Udany rewanż z Relaxem Radziwiłłów

top feature image

Udany rewanż z Relaxem Radziwiłłów

W niezłym, pełnym zaangażowania meczu z Relaxem Radziwiłłów zespół seniorów BUKS-u zdobywa kolejne trzy punkty i opuszcza ostatnie miejsce w tabeli B klasy, a nawet wchodzi do 10 najlepszych zespołów grupy 4 :):).
Oczywiście nie było łatwo, tym bardziej , że Relax bardzo liczył na włączenie się do walki o awans do wyższej ligi.
Race i oprawa tuż przed meczem

Wiadomo, że przeciwko zespołowi, który ma o co grać nigdy i nikomu nie jest łatwo, ale…. przecież chłopaki z Pruszkowa też mają ambicję, a przy tym pozytywne nastawienie do gry bez presji z chęcią udowodnienia, że nie są tacy ostatni:).

Okazało się, że różnica punktowa w tabeli nie oznacza różnicy w umiejętnościach i poziomie gry. Tak, daliśmy radę i BUKS wygrał na wyjeździe swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej 3 do 0.

Wynik meczu otworzył w 12 minucie Patryk Jaworski po asyście Ladzi, choć czy to było podanie czy tzw. kiks przy strzale:), to już pewnie zostanie tajemnicą kapitana BUKS-u .

Po strzelonej bramce gospodarze starali się przejąć inicjatywę, a BUKS bardzo efektywnie grał z kontrataku wykorzystując czy to szybkiego skrzydłowego czy grając na ścianę z silnym i wysokim napastnikiem.
Do końca pierwszej połowy nie było bramek, choć zarówno pod jedną jak i drugą bramką były sytuacje podbramkowe. W 23 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Decza, blisko zdobycia bramki znalazł się grający pierwszy raz w wyjściowym składzie Tomek Wroński. Bramkarz gospodarzy wyjął strzał idący w okienko bramki Relaxu.
Z drugiej strony i BUKS miał trochę szczęścia jako że słupek i poprzeczka uchroniły nas przed stratą bramki.
W przerwie meczu wspólna dyskusja trenera z drużyną o koncentracji, zawziętości i braku odpuszczania, przyniosła świetną postawę zespołu od początku do końca drugiej połowy.

Naprawdę, na słowa uznania zasługują wszyscy, którzy wzięli udział w dzisiejszych zawodach. Wreszcie zespół BUKS-u zagrał na zero z tyłu.

W 51 minucie BUKS dostał prezent od przeciwników. Po wrzutce Decza, zawodnik gospodarzy pokonał własnego bramkarza. Oczywiście nie zrobiłby tego, gdyby nie naciskali zawodnicy BUKS-u. Do tego duży wpływ na błąd obrońcy Relaxu miało mocne nawodnione pole karne, które w zamierzeniu miało ułatwiać poślizg piłki, a praktyce bardzo utrudniało utrzymanie się na nogach zawodnikom.

Prowadzenie BUKS-u 2 do 0 zmusiło gospodarzy do postawienia wszystkiego na jedną kartę i otwarcia się w defensywie. BUKS skorzystał z tego i w 87 minucie po jednym z kilku kontrataków, w akcji Deczu i Ladzia na bramkarza gospodarzy, strzelił bramkę ten ostatni. W akcji tej zespołowością i świetnym wyjściem z piłką wykazał się podający Deczu.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to nawet pomimo, że sędzia nieoczekiwanie przedłużył mecz o 6 minut:).
Wielkie gratulacje dla zespołu. Wyrazy podziwu za chęci wysiłku na zakończenie majówki i tuż przed kolejnym dniem pracy.
To się podobało i było optymistyczne na przyszłość . Za tydzień czeka nas bardzo ciekawy mecz z zespołem prawie pewnym już awansu do wyższej ligi Józefowianką. Zapraszamy kibiców w niedzielę o godz. 11 do wsparcia BUKS-u. Będziemy walczyć!!!!

Zagrali: Emil Błaszczyk, Mateusz Call, Michał Stan, Krzysztof Protasiuk, Damian Fabisiak, Rafał Deczewski, Kamil Besiński, Sławek Kuropatwa, Patryk Jaworski (Mateusz Wojciuk), Tomasz Wroński, Mateusz Lada.

Comments are closed.