Sparing seniorów: BUKS – ORION CEGŁÓW   5  :  0

top feature image

Sparing seniorów: BUKS – ORION CEGŁÓW   5  :  0

W pierwszym sparingu seniorów po przerwie zimowej BUKS pokonał u siebie ORION Cegłów 5 do 0.

Długo trzeba było czekać , aż się obudzą seniorzy BUKS-u ze snu zimowego, ale kiedy wreszcie zagrali, okazało się, że  WSZYSTKO SIĘ ZMIENIŁO in PLUS w stosunku do ostatnich meczy jesiennych. Po pierwsze kadra zespołu BUKS się odmłodziła, po drugie: jest atmosfera w zespole.

W naszym I zespole zadebiutowali dwaj juniorzy z rocznika 2002: Adrian i Termi. Debiuty mieli bardzo udane, jeden postarał się by było 0 z tyłu, drugi zdobył 2 bramki i załatwił karnego. Nic tylko bić brawa!!!

Kolejny debiut już seniora w seniorach zaliczył Delpi. Widać było, że chłopak chce i ma potencjał, choć trochę musi się jeszcze poruszać by doszedł do swojej dawnej formy:).

Dzisiaj klasą samą dla siebie i liderem zespołu był nasz kapitan Calik. Od początku meczu wziął na siebie odpowiedzialność i pokazywał , że można na Niego liczyć. Dwie jego bramki oraz zaangażowanie w defensywie, mogło się spodobać każdemu.

Jednak tym , który najbardziej pozytywnie zaskoczył był nasz doświadczony bramkarz Zbyszek. Niesamowite , facet, który miał w październiku złamaną rękę na meczu w takim stopniu, że żaden lekarz nie chciał podjąć się operacji złożenia jej w całość, facet, który nie powinien pojawić się na boisku, a co dopiero bronić na bramce, dziś grał jak wzór idealnego bramkarza. Widać było pewność siebie, brak lęku w grze rękoma, czytanie gry, perfekcyjną grę na przedpolu nogami.  Wielkie dzięki Zbyszek za ten piękny pokaz siły charakteru!!!!

Podsumowując, spotkanie z ORION-em, to dużo radosnego futbolu w wykonaniu naszej drużyny, co zaowocowało dobrym wynikiem. Po tak długiej przerwie bez piłki naszego zespołu, po transferze naszego byłego lidera strzelców do wyższej ligi, rezygnacji z gry kilku niezłych zawodników BUKS-u o ciężkich charakterach, wynik 5-0 to więcej niż można by się spodziewać i chwała naszym zawodnikom za to, że podeszli do tego spotkania na poważnie, z chęciami by coś stworzyć fajnego, co daje satysfakcje. Brawo Panowie!!!

 

Chciałbym też, skierować kilka ciepłych słów dla trenera przeciwników, który pomimo choroby i wysokiej gorączki , nie zmienił zdania i razem ze swoim zespołem był i walczył. Brawo Kuba!!!

 

Następny sparing z wiceliderem B klasy grupy III GKP Targówek zaplanowany jest na niedzielę 2019-03-10 godzina 14:00 również na boisku MOS. Serdecznie zapraszamy.

Zagrali: Zbyszek Rakowski, Michał Stan, Adam Kantaev, Krzysztof Protasiuk (1 bramka), Mateusz Call (2 bramki), Kamil Popławski, Mateusz Wojciuk, Damian Kordysz, Damian Fabisiak, Kamil Piotrowski, Dawid Marciniak, Adrian Polkowski (2 bramki), Filip Przybysz, Hasan.

Comments are closed.