyli szybkości, wytrzymałości, młodzi z BUKS-u starali się nadrabiać przede wszystkim zaangażowaniem, pracowitością i przez dłuższy czas – głównie w pierwszej połowie, zdyscyplinowaniem taktycznym. Chłopaki starali się od początku grać nowocześnie czyli wysokim pressingiem, nie pozwalając rywalom na dużo czasu i miejsca.

Oczywiście jeszcze nie starczyło sił na taki sposób gry przez całe spotkanie, ale nie ma nic bez godzin treningu, potu i wysiłku:). Jednocześnie każdy mecz to przyspieszona nauka co robić i jak na dużym , pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Może nie wszyscy się nauczą, może kilku jedynie poczuje zapach szatni piłkarskiej, jednakże wszyscy, którzy założyli koszulkę BUKS-u mogą o sobie powiedzieć wiem co to znaczy być piłkarzem.

Dziękujemy kibicom i kibickom za fantastyczny doping na meczu i zapraszamy na kolejne spotkania. Jeśli ktoś jest chętny do dołączenia do zespołu, zapraszamy teraz i za kilka kolejek:).

Zagrali w pierwszym historycznym meczu ligowym BUKS-u rocznika 2002:

Krzysztof Zalewski, Max Koc, Kuba Konopko, Kacper Marciniak, Kuba Murza, Franek Tatar, Michał Łukasik, Filip Nuszkiewicz, Kuba Ostrowski, Dominik Andrzejak, Dominik Jakubik, Arek Łuczak, Remek Polak, Paweł Cegliński.

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :