W ostatnim meczu sezonu 2018/2018 juniorzy BUKS-u zremisowali bezbramkowo z Jednością Żabieniec

top feature image

W ostatnim meczu sezonu 2018/2018 juniorzy BUKS-u zremisowali bezbramkowo z Jednością Żabieniec

W niedzielne popołudnie 16 czerwca 2019 r. juniorzy BUKS Pruszków zmierzyli się na własnym boisku z Jednością Żabieniec.

Choć mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to nie zmienił on miejsca, na którym kończymy sezon – zespół zajął 6 miejsce w swoim debiutanckim sezonie na poziomie I ligi okręgowej juniorów młodszych.

Od początku meczu zawodnicy BUKS robili dużo , aby zakończyć ten sezon zwycięstwem. W pierwszej połowie po świetnym podaniu Wiktora, sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Ponton, jednak nieczysto trafił w piłkę.
Jeszcze bliżej bramki dla BUKS było, kiedy Termi – grający na skrzydle w zastępstwie naszego super snajpera Adrian (jednak niestety dłużej kontuzjowanego po meczu z Partyzantem Leszno) dograł do Michała, który uderzył głową mimo wychodzącego agresywnie bramkarza. Reszta pierwszej połowy to walka i niestety dużo niedokładności i brak precyzji pod bramką gości…

W drugiej połowie również były szanse na strzelenie bramki dla BUKS. Najbliżej był Dominik, który z dystansu ustrzelił poprzeczkę….

Niestety nie udało się przełamać rywala, ale też i Jedność Żabieniec pomimo kilku podbramkowych sytuacji pod naszą bramką (głównie pod koniec meczu wynikłych z błędów indywidualnych zawodników BUKS) nie strzeliła bramki.
Można powiedzieć remis z delikatnym wskazaniem zespołu BUKS:).

Z boiska zespół BUKS mógł dzisiaj schodzić z podniesioną głową, bowiem większość zawodników zostawiła na placu bardzo dużo zdrowia i sił. Nie było odpuszczania!!! Ewentualne 🙂 braki w umiejętnościach w BUKS-ie nadrabia się wszystkim co się ma do dania drużynie, a spuszczanie głowy i brak walki, powrotu po stracie, nie jest w stylu BUKS!!!

Na szczególne słowa pochwały zasługuje czwórka defensorów BUKS: Max, Tokar, Filip, Roman. Chłopaki wykonali dziś tytaniczną pracę w odbiorze piłki, w asekuracji się wzajemnej i czytaniu sytuacji boiskowych. Cieszy to bardzo, bo w dużej mierze dzięki ich pracy wreszcie zagrał zespół BUKS na zero z tyłu i nie pozwolił na stratę bramki jak to często było w poprzednich spotkaniach pod koniec meczu. Brawa!

Sezon dla BUKS się skończył, teraz czas podsumowań i wyciągania wniosków. Na bazie doświadczeń będziemy pracować i rozwijać się dalej. Jest lepiej, ale ….jeszcze wiele rzeczy można poprawić, zarówno w technice , jak i motoryce oraz taktyce grupowej i zespołowej. Najważniejsze, że jest i chce być i grać drużyna BUKS rocznik 2002!!!!!!!

Jak było na meczu, można zobaczyć na zdjęciach naszego już stałego fotoreportera Artura Baleji w galerii(dziękujemy !).

Zagrali: Bartek Budzaj (Krzysiek Zalewski), Max Koc, Krzysztof Tokarski, Roman Baleja, Filip Figurski, Filip Nuszkiewicz, Franek Tatar. Dominik Jakubik , Mateusz Pietrusiak (Kuba Flis), Michał Łukasik (Kacper Ludwisiak), Wiktor Przygoda (Dominik Andrzejak),

Comments are closed.