Rocznik 2002 zaczyna przygotowania do ligi od formy wakacyjnej

top feature image

Rocznik 2002 zaczyna przygotowania do ligi od formy wakacyjnej

W sobotni wieczór juniorzy BUKS rocznika 2002 rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Przeciwnikiem BUKS był zespół Jedności Żabieniec. Nasi zawodnicy zaprezentowali jeszcze wakacyjną formę i przegrali 2:3.

Goście objęli prowadzenie i podwyższali dwukrotnie prowadząc 0 do 3, a jednak pod koniec meczu w ciągu 5 minut BUKS strzelił 2 bramki – pierwszą Ponton, czym pewnie sam się zaskoczył 🙂 oraz Adrian. Można powiedzieć, że był kontakt z rywalem i nacisk by zremisować, ale zabrakło czasu. Skończyło się 2 do 3 dla Jedności Żabieniec.

Wynik, jeszcze nie był jednak najważniejszy. Liczyło się złapanie „bakcyla do gry” oraz zobaczenie na czym stoimy, jakie są mocne i słabe strony kadry.

Odnośnie gry : martwi na pewno duża liczba straconych piłek w środku, wprawdzie w sparingu zabrakło kilku obrońców, przez co musiały nastąpić rotacje pozycjami. Dzięki temu odnalazł się jednak w nowej  roli Piorun, i to na bardzo trudnej dla prawo-nożnego lewej obronie.

Trzeba jednak pamiętać, że goście również nie zagrali w najsilniejszym składzie.

W ostatnich dniach przed ligą trzeba będzie popracować nad dokładniejszym rozgrywaniem piłki , bo ilość strat była zatrważająca. Do tego w środku ….biega się do przodu i do tyłu , a jak się nie ma sił, to trzeba się stosować do zasady „lepiej mądrze stać, niż głupio biegać”. W sumie chodzi o myślenie, przewidywanie gdzie być i jak się ustawić w stosunku do piłki i zawodników. Pewnie każdy by chciał być 10, kreować sytuacje, podawać jak na tacy , ale ważni są również 6 i 8 czyli ludzie od czarnej roboty, od odbioru piłki, podań bezpiecznych i diagonalnych, asekuracji stoperów i bocznych obrońców.

Widać, że jest nad czym pracować. Już za tydzień w niedzielę o godz. 11 na MOS mamy kolejny sparing i możliwość poprawy błędów.

Zagrali: Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Kuba Murza, Franek Tatar, Bartek Szymanowski, Wiktor Przygoda, Dominik Andrzejczak, Filip Nuszkiewicz, Bartek Wójcicki, Kamil Bujniewicz, Arek Łuczak, zawodnik testowany, Dominik Jakubik (1 bramka), Adrian Polkowski (1 bramka).

 

Comments are closed.