Świąteczny brak skuteczności…

top feature image

Świąteczny brak skuteczności…

Tuż po koszyczku Wielkanocnym, sobotnie popołudnie, dla wszystkich spragnionych futbolu w Pruszkowie , miało być swoistym świętem. BUKS Pruszków w ostatnim sparingu przed ligą , zmierzył się na swoim boisku z Farmacją Tarchomin. Rywal to zespół również z B klasy z innej grupy, a biorąc pod uwagę tabele wyników …..w tych samych niższych stanach co BUKS:). Dlatego też dla zespołu z Pruszkowa mogła być szansa na…… postrzelanie. Tym bardziej, że drużyna BUKS-u, przystąpiła do spotkania w najsilniejszym składzie jakim dysponuje obecnie trener Zieliński plus 2 kolejnych testowanych zawodników z całkiem pokaźnym c.v.

Mecz zgodnie z planem przebiegał pod dyktando i z przewagą optyczną BUKS-u, jednakże gradu bramek nie było.  Przez całe spotkanie BUKS grał kombinacyjnie, z dużą ilością podań, niestety strzały na bramką rywali z Warszawy, były niedokładne, anemiczne i z reguły nie wyrządzały przeciwnikom żadnej krzywdy.

W pierwszej połowie jedynie Sebastian raz przełamał bramkarza gości, zaś w drugiej połowie Baton, aczkolwiek przy drugiej bramce prawie cały splendor należał się Patrykowi, który wystawił piłkę jak na patelni. Być może na małą liczbę bramek wpłynęła pogoda, a właściwie ciągły deszcz i bardzo śliska murawa, przez co ważnym elementem była technika przyjęcia piłki, panowania nad piłką . W tych elementach gry, z bardzo dobrej strony pokazał się testowany zawodnik Konrad. Przyjemnością było patrzenie na jego grę , łatwość w mijaniu rywali , elastyczność ruchów, czucie piłki. Aby mu nie przecukrzyć:), powiedzmy witaj w zespole i ciesz się grą.

Drugim zawodnikiem, który również grał jako testowany był bramkarz Zbyszek. W związku z wyśmienitą obroną nowej pary stoperów BUKS-u, nasz bramkarz nie musiał pokazywać czegoś ekstra, jednak kilka jego zachowań na przedpolu, chwyt piłki (mokrej i w tłoku na tzw. piątce) oraz spokój w grze nogami, dał przedsmak, że może być i na tej pozycji lepiej niż bywało. ObyJ. Również witamy Zbyszka w BUKS-ie.

Im bliżej końca spotkania, tym tempo gry spadało, do czego zapewne walnie przyczyniła się duża rotacja w zespole BUKS-u. Piłkarze z Pruszkowa mieli jeszcze kilka okazji by podwyższyć wynik meczu (w tym świetna okazja napastnika Damiana , który zabrał piłkę bramkarzowi gości , minął go i strzelił z ostrego kąta, ale niecelnie – pech), niestety piłka nie znalazła już więcej drogi do siatki Farmacji i goście wyjechali z Pruszkowa jedynie z bagażem dwóch bramek.

Z perspektywy wydarzeń boiskowych, drużyna BUKS-u pokazała, że ma potencjał i możliwości by walczyć o wyższe miejsca w tabeli, niż dotychczas zajmowała po rundzie jesiennej. Trzeba jednak większej koncentracji i poprawienia skuteczności strzałów.

Inauguracja rundy wiosennej już za tydzień z KS Teresin II . Warto byłoby podtrzymać dobrą passę zwycięstw i zgarnąć trzy punkty. A czy drużynie z Teresina uda się pokrzyżować te plany? Okaże się za tydzień. Wszystkich kibiców, serdecznie zapraszamy do wsparcia w tym meczu naszej drużyny i wiarę w zwycięstwo.

Skład: Emil, testowany Zbyszek, Daniel, Adam, Marcin, Filip, Krzysztof, Mateusz, Kuba, Rafał, Kamil, Lada, testowany Konrad, Sebastian Chodycz (1 bramka), Kamil Piotrowski (1 bramka), Damian, Czapla, Baran, Patryk.

Comments are closed.