Seniorzy BUKS na remis w pierwszym sparingu przed sezonem

top feature image

Seniorzy BUKS na remis w pierwszym sparingu przed sezonem

W niedzielny poranek 5 sierpnia, w pierwszym sparingu przed sezonem 2018/2019 drużyna B klasowego BUKS-u zmierzyła się na wyjeździe z COCO JUMBO. Jak to mówią mecz był otwarty i bardzo przyjemny dla oka kibica, było wiele bramek strzelonych, jak i wiele straconych. Wynik był najmniej istotny, liczyło się odpowiednie przygotowanie do ligi, zgranie zawodników. Oczywiście porażka to nigdy nie jest nic miłego i nie wzmacnia siły zespołu, dlatego fajnie , że….. BUKS zaczął łapanie formy od remisu 5 do 5.

Wynik okazały, ale i było sporo błędów. Wiadomo: drużyna jest w trakcie budowy, a do tego w szeregach drużyny z Pruszkowa zadebiutowało na poziomie ligi seniorskiej 5 młodych zawodników z drużyny juniora starszego rocznik 2002.

Zderzenie z piłką seniorską nie jest łatwe i to było widać na tle „dorosłej” drużyny z Warszawy: ile jeszcze jest mankamentów i ile rzeczy jest do poprawy.  Jest to jednak dobra nauka dla tych chłopaków, którzy chcą pograć w piłkę nie tylko przy okazji szkoły w piłce młodzieżowej.

 

Oczywistym jest, że organizm młodych zawodników nie jest jeszcze tak ukształtowany jak seniorów, ale stopniowe wprowadzanie juniorów poprzez gry kontrolne na poziomie dorosłej piłki, może znacznie przyspieszyć ich rozwój piłkarski, a przy tym przejście od juniora do seniora nie będzie aż takim skokiem.

Zdarzają się jednak  młode talenty, które od razu mogą zaistnieć w pierwszych drużynach. Dziś swoje wysokie możliwości pokazał Adrian, który grał jak równy z równym z seniorami pomimo że sam ma jedynie 15 lat i kilka miesięcy. Nie ustępował pod względem motorycznym , tempa gry, aspektu mentalnego. A przy okazji jego statystyki robiły wrażenie: 2 asysty i bramka.

Biorąc pod uwagę całokształt tego co zaprezentował w dzisiejszym meczu kontrolnym BUKS, widać że poprzedni pierwszy sezon BUKS zbudował pewne fundamenty, które sprawdzają się i teraz. Liderzy gry defensywnej Adam i Mateusz dają pewność i zabezpieczenie. Z przodu zaś dalej pazerny na bramki Ladzia zapewnia liczby. Istotną rolę pełnią również Marcin, Filip dający zapał do gry, nieustępliwość i chęć biegania.

Jak pozostali kluczowi zawodnicy wrócą do gry, kilku innych do zdrowia, a przy tym nowi jeszcze lepiej dopasują się do drużyny, może ……. nie będzie źle 🙂 . Młodzi juniorzy są na dziś jedynie uzupełnieniem, ale jednocześnie zapewnieniem, że przyszłość w BUKS może być pozytywna.

 

Przed startem ligi Pruszkowiacy rozegrają jeszcze sparing w sobotę 11.08 o godz 15 u siebie na MOS-ie z GLKS Nadarzyn. Zapraszamy kibiców do zobaczenia na co stać BUKS!!!!

 

W dzisiejszym sparingu z COCO JUMBO zagrali: Emil Błaszczyk, Zbyszek Rakowski, Adam Kantaev, Mateusz Call, Kamil Besiński, Sławek Kuropatwa, Marcin Kozaczuk, Filip Przybysz (1 bramka), testowany, Kamil Piotrowski, Paweł Rzosiński, Mateusz Lada (3 bramki) , Adrian Polkowski (1 bramka), Michał Łukasiak, Kuba Murza, Dominik Andrzejak, Bartek Wójcicki.

 

Comments are closed.