Sparing: BUKS2002 Pruszków – FDA Wieliszew

top feature image

Sparing: BUKS2002 Pruszków – FDA Wieliszew

Młodzież BUKS z rocznika 2002 nie przestraszyła się jesienno-zimowej pogody i rozegrali mecz z kolegami z FDA Wieliszew w niedzielę 8 grudnia.

Pomimo chorób, kontuzji na mecz stawiło się 15 zawodników BUKS plus jeden testowany.

Gra kontrolna traktowana była jako jednostka treningowa, której celem była praca nad konkretnymi elementami taktycznymi, w szczególności zachowanie poszczególnych formacji zawodników w różnych fazach meczu.

BUKS grał z dużym zaangażowaniem , o każdą piłkę, w czym prym wiódł testowany zawodnik Filip. Taka postawa „nowego”, zachęcała resztę chłopaków do dawania z siebie jeszcze więcej:). W efekcie zespół BUKS dobrze się prezentował biorąc pod uwagę grę defensywną i to jako zespół, a nie tylko jako linia obrony przed bramkarzem. Najważniejsze, że jest postęp w zrozumieniu i dobrym wykonaniu  pressingu wysokiego .

Powoli zespół uczy się bronienia w dwóch liniach w niższym pressingu, choć pewne niedociągnięcia i błędy jeszcze zbyt często się pojawiały.

Pomimo iż skład BUKS zmienia się w każdym sparingu i nie do końca jest przez to optymalny, w dzisiejszym meczu stworzyliśmy  dobre widowisko, często zaskakując pozytywnie z przodu , tworząc ciekawe i składne akcję.

Konieczne jest jeszcze zwiększenie dokładności i jakości podań, ale z tym trzeba być cierpliwym :).

Dziś zagrali:

Krzysztof Zalewski,testowany, Bartek Szymanowski, Filip Nuszkiewicz, Szymon Cegliński (1 bramka), Paweł Cegliński, Max Koc, Franek Tatar, Remek Polak, Wiktor Przygoda, Michał Łukasiak, Kacper Kawałko, Dominik Jakubik (1 bramka), Mateusz Pietrusiak, Roman Baleja, Adrian Polkowski (1 bramka).

Comments are closed.