Seniorzy na tarczy w meczu z KS BLIZNE

top feature image

Seniorzy na tarczy w meczu z KS BLIZNE

W niedzielne popołudnie zespół BUKS zmierzył się w Zielonkach z zespołem KS Blizne. Gospodarze to wicelider ligi czyli zespół z potencjalnym awansem do A klasy. Można było zatem założyć, że będzie to wymagający rywal, który będzie mocno walczył o zwycięstwo od początku meczu. Ciężko było jednak przewidywać, że już w 2 minucie będziemy przegrywać 1 do 0, a w 18 minucie 2 do 0. Przy obydwu bramkach dla gospodarzy więcej było naszych błędów w defensywie , niż jakości gry zawodników BLIZNE. Czego nie można było odmówić zespołowi gospodarzy to walki, ostrej fizycznej gry, która poprzez presję, grę na granicy faulu, zmuszała do błędów naszych zawodników.

 

Do przerwy BUKS mocno się nacierpiał i liczył straty. Już przy pierwszej naszej ofensywnej akcji, w 9 minucie, gospodarze skasowali do gry naszego juniora Dominika.

 

Na przerwę schodziliśmy mając stratę dwóch bramek i dużo złości by pokazać, że też możemy walczyć.

 

Niestety druga połowa nie zaczęła się dla nas dobrze. BLIZNE strzeliło trzecią bramkę. Z dystansu potężnie uderzył zawodnik gospodarzy, piłka odbiła się od poprzeczki, a dobił uderzenie kierując piłkę do pustej bramki inny zawodnik BLIZNE. Delikatnie powiedzieć zasnęliśmy w defensywie i zgubiliśmy krycie.

 

Kiedy wydawało się, że jest po meczu ……BUKS się obudził. Strzeliliśmy 2 bramki po dwóch stałych fragmentach gry. Najpierw z rogu zdobył gola Baton, a tzw. bramkę kontaktową strzelił z wolnego Wojtek. Było 3 do 2 dla BLIZNE i wydało się , że mamy gospodarzy na widelcu:).  Tym bardziej, że BLIZNE było w lekkim szoku i to my graliśmy w piłkę.

 

Niestety znów , jak w kilku poprzednich meczach, nie wytrzymaliśmy ciśnienia  i zamiast dogonić rywala strzelając trzecią bramkę…..pomogliśmy mu przy strzeleniu 4 bramki dla BLIZNE. W kilku słowach o strzelonej przez BLIZNE bramce, a lepiej by powiedzieć o straconej przez nas bramce : to były futbolowe jaja, pasujące na stronę kartofliska.pl. Aby nikogo nie urazić, najlepiej zacytować opis bramki ze strony ksblizne.com „……Michał Ignacak (zawodnik BLIZNE) zagrał kapitalną piłkę do wbiegającego w pole karne Tomka Kasprzaka (zawodnik BLIZNE). Ten uprzedził bramkarza i obrońcę (którzy następnie się zderzyli), dziubnął piłkę w stronę bramki, a tam już czychał Łukasz Wrona (zawodnik BLIZNE), który dla pewności dobił uderzenie Kasprzaka….”

 

W ostatniej akcji meczu po wolnym tracimy 5 bramkę.

 

Końcowy wynik 5 do 2 dla BLIZNE.

Za tydzień w niedzielę 19 maja gramy na własnym boisku o godzinie 11 z Relexem Radziwiłłów. Zapraszamy kibiców , by nas wsparli w walce o pierwsze zwycięstwo od …5 kolejek. Potrzebujemy 12 zawodnika , w 11 na 11 nie dajemy rady :).

 

Skład BUKS: Zbyszek Rakowski, Michał Stan, Mateusz Call, Rafał Zbiciak (Wojtek Szataniak – 1 bramka), Piotr Gudelski, Kamil Piotrowski (1 bramka), Dominik Andrzejak (Emil Błaszczyk), Kacper Kaszuba, Mateusz Wojciuk, Damian Fabisiak, Konrad Ziółkowski (Krzysztof Protasiuk).

Comments are closed.