Seniorzy BUKS na zwycięskim szlaku

top feature image

Seniorzy BUKS na zwycięskim szlaku

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Teresinem, apetyty i nadzieje kibiców BUKS zostały rozbudzone i wszyscy fani naszego zespołu, z niecierpliwością wyczekiwali 3 kolejki B – klasy i meczu z Sokołem Budki Piaseckie. W niedzielę o godzinie 16:00 w bojowych nastrojach i przy licznie zgromadzonej publiczności BUKS stawił się na boisku MOS celem zgarnięcia 3 punktów.

Już w pierwszej akcji meczu zawodnicy BUKS pokazali , że chcą w tym meczu dominować i tak właściwie było przez większość meczu. Wszystko zaczynało się od dobrej defensywy, w której prym wiódł Piotr Gudelski. Spokój, odpowiedzialność i szybkość to cechy wzorowego środkowego obrońcy i dzisiaj można było poobserwować jak wyglądać to powinno na boisku. Nic tylko bić brawa dla Piotra.

Dzięki pewności z tyłu, można było budować akcje do przodu. Jednakże tutaj był dzisiaj pewien problem. Kreatywność środka pola słabo funkcjonowała w BUKS-ie. Oczywiście nie można odmówić chłopakom chęci i zaangażowania, ale brakowało ruchliwości, wyjścia do podań przeszywających linię pomocy rywali oraz delikatnych, dokładnych podań prostopadłych za linię defensywy. W efekcie zmuszeni byliśmy do gry długą piłką i grą skrzydłami . Ten sposób gry dawał szansę na bramkę, a jednak bramkę dał kolejny stały fragment gry i znów napoczął rywali Delpi. Wbiegł w pole karne i z bliska dołożył nogę dając nam prowadzenie. Może i bramka nie była efektowna, może i gra Delpiego do tego momentu była często niezbyt piękna, z dużą liczbą strat, jednak najważniejsze że znów strzelił bramkę:). Ważne żeby każdy swoją rolę wykonywał na boisku i swoje robi dla BUKS również Delpi – strzela bramki.

Do końca pierwszej połowy nie udało się podwyższyć wyniku i na przerwę schodziliśmy z jedną bramką przewagi. Na ławce było spokojnie, choć każdy zdawał sobie sprawę, że mecz jeszcze się nie rozstrzygnął. Trener próbował przekazać wskazówki zawodnikom BUKS co poprawić i na co postawić by wbić kolejną bramkę. Sugestie by sprawdzić bramkarza strzałami z dystansu, najbardziej wziął do serca znów Delpi i dość szybko po zmianie stron strzelił z przed pola karnego tak, że bramkarzowi gości jedynie pozostało wyjąć piłkę z siatki.

Przy wyniku 2 do 0 dla nas goście zaczęli grać bardziej otwarcie i z większym ryzykiem w defensywie, co wykorzystaliśmy strzelając Sokołowi jeszcze dwie bramki. Byłoby super okazale , ale zbytnie rozluźnienie spowodowało stratę piłki w nieodpowiednim miejscu przez jednego z naszych zawodników i niestety pozwolenie na strzelenie rywalom bramki honorowej. Cóż nauczka na przyszłość, że …..bawimy się po zakończeniu wygranego meczu :).

Drugie już z rzędu zwycięstwo, wlało w dusze i serca fanów BUKS-iarzy dużą dozę optymizmu i pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość. Jednak na horyzoncie, widać już kolejnego silnego rywala, a mianowicie Ożarowiankę. Mamy jednak wszyscy nadzieję, że tak jak Teresin i Sokół, taki i drużyna z Ożarowa Mazowieckiego posiada słabe punkty, które uda się wykorzystać, by odnieść końcowy sukces, jakim jest zwycięstwo i kolejne 3 punkty. My już wiemy , że jesteśmy mocni i stać nas na to!!!! Spotkanie w Ożarowie Mazowieckim, odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia, o godzinie 16 na stadionie przy ulicy Poznańskiej 123. Wszystkich kibiców i sympatyków, naszej drużyny, serdecznie zapraszamy na mecz i prosimy o gorący doping dla naszych piłkarzy, pokażmy że klub BUKS rośnie w siłę. Do boju BUKS!!!

Zagrali: Emil Błaszczyk, Piotr Gudelski, Michał Stan, Damian Fabisiak, Maciek Sachnowski (Filip Przybysz), Janek Jankowski (Wojtek Szataniak), Mateusz Call (Sławek Kuropatwa), Kuba Jankiewicz (Filip Nuszkiewicz), Damian Kordysz (2 bramki) (Dominik Andrzejak), Kacper Kaszuba (1 bramka), Kamil Piotrowski (1 bramka) (Krzysztof Protasiuk).

Comments are closed.